Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Nogi drewniane – ciekawa dekoracja twojego domu
24 marca, 2017
gorące nożyczki strzyżenie gorącymi nożyczkami Fryzjer Górny Studio Toruń
Strzyżenie na gorąco? Tylko u dobrego fryzjera!
30 marca, 2017

Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane
W domach, w których zamontowane są schodki, muszą obligatoryjnie być zbudowane balustrady o optymalnej wysokości. Jest to ten motyw mieszkania, który ma zagwarantować asekurację wszystkim lokatorom – szczególnie małym dzieciom i osobom starszym. Aktualnie jest tyle typów barierek, że doprawdy jest w czym wybierać. Możemy wyliczyć tu chociażby balustrady przejrzyste oraz całe. Pierwsze między „palikami” mają kawałki uzupełniające półprzeźroczyste, np. wykonane ze szkła. Balustrady kompletne instaluje się wewnątrz budynków publicznych oraz są przygotowane przeważnie z niesamowicie mocnego surowca, m in. gipsu. Można je bez wątpienia wybudować w domu dwupoziomowym czy domu jednorodzinnym, by wzbogacić charakter wnętrza interesującą konstrukcją.

Jak powinna wyglądać balustrada?

Po pierwsze musimy przemyśleć sobie dokładnie: czy obniżenia razem z z barierą będą stroną odróżniającą się w domku, czy będą sprawowały jedynie funkcję pragmatyczną (oraz mają podporządkować się innym elementom otoczenia)? Dobrze jest pomyśleć, jakie materiały będą odpowiadać, jak ma wyglądać cała struktura i ile maksymalnie pieniędzy możemy poświęcić na jej zbudowanie. Ogólnie rzecz ujmując chodzi o to, ażeby zharmonizować wszystkie części do temperamentu pomieszczenia, np. przepięknie zdobionych nóg drewnianych w starodawnych meblach, drewnianych nakładek na podłokietniki czy ciosanych poręczy.

Balustrada może być przymocowana wyłącznie po jednej części stopni, jeśli po drugiej mieści się ściana. Niekiedy może być także indywidualnym motywem w mieszkaniu – w przypadku kiedy konstrukcje zainstalujemy po obydwu krawędziach. Jeżeli jesteśmy na etapie aprobaty projektu mieszkania, jesteśmy zobligowani uwzględnić także obniżenia z barierkami. Projektant, który utrzymuje, iż są bezużyteczne, z całą pewnością nie jest specjalistą. Szczególnie, jeżeli utrzymuje, że będziemy mieli bardzo dużo niezależnej przestrzeni i owe ograniczenia w sumie nie są konieczne. Korzystniej zainwestować w coś, co powinno osłaniać przed upadkiem, a często utratą życia.

Kiedy przymocować balustrady?

Możemy to uczynić podczas montowania stopni – w obszarach, w jakich mają być włożone tralki są mocowane oddzielne pręty (potem są zabierane). Inną propozycją jest skonstruowanie balustrady po wzniesieniu schodków. W opisanym przypadku należy przewiercić łagodnie wloty oraz rozlokować konstrukcję. Wspaniałym pomysłem jest budowanie balustrady na skrajach stopni, dzięki czemu płaszczyzna do chodzenia nie zmniejsza się aż tak bardzo. W niektórych domach mamy możliwość spostrzec jeszcze inne rozwiązanie. W przypadku kiedy postawienie poręczy jest niemożliwe ze względu na ilość przestrzeni, wówczas osadza się prostopadłe przegrody. To one izolują przestrzeń otwartą od schodków i gwarantują lokatorom bezpieczeństwo.

Każda bariera bez względu na rodzaj musi zatrzymać dorosłego domownika, który z rozpędu na nią wpada. Chodzi o to, żeby podtrzymała jego ciężar i krótko mówiąc nie była nieprzewidzianym czynnikiem przyczyniającym się do wypadku. Odrębną sprawą jest zapewnienie bezpieczeństwa małym dzieciom, które w czasie gry będą chciały wkładać głowę między szczeble. Rozstaw tralek nie może być więc mniejszy aniżeli 12 cm. Inaczej możemy przygotować się na zabieranie drążków i wypełnianie balustrady czymś innym. Co więcej barierki powinny być odseparowane od ściany na co najmniej 5 cm, więc w takim dystansie, żeby można było komfortowo chwycić się poręczy. Elementy szklane zdecydowanie muszą posiadać podwyższone parametry. W przypadku stłuczenia malutkie kawałki nie mogą kaleczyć.

Z czego składa się balustrada?

Tralki – to inaczej słupki, jakie są instalowane w ziemi. Do nich dodaje się pochwyt oraz wypełnienie. Duża liczba producentów akcesoriów do mebli może stworzyć tralki klasyczne, tralki z frezami bądź tralki obficie rzeźbione. Muszą znakomicie wpasowywać się w otoczenie. Tralki drewniane są wytwarzane z najznakomitszej odmiany drewna, np. dębowego. Oprócz pomieszczeń mamy możliwość je mocować na loggiach. Zwykle są najefektowniejszym motywem balustrady, jeżeli zrobi je zawodowy rzemieślnik.

Poręcze – innymi słowy pochwyty, a więc te elementy balustrady, za które najzwyczajniej w świecie łapiemy idąc po schodach. Biegną wzdłuż schodków oraz umożliwiają mocne podparcie. Muszą być dostosowane do wyglądu balustrady, mówiąc w skrócie nie może ślizgać się po nich dłoń i muszą posiadać odpowiednią szerokość.

Uzupełnienie balustrady – zatem część balustrady, jaka zajmuje miejsce między tralkami. Przeważnie instaluje się tutaj części mające uniemożliwić wypadnięcie. Mogą być przygotowane ze ściśle przytwierdzonych tralek, dekorowanych drążków drewnianych, szkła w stalowych obramowaniach bądź z metalu o dowolnym wzorze.

Balustrada z drewna do klasycznego domu

Przeważająca część odbiorców chętnie nabywa balustrady z drewna, gdyż sprawdzają się w każdym mieszkaniu niezależnie od aranżacji. Możemy dopasować standardowe, surowe kolumienki bądź wspaniale ozdabiane. To samo odnosi się do poręczy. Drewno jest półproduktem przyjaznym w obróbce, w ogóle nie wyziębia dłoni i mamy możliwość je zaimpregnować (czy pomalować na wybrany kolor). Dobrze jest zainstalować barierę z identycznego drewna, z jakiego są skonstruowane schody (bowiem w innym przypadku nie będzie wyglądało to stylowo). Dobrze jest także pamiętać, że drewniane elementy nadają pomieszczeniom patetyczności, stąd też są dobre jedynie do dużych mieszkań.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w odnośnik – www.nogi-drewniane.pl

Strona używa cookies
Ok