Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Ocieplanie domu pianką poliuretanową
20 lutego, 2017
skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Skup zadłużonych spółek
23 lutego, 2017

Najlepsze instalacje grzewcze

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wydajny system grzewczy to podstawa każdego domu. Przy jego wyborze powinniśmy kierować względami oszczędności, ogrzewanej powierzchni, funkcjonalności i naturalnie efektywności. Odpowiednio przystosowana instalacja grzewcza, połączona z właściwą izolacją pomieszczeń wpływa na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem jak i zwalczaniem skutków przesadnej wilgoci. W dzisiejszych czasach producenci sprzedają nam komfortowe rozwiązania w zakresie instalacji centralnego ogrzewania. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy piece gazowe zaspokajają wszelkie standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Są to mechanizmy dostępne dla każdego z nas. Aczkolwiek są tak różne, że dobór właściwej instalacji nie jest zazwyczaj mocno skomplikowany. Spróbujemy opisać Ci najpopularniejsze instalacje grzewcze. Jesteśmy pewni, że odkryjesz odpowiednie urządzenie dla siebie i swoich bliskich.

Zanim jednak przejdziemy do analizy poszczególnych instalacji centralnego ogrzewania, powiedzmy sobie co dobrze jest rozważyć przed zakupem stosownego wyposażenia. W sumie możemy wyszczególnić 3 podstawowe czynniki, które wpływają na dobór systemu grzewczego. Głównie jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodne, lub ogrzewanie powietrzem, z czego najmodniejsze jest w naszym kraju ogrzewanie wodne. Następną kwestią jest wybór źródła energii. Zazwyczaj energia do ogrzewania uzyskiwana jest w wyniku spalania danego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, czy też modny ekogroszek. Drugim sposobem jest pozyskiwanie ciepła z otoczenia, co dopuszczają ekologiczne pompy ciepła. Dodatkowo musimy się zastanowić nad tym, który rodzaj systemu grzewczego będzie dla nas najbardziej komfortowy – podłogowe, ścienne, czy podsufitowe. Teraz jesteś gotowy na postawienie kolejnego kroku, czyli wyboru właściwego urządzenia do własnej ciepłowni.

– najtańsze ogrzewanie

Piec gazowy pozwoli na zmniejszenie nakładów na ogrzewanie w domu. Jednakże dobrze jest uświadomić sobie, że do jego właściwego funkcjonowania niezbędne jest przyłączenie się do struktury gazu ziemnego, lub założenie własnego magazynu z paliwem. Powiązane jest to z subsydiarną inwestycją, która niewątpliwie zwróci się po pewnym okresie, aczkolwiek musimy liczyć się z tym, że będziemy uzależnieni od dostawcy gazu, co dla jednych może być niekomfortowe.

Jednym z najczęściej kupowanych pieców na gaz, jest kocioł firmy Buderus, który został wyposażony przez producenta w funkcję dokładnego ustawienia temperatury i szybkiej przemiany ilości pobieranego gazu. Kotły gazowe Buderus dysponują, w zależności od typu otwartą lub zamkniętą przegrodę spalania. W pierwszym modelu oznacza to, że powietrze dostarczane jest z środowiska, a w drugim, że przemieszczane jest przez specjalne przewody. Niezależnie od zakupu poszczególnego wariantu systemu, każdy piec gazowy ma wyjątkowy układ minimalizujący do zera możliwość przestawienia cyklu spalin, jak i pełnego ochłodzenia się ocieplanych mieszkań.

Oto najistotniejsze walory kotłów gazowych:

  • Znaczny poziom bezpieczeństwa
  • Warianty urozmaicone pod względem ocieplanej przestrzeni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Funkcjonalna konstrukcja (kotły stojące lub wiszące)

Piec na ekogroszek – przyjemne ogrzewanie

Eko groszek kwalifikuje się w poprzednich latach do najczęściej stosowanych surowców opałowych. Jest przystępny cenowo i niezwykle efektywny. Kotły na ekogroszek najbardziej prawidłowo jednak działają w domach jednorodzinnych, a to ze względu na potrzebę magazynowania opału. Rzadziej instalowane są zatem w obiektach wielorodzinnych, aczkolwiek niewątpliwie taka możliwość również występuje. Spójrzmy teraz na właściwości tego wariantu systemu ogrzewania. Piece na ekogroszek klasyfikowane są do klasy instalacji na paliwo stałe, które od dawna obecne na rynku urządzeń grzewczych. Wyróżniamy piece z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego różni się wyłącznie trybem pracy, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być zarządzane automatycznie. Powietrze przenika do środka kotła przez zainstalowany wentylator. Wspomniana poprzednio marka Buderus, tworzy kotły na ekogroszek z fachowymi sensorami, zapobiegającymi pożarowi.

Co do istotnych zalet warto jest odróżnić trzy:

  • Popularność surowca opałowego
  • Niezwykle komfortowa, wręcz instynktowna obsługa
  • Stosowna regulacja zwiększająca potencjał grzewczy

Ekologia i oszczędność – pompy ciepła

W dbałości o kondycję natury, jak i budżet Klientów, zostały wyprodukowane pompy ciepła – systemy pozyskujące ciepło z natury Pompy ciepła nie wyzyskują żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tutaj, w zależności od modelu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak nowoczesne rozwiązanie pozwala jeszcze efektywniej obniżyć koszty związane z ogrzewaniem. Funkcjonowanie pompy ciepła możemy przyrównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwległym kierunku. Pobrane z środowiska źródło ciepła skrapla się, a wyprodukowana para zostaje zagęszczona, przez co wspomaga obieg wody użytkowej. Łatwy układ, ale jak funkcjonalny.

Zalety pompy ciepła to:

  • Wyeksploatowanie powszechnie dostępnych źródeł do odzyskania energii
  • Najlepsza wydajność opałowa spośród obecnych rozwiązań
  • Współpraca z każdym systemem ogrzewania

Wypunktowaliśmy i scharakteryzowaliśmy Wam najpopularniejsze urządzenia grzewcze. Wszystkie te instalacje dostępne są w ofercie tego oto producenta urządzeń grzewczych: piece gazowe Toruń

Strona używa cookies
Ok