Jak kupić dom
15 września, 2020
Ocieplanie dachu i poddasza
17 września, 2020

Klimatyzacja split do domu i biura

Najnowsza rekuperacja i klimatyzacja

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na świetne samopoczucie, ale i na naszą skuteczność. Dobra jakość powietrza oraz komfortowa temperatura, wyznaczają bazę naszej wygody i korzystnie wpływają na zwiększoną motywację i chęć działania. Aby zagwarantować sobie komfortowe warunki o każdej porze roku z reguły rozważamy zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku mieszkania przynosząc nam chłód w czasie lata. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem świetnie działa mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Co to jest rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by osiągnąć jak największy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zachowanie najlepszej temperatury w środku budynku zwłaszcza latem, gdy walczymy z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury we wnętrzu mieszkania, przynosząc wychłodzenie i cieplny komfort nie zważając na to, jak ciepło jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na ochładzaniu powietrza do wskazanej temperatury. W domach i mieszkaniach zazwyczaj stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część oddaje gorąco z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy eliminujące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzacja przydaje się jedynie podczas lata. Znaczna część klimatyzatorów może też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to co prawda lokalnego ogrzewania lub pozostałych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w wentylacji budynków. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele różnych czynników, a koszty chłodzenia i ogrzewania wnętrz pochodzą ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wynosi powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz zimne. Dla unormowania temperatury w środku mieszkania czy domu, zimne powietrze należy ocieplić, do czego pobierana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Oszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tak zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator ma specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i w ten sposób oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza redukuje nasze potrzeby na dogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność energii i ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast troszczy się o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu pomieszczeń jest połączenie obu tych systemów i zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zalet z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji z rekuperacją ma wiele różnych zalet. Najważniejszą z nich jest komfort termiczny we wnętrzu domu i dostęp świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i usuwany powstawanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odciąć się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Strona używa cookies
Ok