Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – analiza
16 stycznia, 2018
Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – na kogo postawić
20 stycznia, 2018

Popyt na beton dekoracyjny i koncepcje przy użyciu tego surowca nieustannie ma się bardzo dobrze. Nic dziwnego – dzięki betonowi dekoracyjnemu osiągamy zachwycający rezultat, w postaci imitowanego kamienia, drewna czy skały. Stosunkowo niewysokie koszty renowacji powodowały, że był on widywany głównie w pomieszczeniach przemysłowych, lecz obecnie wykorzystują go również osoby prywatne w swoich lokalach mieszkalnych.

Beton dekoracyjny stemplowany – z czym to się je?

Jakie wymagania powinien ogarniać surowiec budowlany, by zachęcił inwestorów do wykorzystania właśnie tego u siebie? Wyróżniamy tutaj szczególnie nowoczesność, solidność oraz zachwyt wizualny. Jest taka zasada – jeśli produkt nie przypadnie nam do gustu z wyglądu, to nawet wyróżniające walory dotyczące odporności mogą Was nie nakłonić do zastosowania takiego rozwiązania. Rozwiązaniem stanie się beton dekoracyjny stemplowany, innowacyjne metody, powstałe na skrzyżowaniu marmurów i płyt cementowych. Stawiając na beton dekoracyjny stemplowany, otrzymujemy odwzorowanie drewna, skał, kamieni i paru innych. Parametry betonu dekoracyjnego dają tę szansę, iż nasz projekt może zostać wykonany stosunkowo szybko, a na życzenie możemy dostać jako bonus oryginalne ozdoby optyczne, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Zwiększona popularność betonu dekoracyjnego w Polsce coś co obserwujemy w ostatnich kilkunastu latach, lecz nawet 40 lat temu w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie wiedzieli, że systemy betonu dekoracyjnego stemplowanego oraz rzeźbionych tynków mogą być znakomitym wyjściem gdy chodzi o aranżację wnętrz. Relatywnie niewielkie ceny renowacji przez długie lata dają nam delektować się przepiękną nawierzchnią. Materiał trzeba impregnować na oko raz na 7 lat, a wobec tego nie powinno się wymieniać płytki albo polbruku na nowe. Jakość betonu dekoracyjnego będzie znacznie wyższa niż w przypadku pękających płytek lub odbarwiającego się bruku. Gdy zdecydujemy się na impregnowanie betonu dekoracyjnego, możemy bez większego kłopotu zmienić barwę

Beton dekoracyjny stemplowany – teraz także wnętrze domu

Beton dekoracyjny da radę stosować w wielu projektach . Wykorzystacie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Gros projektujących doskonale rozumie – do tej pory nie znajdziemy stabilniejszego materiału niż beton. W zestawieniu z zadowalającą estetyką, stał się ważnym materiałem zarówno dla aranżujących wnętrza przemysłowe, jak i dla posiadaczy domów, biur w środku miasta, czy też miejsc użytku publicznego. Z betonem dekoracyjnym jest podobnie jak z innymi – nie będzie pasował wszędzie. Przy wyborze powinniśmy konkretnie przeanalizować, jaki charakter ma mieć nasz dom.

Zdecydowanie warto postawić na beton dekoracyjny stemplowany, jeśli chcemy złączyć modne wnętrze ze śmiałym, kunsztownym stylem. Nie będzie to natomiast dobry pomysł, jeżeli przy samym wejściu do pomieszczenia chcemy zaznaczyć dobrobyt oraz wykwintność. Beton dekoracyjny charakteryzuje przede wszystkim prostota i ekstrawagancja. Nieważne czy chcemy, mieć oryginalny beton, czy sprytną imitację, sprawdzą się one zarówno na ścianach wewnętrznych, jak i elewacjach.

Jeżeli postawimy na biegłą spółkę, u której priorytetem jest dbanie o drobny element, wówczas otrzymamy realizacje delikatnie odwołujące się do środowiska naturalnego. Ważne jest, aby nabrać pewności czy zakupiony przez Was surowiec nie tylko świetnie imituje drewno, kamień czy skałę, lecz również czy ma w sobie walory antypoślizgowe i mrozoodporne. Bez tego – nie opłaci się brnąć w taką inwestycję ponieważ prawdopodobnie będziemy tego żałować.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – dwie najważniejsze odsłony

Skupmy się teraz na pokojach, salonach i sypialni, czyli obszarów przeznaczonych przede wszystkim do odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy albo nauki. Spróbujmy w tym przypadku użyć jedną z technik betonu dekoracyjnego , którą nazywamy efektem deskowania.

Wskazuje ona pionowe lub horyzontalne żebrowanie, ukształtowane w wyniku szalunku dla betonowych konstrukcji. Zapewnia powierzchni wyjątkowo ascetyczny styl. Poziome deskowanie daje wnętrzu relaksacyjny styl, toteż zwyczajnie zastosujemy je przy aranżacji salonów i sypialni. Wertykalne wyżłobienia w strukturze betonu bardziej przystają do obszarów o stylu poważnym i aktywizującym, przykładowo studio albo hol.

Następną odsłoną betonu dekoracyjnego, jest tzw. beton gładki. Zapewne przeważająca część z Was miało z nim już do czynienia. Przypomina standardową szarawą konstrukcję ozdobną, jednakowoż jest wyraźnie trwalszy. Jego neutralność i delikatność powoduje, że będzie niespotykanie wieloraki – projektanci stosują tę odmianę w projektach innowacyjnych oraz klasycznych.

Teraz beton dekoracyjny stemplowany jest nierzadko widywany. Mamy możliwość otrzymania takowego pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Często wybierany szarawy odcień genialnie współgra z pozostałymi szarymi elementami.

Beton dekoracyjny to technika, ma obecnie spory popyt wśród fanów urządzania pomieszczeń i najprawdopodobniej niewiele się w tej kwestii zmieni. Trwałość, zachwycający wygląd oraz innowacyjność to niektóre z atutów, a tempo przygotowania projektów staje się innym walorem. Po 40. latach od odkrycia tego materiału w Stanach Zjednoczonych, w podobny sposób w polskich domach ustalono atuty, które daje wykorzystanie betonu dekoracyjnego.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.betondekoracyjny.eu/

Strona używa cookies
Ok