Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
30 sierpnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni – inspirujące ściany
22 listopada, 2017

Mamy różne marzenia, dla większości jednym z nich jest wybudowanie domu. Jest to także jedno z największych życiowych przedsięwzięć. Kluczowym elementem realizacji planu jest odpowiednia działka. Na lokalizacji trudne decyzje się nie kończą. Projekt domu angażuje myśli na długi czas. Przeanalizować należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale też plan pomieszczeń. Wszystko musi być idealnie dopasowane, tak aby każdy domownik miał swój własny kąt. Przeanalizować trzeba też o zachowaniu ciągów komunikacyjnych w domu, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu podczas na przykład sprzątania. Ogromnym wyzwaniem jest także wybór dopasowanej metody grzewczej. Sieć gazowa nie jest dostępna w każdej miejscowości. W tym wypadku przemyśleć należy zainstalowanie pieca węglowego lub olejowego. Decyzja ta wpływa przez wiele lat na koszty ogrzewania, ale też na komfort na konieczność konserwacji pieca i komina.

Nawet najlepiej dobrany sposób ogrzewania będzie nieefektywny, gdy nie zadbamy o odpowiednie zaizolowanie budynku. Nasz dom będzie tracił ciepło. Największe straty są efektem niedokładnie ocieplonego dachu. Dlatego sprawy zabezpieczenia termicznego nie wolno bagatelizować. Sposób termoizolacji domu ma znaczenie. Stosowane są różne produkty: najbardziej rozprzestrzeniony styropian czy ciesząca się coraz większą popularnością pianka poliuretanowa, określana dla uproszczenia pianką PUR.

Wybór jest ogromny

Najczęściej spotykanym materiałem wykorzystywanym do termoizolacji budynków jest styropian. Posiada on dużo plusów:jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Jednak nie nadaje się do izolacji tych elementów domu, które są podatne na ogień – tyczy się to głównie części z drewna. Jedną z możliwości jest wełna izolacyjna. Jest ona droższym rozwiązaniem, ale za to cenionym wśród fachowców trudniących się ocieplaniem. Wełna jest ognioodporna, doskonale izoluje przed hałasem. Ocieplanie wełną wymaga jednak wzmocnionej konstrukcji dachu, bo produkt ten nie jest lekki. Wełnę należy chronić przed nasiąkaniem poprzez wykorzystanie folii chroniących. Nie są to wszystkie sposoby ochrony domu przed nadmierna utrata ciepła. Coraz częściej fachowcy stosują piankę poliuretanową. Stosowana jest ona wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka PUR

Poliuretan występuje w licznych wersjach. Tworzy się z niego miedzy innymi piankę wykorzystywaną do ocieplania. Piankę tworzą dwa składniki:utwardzacz, jakim jest izocyjanian i poliol. Związki te podgrzewa się i potem poprzez zwiększenie ciśnienia powstaje pianka, którą stosuje się do izolacji. Pianka podczas natryskiwania zwiększa swoją objętość i momentalnie twardnieje. W ten sposób powstaje jednolita warstwa, która dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny. Pianka idealnie trzyma się niemal każdej powierzchni. Dodatkowe umocnienia są całkowicie niepotrzebne. Sam proces natryskiwania przebiega szybko, ocieplenie więźby dachowej można wykonać w jeden dzień.

Pianka PUR w dwóch wersjach

Najpopularniejszy jest podział na piankę otwarto i zamknięto komórkową. Ta ostatnia stworzona została do zabezpieczenia budynków z zewnątrz. Oprócz ochrony przez utratą ciepła stanowi także idealnym materiałem chroniącym przed wilgocią, przez to stosowana jest do izolacji fundamentów. Ocieplanie nią domu od wewnątrz także jest możliwe. Ten typ pianki jest bardzo lekki. Ma porowatą strukturę przez co ocieplane elementy mają zapewnioną odpowiednią wentylację. Stosuje się ją do ocieplania pomieszczeń.

Plusy ocieplania pianką PUR

Pianka poliuretanowa jest bardzo uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno wnętrze: ścianki, posadzki, jak i zewnętrzne elementy: ściany, fundamenty. Używana jest jako materiał izolacyjny w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynkach przemysłowych. Izolacja z poliuretanu nie szkodzi alergikom. Pianka nie traci swoich właściwości, przez co nie pyli się, nie odrywają się od niej także małe cząstki, dlatego nie jest ona zagrożeniem. Pianka poliuretanowa nie wydziela toksyn, nie szkodzi środowisku. Pianka poliuretanowa świetnie chroni przed utratą ciepła, przez co jest doceniana przez architektów zajmujących się pasywnym budownictwem. Następną zaletą jest wodoodporność. Pianka PUR nie nasiąka i nie odkształca się. Nie wymaga też zastosowania umocnień, bo bardzo dobrze przylega do drewna, betonu czy papy. Mostki termiczne stanowią duży problem podczas ocieplania. Przez nie ucieka więcej ciepła. Wykorzystanie ocieplenia metodą natryskową likwiduje ten problem. Pianka PUR tworzy zwartą całość dlatego nie ma konieczności docinania materiałów izolacyjnych. Daje to możliwość ocieplenia nawet skomplikowanej więźby dachowej i to w ekspresowym czasie. Porównując, izolacja z waty wymaga wielu godzin pracy kilku fachowców.

Odpowiednia izolacja budynku to wydatek który trzeba przeanalizować i właściwie zaplanować. Przemyśleć trzeba pozytywne i negatywna strony każdego ze sposobów. Tradycyjne materiały wykorzystywane do termoizolacji od jakiegoś czasu mają poważnego konkurenta jakim jest pianka poliuretanowa. Pianka PUR jest doceniana przez specjalistów i praktyków, doceniają oni jej uniwersalność. Sporą zaletą jest też krótki czas wykonania ocieplenia. Pianka poliuretanowa sprawdza się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także jako ocieplenie budynków wykorzystywanych do chowu zwierząt.

Pianka PUR – dowiedz się więcej —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Strona używa cookies
Ok