Dekoracje ślubne - Dekoracje weselne - Dekoracje na ślub - Organizacja wesel - Dekoracje ślubne Toruń - Dekoracje samochodu weselnego
Zaplanuj swój ślub
9 marca, 2017
Zwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - Usuwanie korników z drewna
Zwalczanie korników i innych szkodników
9 marca, 2017

Metody zwalczania insektów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Pasożyty żyją w budynkach mieszkalnych, w dużych zakładach przemysłowych i w przyrodzie. Zasadniczo rzecz biorąc są dookoła nas. Nie ma miejsca na globie w którym nie występują owady. Jedne z nich dostosowały się nawet do egzystowania w ekstremalnych realiach – w temperaturze osiągającej 40 stopni i w srogim mrozie. Jesteśmy najzwyczajniej w świecie skazani na współżycie z tymi przeważnie nieproszonymi towarzyszami.

Owady takie jak pluskwy, karaluchy, czy muchy transportują szkodliwe dla zdrowia wirusy. Z kolei korniki eksploatują drewno, popularnie stosowane do konstrukcji domów jednorodzinnych. Nie zaskakuje zatem fakt, że każdy z nas chce je wyeliminować.

Środki zwalczania owadów są rozmaite, od trutek po fumigację. Najważniejsze jest aby w dowolnym przypadku skonsultować się z doświadczoną instytucją specjalizującą się w dezynsekcji, która dostosuje stosowne metody i solidnie zabezpieczy dom, czy też zakład produkcyjny.

Likwidacja owadów to niezwykle często konieczność. A uwierzcie nam, insekty takie jak karaczany, czy pluskwy zszargały nerwy nie jednej osobie. Jeśli także masz problem z tymi wstrętnymi owadami, zobacz co jesteś w stanie dokonać, by wyeliminować je raz na zawsze.

Zwalczanie pluskiew

Pluskwy domowe to małe wielkość ciała pluskwy wynosi zaledwie 6mm) pasożyty, które żywią się krwią żywych organizmów. Bardzo często możemy je odszukać w pobliżu żywiciela, czyli na roletach okiennych, w zakamarkach łóżek, czy w szafach. Ukąszenie pluskwy nie boli. Natomiast na skórze osób uczulonych na te pasożyty może pojawiać się charakterystyczny i uciążliwy obrzęk, podobny do ugryzienia komara. Pluskwy w mieszkaniu to prawdziwy koszmar. Uwielbiają zwilgotniałe środowisko, dlatego też przeważnie mamy możliwość je spotkać w budynkach letniskowych wybudowanych nad rzeką, lub w okolicy lasu. Metody likwidowania pluskiew są diametralnie niejednorodne. Przy wykryciu tych insektów dobrze jest dokładnie oczyścić mieszkanie – odkurzyć i wyczyścić popularnie dostępnymi preparatami chemicznymi wszelkie kąty. Jeśli to nie pomoże potrzebna jest wizyta firmy specjalizującej się w dezynsekcji. Przypuszczalnie przeprowadzi ona zabieg zamgławiania, który kompletnie usunie pluskwy z obiektu.

Karaluchy – jak się ich pozbyć?

Widząc karalucha mamy dreszcze. Cienkie ciało usprawniające występowanie w wąskich zakamarkach. Nóżki ułatwiające wspinanie się po pionowych ścianach i te ruchliwe czułki. Owad jak z najgorszego snu, który zamieszkuje w naszych kuchniach. Karaluchy, czy bardziej fachowo nazywane karaczany prusaki ochoczo żyją w szpitalach, kuchniach, obiektach restauracyjnych i budynkach mieszkalnych gdzie mają dostęp do resztek produktów jedzonych przez człowieka. Te pasożyty zatruwają wyroby spożywcze i co okropniejsze, transportują bardzo niebezpieczne choroby wirusowe takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów to zabieg polegający na przygotowaniu specjalistycznej przynęty przyrządzonej z mocnych preparatów chemicznych.

Jak pozbyć się korników?

Kornik drukarz, największy koszmar każdego leśnika, to robak należący do chrząszczy z grupy kornikowatych. Ten mały insekt (wielkość ciała sięga najwięcej 9 mm) szarżuje słabe i stare drzewa, prowadząc niejednokrotnie do obumierania dużych obwodów leśnych. Przeważnie żeruje na świerkach pospolitych, jednak nie odmówi sobie takich gatunków drzew jak jodła, sosna jak i limba. Batalia z tym szkodnikiem jest bardzo kłopotliwa, ponieważ korniki mnożą się w szybkim tempie. Ich 100 procentowe usunięcie nie jest niemożliwe, ale jest niezwykle ciężkie. Skuteczną metodą usuwania korników jest fumigacja. Jest to proces usuwania szkodników drewna przy pomocy gazu lub dymu. Gazowanie prowadzi do 100% eliminacji korników, nie szkodząc przy tym strukturze drewna.

Pasożyty to problem ogólnoświatowy. Pasożyty żyją bowiem obojętnie od warunków temperaturowych i ekonomicznych. Bardzo często ludzie wiążą występowanie insektów z biedą, co symbolizuje tylko, jak mało o nich wiedzą. Przykładowo francuzy występują w bardzo wystawnych budynkach mieszkalnych, gdzie mogą zjeść resztki różnych pokarmów. Zdarzają się sytuację również że widywane są w luksusowych restauracjach, gdzie pracownicy dbają o standardy higieny. Nigdy nie wiesz gdzie możesz spotkać owady. Ale jesteś już świadomy tego jak jesteś w stanie z nimi walczyć.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od wielu lat zajmuje się usługami dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Korzystając z specjalnych środków chemicznych w ekspresowym tempie likwiduje wszelkie owady z obiektów lokalowych i przemysłowych. Znakomicie radzi sobie z likwidacją szkodników, które nie są przez nas zapraszane. Przedsiębiorstwo Insektpol dba o nasz komfort i zdrowie, oferując skuteczne i nowoczesne techniki likwidacji owadów. Dostarcza swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to skuteczność, staranność i profesjonalizm w tępieniu szkodników.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Przejdź na stronę przedsiębiorstwa Insektpol i skonsultuj się z fachowcami od dezynsekcji: zwalczanie korników Gdańsk

Strona używa cookies
Ok