Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
19 lutego, 2017
Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
20 lutego, 2017

Ocieplanie domu pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy prawidłowe ocieplenie mieszkania może zwiększyć skuteczność energetyczną? Niezaprzeczalnie. Z energooszczędnością idą w parze oszczędności finansowe, z uwagi na redukcję wydatków na ogrzewanie Odpowiednie ocieplenie budynku sprawi, że ciepło na dłużej w nim zostanie. Obliczenia oszczędności nie są wcale skomplikowane.

W ogromnym kalejdoskopie produktów ociepleniowych pojawiła się kilka lat temu pianka PUR – lekka, wchodząca w trudno dostępne miejsca, gwarantująca maksymalną ochronę cieplną. Krótko mówiąc atrakcyjna w każdym calu. W tym artykule chcielibyśmy Wam przedstawić ją z bliska, by pokazać, że w branży budowlanej czasem należałoby postawić na nowoczesność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, bo w taki sposób też określa się technologią wykorzystującą piankę poliuretanową, świetnie odnajduje się w najtrudniejszych warunkach. Firmy budowlane chętnie korzystają z niej w budownictwie lokalowym, jak i przemysłowym. Kluczową zaletą pianki poliuretanowej jest jej drobna waga, w porównaniu do innych materiałów ociepleniowych. Dzięki tej zalecie pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co zdecydowanie rozwija opcje jej zastosowania. Pianka poliuretanowa oferowana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które opiszemy Wam w dzisiejszym poradniku. Zapraszamy!

Pianka otwartokomórkowa najlepsza do wnętrza

Jak samo określenie wskazuje, pianka otwartokórkowa charakteryzuje się otwartą budową komórek. Wodę nie gromadzi się wewnątrz mieszkania, lecz śmiało przenika przez powierzchnię izolacji na zewnątrz. Wskazana zaleta fachowo szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w przypadku systemu otwartokomórkowego jest bardzo niski. Niezwykle kluczowym walorem pianki otwartokomórkowej jest zastosowanie wody jako elementu spieniającego. Oznacza to, że niniejszy gatunek izolacji jest wysoce ekologiczny i może być z powodzeniem stosowany w każdej konfiguracji budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie zachwalana w budownictwie pasywnym, w którym najważniejszą rolę odgrywają o silnych właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przenosi ciepła, przez co zostaje ono zachowane w mieszkaniu. Utrudnia z kolei dostęp pyłu i zmniejsza hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najodpowiedniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Pianka zamkniętokomórkowa w izolacji natryskowej

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma dużo większe przeznaczenie, niż izolacje o otwartych komórkach, a to ze względu na zwartą budowę komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie wchłania wilgoci, jest wytrzymała na ściskanie i może być stosowana w wszechstronnym zakresie temperatur. Co więcej wyróżnia się znacznie wyższym wskaźnikiem przewodzenia ciepła. Te walory powodują, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy rurociągów. Ze względu na gęstą konsystencję tworzy się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Najważniejsze zalety pianki poliuretanowej

Pianka PUR powstaje jest z dwóch kluczowych artykułów – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w zestawieniu z wodą komponują pianę o ścisłej strukturze i dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR powstaje na świeżo w miejscu aplikacji, co znacząco przyspiesza czas wykonania izolacji. Plastyczna postać pianki sprawia, że dociera ona w skomplikowane wnętrza, likwidując tym samym powstanie tzw. mostków cieplnych, co nie było możliwe przy aplikacji klasycznych surowców izolacyjnych. Pianka PUR jest lekka i nie obciąża struktury budynku. Z takiego powodu może być wykorzystywana zarówno w współczesnym budownictwie, jak i przy odnawianiu wiekowych domów, czy przy stawianiu hal magazynowych o sporej powierzchni. Warto nadmienić też, że izolacja natryskowa jest niezwykle efektywna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że zachowuje swoje cechy przez długie lata. Utrzymuje ciepło w wnętrzu w zimę i nie dopuszcza do zbytniego nagrzania się mieszkania w lato – działa zatem dwukierunkowo. Ponadto pianka poliuretanowa nie wzbudza jakichkolwiek reakcji alergicznych, co poszerza grono jej zwolenników. Nie jest także interesującym materiałem dla gryzoni, czy owadów, których obecność w wnętrzu jest raczej źle postrzegana. Pianka PUR to zwyczajnie niekonwencjonalny materiał izolacyjny.

Pianka z poliuretanu sprawdza się w zróżnicowanej temperaturze i w ciężko dostępnych powierzchniach. Jest to najlepszy system do ocieplania poddaszy i podłogi. Pianka poliuretanowa może być stosowana w budownictwie jednorodzinnym, jak i w budownictwie przemysłowym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest produktem wydajnym, przyjaznym środowisku i dogodnym dla osób z różnego typu uczuleniami. Aplikacja izolacji natryskowej zajmuje dosłownie parę chwil. Prawdopodobnie nie musimy już Was dalej uświadamiać, że ocieplenia z pianki poliuretanowej są najodporniejsze i najbardziej wydajne. Zajrzyj na stronę www firmy KDK Pro – specjalistów od izolacji natryskowej i poznaj szczegółową ofertę: Ocieplanie poddasza pianką

Strona używa cookies
Ok