Seedart projektowanie ogrodów
Marzy Ci się ogród jak z bajki? Zleć jego projekt specjalistom!
3 stycznia, 2017
Kampanie reklamowe w Internecie Pozycjonowanie stron www Pozycjonowanie wizytówek
Skuteczna reklama internetowa
13 stycznia, 2017

Ciekawe projekty ogrodów

Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Gdy podjeżdżasz przed własny dom ciągle widujesz brzydką, beznadziejną i przytłaczającą przestrzeń? Twoi przyjaciele niechętnie Cię odwiedzają w upalnych miesiącach? Nadeszła chwila, żeby to odmienić! Jeśli posiadasz przed swoim domkiem niewykorzystaną połać, która optycznie zdążyła już się upodobnić do meksykańskich slumsów, wtedy powinieneś zatrudnić znanego projektanta ogrodów. Musi być to koniecznie ktoś, kto ma doskonałe wyczucie smaku i doświadczenie w przygotowywaniu takich rzeczy. Na wielu stronach internetowych można odnaleźć wiele zachęcających pomysłów na piękny i zachwycający ogród, m in. na żwirowe rabaty, z wykorzystaniem skrzynek wykonanych z drewna bądź palet. Jeżeli więc pragniesz, żeby przestrzeń wokoło Twojego domu nabrała charakteru oraz przyciągała zazdrosny wzrok przyjaciół, bezzwłocznie zorientuj się w przedmiocie aranżacji ogrodów.

Co to właściwie jest projekt ogrodu?

Stworzenie wspaniałego i efektownego ogrodu składa się z paru obowiązkowych kroków. Na starcie musi zostać opracowany projekt wykorzystania wskazanego miejsca. Chodzi tu głównie o obrazkowe jego przedstawienie, które mieści w sobie granice przestrzeni, oznakowania informacyjne lub zasięgi wód. Po czym opracowuje się dokumentację zdjęciową terenu, w którym ma rozwinąć się ogród oraz obszarów przy nim się znajdujących. „Wypożyczona” firma ogrodnicza przygotowuje na tejże podstawie wyjątkowy szkic techniczny, jego wizualizację i początkowy kosztorys.

Które moduły powinny być widoczne w projekcie technicznym ogrodu?

 • Roślinność, jaka zostanie wykorzystana w skwerze z przytoczeniem poszczególnych gatunków oraz barwą kwiatów
 • Styl nawierzchni, m in. kamień ogrodowy
 • Niewielką architekturę, inaczej wszystkie meble ogrodowe, zadaszenia i murki
 • Ujęcia wody
 • Schemat skupień oraz przebiegu instalacji elektrycznej
 • Rodzaje oświetlenia, w tym ilość lamp
 • Następne drobiazgi, jakie będzie można zobaczyć na rzucie zieleńca
 • Prawdopodobny koszt ogrodu

Ogród klasyczny czy modernistyczny?

Do dzisiaj najbardziej znane to ogrody angielskie, holenderskie, oraz zen. Każdy z nich prezentuje zupełnie inną koncepcję oraz trend. Przykładowo ogrody angielskie zorientowane są na prawdziwość oraz samodzielność, francuskie – na stałe, symetryczne kształty i dróżki mknące przez środek zieleńca, zaś japońskie – mają imitować przyrodę, a nie ją przekształcać. Współcześnie zakłada się je z ukierunkowaniem na oczekiwania klienta, mianowicie to jakie on ma zamysły na wyeksploatowanie obszaru swojej przydomowej działki.

Wzorcowe modele ogrodów

 • Ogrody współczesne – posiadające, np. strefę do odpoczynku oraz uprawiania sportu
 • Ogrody dla rodzin – dostosowane zarówno do wymogów rodziców, jak i dzieci. Zaprojektowane z uwzględnieniem miejsc na wypoczynek, zabawę albo ucztowanie
 • Ogrody „nieformalne” – takie, w których jest możliwość poczuć bliskość natury (m in. ukryć się w chłodzie drzew)
 • Ogrody wielkomiejskie – nastawione zwłaszcza na praktyczność oraz posiadające łagodną przestrzeń spokoju
 • Ostatnio wyjątkowo powszechne stały się również ogrody skandynawskie, industrialne, kolonialne czy włoskie.

Niezwykłe oświetlenie ogrodowe – które wybrać?

Urokiem zaprojektowanego ogrodu masz możliwość radować się nie tylko w ciągu dnia, lecz także po zmroku. Wystarczy, że wyposażymy go w prawidłowe podświetlenie. Dobrym konceptem są przenośne lampy, które można położyć w jakimkolwiek miejscu. Wszelakie ścieżki, schody, oczka wodne – a mianowicie głównie uczęszczane rewiry – powinny mieć trwałe oświetlenie, np. halogenowe. Okolicę relaksu możesz zaopatrzyć w jedną silną lampę z żyrandolem. Jeżeli w otoczeniu wcale nie ma żadnych gniazd prądu, możesz z dobrym skutkiem wykorzystywać oświetlenie solarne. W trakcie dnia nagromadzą one siłę przejętą ze słońca, zaś po zmroku będzie można cieszyć się nietuzinkowymi wynikami dekoracyjnymi. Dobrym pomysłem jest przymocowanie tzw. czujników zmroku, które będą zapalały lampy w wybranym czasie albo lamp-automatów z sensorem ruchu (włączające się jedynie wówczas, gdy w otoczeniu pojawi się człowiek albo zwierzę).

Ostatecznie:

W czasie planowania zieleńców nadzwyczaj ważne jest pogodzenie wszystkich składników, nawet tych najzwyklejszych. Dlaczego? Od nich zależy bowiem to, jakie zrobi na Tobie wrażenie. Strefa frontowa, pergola, akwen, wszystkie dróżki, podświetlenie i osłona muszą ze sobą harmonizować. Jeżeli nie możesz przenieść swoich pomysłów na rzeczywistość, skorzystaj z pomocy projektanta ogrodów. Zapewne w tym, czego Ty nie możesz do końca uszczegółowić, on błyskawicznie się odnajdzie oraz podpowie Ci optymalne rozwiązania. Pamiętaj, iż obok wyszczególnionych wcześniej komponentów, wypada opracować z nim też asortyment mebli ogrodowych, przyborów ogrodowych (np. akcesoriów piknikowych) i wszystkich drobniejszych ozdób. Właściwie nie warto planować zieleńca samodzielnie, zwłaszcza, jeśli nie wiemy co oraz jak się robi. O wielu pracach można najzwyczajniej w świecie zapomnieć. Projektowanie ogrodów tylko iluzorycznie jest natychmiastowe, proste oraz wygodne. W rezultacie możesz pozostać z rozkopaną działką, która będzie przedstawiać się gorzej niż przed zainicjowaniem czynności. Osoba odpowiedzialna za projekt skweru zwraca uwagę na wszelkie elementy, które będą oddziaływały na jego rozkwit. Zapewne zabrzmi to banalnie, przeważnie te pogodowe. Więcej informacji możesz uzyskać klikając w ów odsyłacz – Projektowanie ogrodów Toruń

Strona używa cookies
Ok