Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
Jak rozpocząć działalność gospodarczą?
19 lutego, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Ocieplanie domu pianką poliuretanową
20 lutego, 2017

Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża instalacji grzewczych wciąż zwiększa się w energicznym tempie. Powstają nowoczesne energooszczędne urządzenia, które wykorzystują ciepło z ogarniającego nas środowiska. Nawet nie nie myślimy o tym co aktualnie może stanowić źródło ciepła. Świetną alternatywą dla klasycznych układów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To urządzenie może być stosowane w nowym, jak i standardowym budownictwie, przynosząc domownikom dogodne warunki termiczne i wysokie oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w przeróżnych wariantach (zależnie od źródła odzyskania ciepła) i w różnych opcjach cenowych (w zależności od wykorzystanej techniki). Bardzo często producenci dbają o to, ażeby pompy ciepła były praktyczne i zwarte, by nie zajmować zbyt dużej ilości miejsca w mieszkaniu. Praktycznie każda z tych urządzeń pracuje w bezgłośnym trybie, co jest dodatkowym, istotnym plusem. Najważniejsze jest jednak, iż każda pompa ciepła redukuje wydatki na ogrzewanie wnętrza, co jest bardzo często wymienianym czynnikiem, dla którego znaczna ilość ludzi inwestuje w tą technologię.

Jeśli urządzasz dom, lub masz w planach naprawić stary system grzewczy, zweryfikuj która pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najkorzystniejsza. W dalszej części artykułu zaprezentujemy wszystkie gatunki pomp ciepła, wraz z ich dokładną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – perfekcja w każdym calu

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa sugeruje, przerabiają powietrze zewnętrzne i powietrze zużywane jako podstawowe źródło ciepła. Identycznie jak inne urządzenia grzewcze, ten model pompy gwarantuje zasilanie w ciepło układu centralnego ogrzewania (c.o.) oraz wyprodukowania odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc sprawne połączenie pompy powietrznej, regulowanego podgrzewacza wody i pojemnika buforowego wody grzewczej. Wykorzystanie pompy ciepła powietrze – woda umożliwia bez jakiegokolwiek kłopotu ogrzać dom o rozmiarze 120m2, wykorzystując siłę natury. Na dodatek, znaczna ilość powietrznych pomp ciepła wyposażona jest w funkcję chłodzenia, co umożliwia ich stosowanie o każdej porze roku.

Pompa ciepła gruntowo – powietrzna

W przypadku ziemnych pomp ciepła czynnikiem cieplnym jest grunt. Te urządzenia są odmiennie zwane geotermalnymi pompami ciepła i odznaczają się większą efektywnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy chłodniejszych temperaturach. Największą skuteczność mają w wyposażeniu, kiedy dolne źródło zostaje zamontowane w wodzie gruntowej, która przeważnie ma temperaturę większą od zera. Pompy ciepła typu grunt znakomicie funkcjonują w budownictwie rodzinnym.

Pompa ciepła na wodę

Konkurencyjną opcją jest użycie wody jako naczelnego źródła ciepła. Ten wariant pompy ciepła wspierany jest akcesoryjną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo kształtuje ostateczną skuteczność energetyczną urządzenia. System wodny może osiągnąć znakomitą efektywność, nawet podczas najostrzejszych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może być wykorzystana do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Działanie pompy ciepła

Mimo rożnych źródeł ciepła, reguła działania pompy ciepła jest wręcz bardzo podobna w każdym modelu. Każda pompa ciepła skonstruowana jest dwóch podstawowych źródeł. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda płynąca kolejno w całej instalacji grzewczej. Dobrze jest podkreślić, że pompa ciepła nie generuje ciepła, lecz pozyskuje je z innych źródeł, co jest najbardziej ekologicznym, oferowanym systemem grzewczym. Ogromna skuteczność energetyczna jest rezultatem oryginalnej budowy. Występuje tu, parownik, który przekazuje energię termiczną z powietrza, wody i gruntu do systemu. Dalej sprężarka spręża ogrzany gaz, podnosząc jego temperaturę. Gaz ten zmierza następnie do kondensatora, który uzupełnia w ciepło wodę użytkową służącą do ogrzana całego domu. To co jest ubocznym produktem z procedury odzyskania ciepła zostaje przekazane do parownika. Cykl kończy się, a pompa ciepła jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego procesu.

Producenci nowoczesnych urządzeń centralnego ogrzewania dbają nie tylko o doskonałą efektywność energetyczną, ale również o elegancję wykonania. Pompy ciepła są kompaktowe i łatwo adaptują się do pomieszczeń o nietypowej kubaturze. Mogą być sterowane zdalnie przy użyciu wygodnej aplikacji, bądź kontrolera. Wyposażone są również w rozmaitego rodzaju funkcje, takie jak tryb pracy cichej, czy tryb automatyczny, co podwyższa komfort obsługi. Na dodatek mogą być łączone z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy producentem wysokiej jakości pomp ciepła poprawiających wydajność energetyczną Twojego mieszkania. Oferujemy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, jak i podłączanie kompleksowych układów centralnego ogrzewania. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Odwiedź naszą stronę i poznaj konkretną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła

Strona używa cookies
Ok