Naprawa telewizorów serwis przestrajanie Łódź
Naprawiamy telewizory w Łodzi i okolicach
18 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
Oferta firmy angra art w Białymstoku
25 października, 2016

Ocieplenie budynku to tak naprawdę jedna z najistotniejszych kwestii, o której powinieneś zastanowić się jeszcze na etapie budowy domu. Jeszcze dekadę temu wybór co do materiałów izolacyjnych był bardzo ograniczony. W hurtowniach były jedynie dostępne takie materiały jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą rozwoju prac nad nowoczesnymi sposobami izolacji mieszkań, zaczęły się na rynku pokazywać produkty pod różnymi względami prekursorskie. Producenci materiałów do izolacji oczekiwali produktu, który spełniałby wymagania zdrowotne (brak alergenów) i efektywności (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Istotny był również wymiar komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, albowiem wcześniej używane rodzaje nie dość, że cechowały się niską praktycznością, to silnie pyliły (mowa tu o wełnie mineralnej). Po kilku latach starań o wynalezienie nowej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Szybko zauważono, że pianka pro jest produktem wysoce praktycznym, oferującym perfekcyjną izolację cieplną nie tylko domów, ale również hal magazynowych. Użytkownicy pokochali piankę za szybkość krycia danej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, jak i za oszczędność przestrzeni, dzięki nakładaniu niewielkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką zdobywa co raz więcej zwolenników. Dlaczego? O tym dowiecie się przechodząc dalej.

Która pianka jest lepsza – otwartokomórkowa, czy zamkniętokomórkowa?

Istnieją dwa rodzaje pianki pro – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki wyróżnia przede wszystkim struktura, ale również sposób wykorzystania. Systemy zamkniętokomórkowe wykorzystuje się przy izolacji takich powierzchni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Używa się je przy ocieplaniu natryskowym, przy produkcji płyt warstwowych i materiałów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro charakteryzuje się gęstą konsystencją w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie pochłania wilgoci i może być używana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa używana jest zwłaszcza w izolacji wnętrza obiektów (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa sygnalizuje składa się z komórek o otwartej budowie, poprzez co doskonale przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża budynku i jest przyjazna dla środowiska, dzięki zastosowaniu wody jako elementu spieniającego.

Pianka PUR pod względem technologii

Najpoważniejszym problemem związanym z ociepleniem budynku jest powstanie tak zwanych mostków termicznych. Wykorzystanie pianki PUR definitywnie likwiduje ten problem, albowiem materiał dociera do najbardziej skomplikowanych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przerabiana jest już na placu budowy. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych maszyn sprężających pianka aplikowana jest na wybrane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie piankowe jest bardzo lekkie i wypełnia znacznie mniej przestrzeni niż konwencjonalne materiały izolacyjne. Dodatkowo wzmacnia konstrukcję domów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w bardzo szybkim czasie, co niejednokrotnie jest elementem kluczowym przy doborze ocieplenia. A co z jej zastosowaniem? Z pianki Pro można wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Dlaczego warto stosować izolację z pianki PUR?

Pianka poliuretanowa jest alternatywą dla tradycyjnych metod izolacji. W zasadzie dlatego, że przy jej użyciu minimalizuje się powierzchnię warstwy izolacyjnej. Pianka Pro jest obojętna dla przyrody i niegroźna dla osób cierpiących na alergie. Gwarantuje najwyższy stopień izolacji ciepła w wnętrzach domów, gdyż nie zmienia swoich cech nawet po kilku latach od jej aplikacji. Nie dosyć, że zatrzymuje ciepło w mieszkaniach w chłodne dni, to jeszcze chroni przed ich ogrzaniem w lecie. Niski współczynnik absorpcji wody sprawia, że w izolacji nie powstają grzyby, ani pleśń. Ostatni fakt, o którym należałoby napomknąć, to prosta aplikacja pianki. Pianka PUR zapełnia najmniejsze powierzchnie bez żadnego kłopotu. Jej budowa zapewnia doskonałą przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoża.

Profesjonalne docieplenie domu to pewność komfortu o każdej porze roku. Mieszkańcy obiektów budowlanych ocieplonych pianką PRO potwierdzają, że taka metoda izolacji jest najbardziej skuteczna i najprostsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i ocieplenia z styropianu są bardzo zbieżne, więc przy wyborze metody ocieplenia domu warto przypomnieć sobie o nowoczesnych systemach poliuretanowych. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu.

Jeśli zdecydujecie się na izolację pianką, następnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z polecanych przez nas firm jest KDP Pro. Firma ta od prawie dwóch dekad działa w branży technologii ociepleń nie tylko obiektów mieszkalnych, ale także fabrycznych. Produkuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od poliuretanu, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej dowiecie się na ich stronie, na którą możecie wejść klikając w ten link: pianka otwartokomórkowa.

Strona używa cookies
Ok