Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Urodziny dla dzieci – scenariusze zabaw i pomysły na organizację
10 maja, 2012
Kurs bezpiecznej jazdy, czyli jak jeździć pewniej.
9 lutego, 2015

Okna to bardzo ważny element każdego mieszkania lub domu. Fachowa stolarka okienna zapewnia korzystną wentylację wnętrza domu i obniżenie strat ciepła. Innowacyjne okna PCV powodują wzrost naszych oszczędności, gdyż mają wpływ na przemyślane zarządzanie energią. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a zimne powietrze zostaje odizolowane przez uszczelki i właściwą liczbę komór. Okna są również ważnym elementem wykończenia, stąd też dzisiaj producenci przywiązują szczególną uwagę do barwy ram okiennych i estetyki wykonania okien. Wybór okien do domu to bardzo istotna decyzja, którą powinniśmy ustalić już podczas budowy. Warto zatem skorzystać z porad doświadczonych fachowców w dziedzinie stolarki okiennej, lub samemu zacząć szukać informacji o tym na co powinno się patrzeć przy zakupie okien. Sprawdź jak kupić okna w atrakcyjnej cenie i który rodzaj wybrać, by najlepiej spełniał Twoje potrzeby.

Przemyśl wszystko zanim zamówisz okna

Wciąż zajmujesz się budową domu i nie wiesz jak podjąć decyzje o rodzaju okien. Na początku pomyśl z jakich materiałów powinny być wykonane okna i jakie funkcje powinny spełniać. Wybierz także kolorystykę okien, które będzie pasowała tak samo do elewacji, jak i do koloru ścian w środku domu. Zadecyduj w jakie dodatki powinny być wyposażone okna. Zapisz sobie wszystkie przemyślenia, by lepiej przygotować się na złożenie całkowitego zamówienia. Jeśli nie jesteś pewny co do konkretnego modelu umów się na wizytę do producenta, który dokładnie przedstawi Tobie funkcje okna i pokaże całą swoja ofertę. Okna dobrze jest zamówić w momencie, kiedy rozpoczynają się prace wykończeniowe. Wybierz termin transportu tuż przed montażem, by bez potrzeby nie magazynować okien, co może zachęcać ewentualnych złodziei, lub doprowadzić do zbędnych usterek. Nie zapominaj o tym, że wyprodukowanie spersonalizowanych okien zajmuje więcej czasu niż normalnie. jeżeli nie nie montowałeś nigdy wcześniej okien samodzielnie zamów także usługę montażu. Fachowcy zatrudnieni w firmach specjalizujących się w produkcji okien posiadają bogatą wiedzę i wyposażeni w wszelkie niezbędne narzędzia, co powoduje, że ekspresowo i bezbłędnie realizują wszelkie usługi montażowe. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i stres. Kupuj okna sprawdzonych firm. Profesjonalny producent okien PCV zapewni Tobie minimum 2 letnią gwarancję na swój asortyment i ekspresowy serwis, w razie jakichkolwiek awarii.

Najważniejsze cechy okien

Najważniejsze parametry techniczne okien umieszczone są w katalogach przygotowanych bezpośrednio przez producenta. Ale na co zwracać szczególną uwagę w trakcie rozmowy z pracownikiem obsługi klienta, lub w trakcie analizy danych rodzajów okien? Na samym początku niezwykle ważna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, tak samo oporowe, jak i przyszybowe ograniczają przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz. Zatrzymują one także kurz, zimne powietrze i hałas, co sprawia, że odczuwamy optymalny komfort w mieszkaniu. Najbardziej wytrzymałe uszczelki produkuje się z TP, oraz EPDM. Przypilnuj, aby liczba wszystkich uszczelek była wyższa niż 3. Kolejnym ważnym czynnikiem są szyby. Dobrze jest dopilnować tego, aby szyby charakteryzowały się jak najniższym parametrem Ug, który oznacza efektywność energetyczną okna. Okna powinny być zaopatrzone w 5 komór, które gwarantują wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najkorzystniejsze uważane są komory o grubości ścianek w granicach 3mm. Powinieneś się także zastanowić nad funkcjami okien. Twoje okna powinny być zaopatrzone w proste w obsłudze okucia. Zdecyduj się na okna z okuciami, które dają możliwość ich otwarcia na bok, a także do pionu.

Okna pasywne idealnym rozwiązaniem dla każdego

Każda osoba mniej lub bardziej dba o oszczędności. Co jeśli rodzaj zakupionych przez Ciebie okien mógłby obniżać utratę ciepła i pomniejszał koszty ogrzewania? Tak jest to możliwe, przez zastosowanie innowacyjnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, dzięki wysokiej izolacyjności termicznej sprzyjają stosowaniu odnawialnych źródeł ciepła w mieszkaniach, jak i w domach. Wspólna praca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak panele słoneczne, czy pompy ciepła daje najlepsze efekty, do nawet 90 % odzysku ciepła. Takie efekty możliwe są dzięki użyciu w oknach połączenia profesjonalnego trój szybowego pakietu i pianki poliuretanowej, która skutecznie izoluje zimno. Okna pasywne charakteryzuje jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W tradycyjnych oknach głębokość ram wynosi ok 68mm, podczas gdy w oknach pasywnych montuje się ramy o głębokości wynoszącej aż 120 mm. Podsumowując jeżeli chcemy rozsądnie gospodarować kosztami ogrzewania domu i kosztami zużycia ciepła w naszym domu, powinniśmy zastanowić się nad montażem okien pasywnych. Mimo, że są to produkty z wyższej półki cenowej, gwarantują większe oszczędności.

Okna PCV, czy okna drewniane? Okna pasywne, a może okna konwencjonalne? Opcji jest wiele, a decyzja powinna być rozsądna. Istotny jest ceniony producent i wysoka jakość tworzywa, z którego dane okna są wytworzone. Nim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu okna, dobrze jest zastanowić się nad alternatywną opcją i zwyczajnie pójść po poradę do fachowców, którzy o stolarce okiennej wiedzą wszystko. W Internecie możecie znaleźć wiele praktycznych artykułów, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. Przecież okna to inwestycja na długi czas, dlatego warto jest rozsądnie ulokować swoje pieniądze.

Poznaj więcej informacji o oknach PCV i funkcjach okien pasywnych. Jako producent okien doradzimy Tobie jak wybrać wysokiej jakości produkt, który zapewni Ci perfekcyjną izolację termiczną. Wejdźcie na naszą stronę internetową po szczegóły naszej oferty: okna PCV.

Strona używa cookies
Ok