Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – cena
1 listopada, 2016
Pozycjonowanie stron internetowych Tworzenie stron www Projektowanie sklepów internetowych
Tworzenie stron internetowych
7 listopada, 2016

Oświetlenie kuchni – aranżacje

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Opracowanie oraz aranżacja kuchni w charakterze awangardowym stanowi dziś pewne wyzwanie. Umeblowanie na doskonały błysk, różnorodna kolorystyka, niebanalne wyjścia dotyczące struktury przestrzeni i światło. Przeważnie kuchnia nie jest osobnym miejscem w apartamencie, ale współistnieje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej powinno się więc wyczerpać otwartą powierzchnię, by była nie tylko stylowa oraz eksponowała temperament gospodarza, ale także w całości praktyczna. Kuchennych inspiracji w sieci i kolorowych gazetach odkryjemy – mówiąc skrótowo – „bez liku”. Wyszukanie mebli i pozostałych sprzętów nie dostarcza aż takiej ilości kłopotów co odpowiednie podświetlenie. W modernistycznej kuchni powinno ono padać z paru miejsc oraz co istotne – rozjaśniać płaszczyznę „przygotowawczą”, inaczej blaty, na których komponujemy potrawy. W takim przypadku optymalnym projektem jest oświetlenie podszafkowe. By wnętrze naszego apartamentu zwracało uwagę gości oraz zarazem było stabilne, można w przystępny sposób zamontować podświetlenie przy schodach.

Najcieńsze oprawy meblowe

Podświetlenie ledowe w kuchni jest tak naprawdę konieczne. Po pierwsze – LED -y wykorzystują o 85% mniej mocy niżeli pospolite żarówki, co niewątpliwie odczuje nasza kieszeń. Po drugie – z jego pomocą można bezproblemowo zorganizować potrawy, myć naczynia oraz realizować kolejne czynności. Jeżeli poszukujemy takiego rozwiązania do własnej kuchni, korzystnie byłoby żebyśmy zaznajomili się z propozycją firmy Piraya. Zajmuje się konstruowaniem oraz dystrybucją oświetlenia meblowego oraz schodowego w rodzaju LED i to w najcieńszej możliwej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przedsiębiorstwu udało się wprowadzić do powszechnego obiegu supercienkie oświetlenie do mebli o grubości 4,5 (6,5) mm. Zarazem używając mocy zaledwie 3,5 W można otrzymać jasność 350 lumenów. Światło nie wygląda „sztucznie”, albowiem panel LED posiada znaczny wskaźnik oddawania barw Ra>85. Lampy Piraya zostały również wyposażone w załącznik dotykowy. Umożliwia on włączać je oraz wygaszać je, gdy muśniemy klosz lampy. Jest to unikalne rozwiązanie na rynku, które integruje właściwość ultracienkości i metodę bazującą na przełączniku mikroprocesorowym (jest wkomponowany w lampę na wysokości raptem 2,4 mm).

Typy oświetlenia podszafkowego

W przypadku lamp podszafkowych mamy możliwość odszukać parę interesujących konstrukcji w klasach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej znajdziemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie zapewnia rozrzucone oświetlenie porównywalnie jak świetlówka, posiada opatentowany profil i swobodę dyskretnego zamaskowania kabli w środku lampy. Z kolei CREO MINI ECO ma najmniejszą grubość – jedynie 4,5 (6,5) mm. Projekty z klasy CURRO ECO sprawdzą się nie tylko do kuchni, ale też do korytarza, przeróżnego typu wnęk i jako rozświetlenie łazienki. Tymczasem DUO ECO ma na wyposażeniu dwie lampy o sumie energii stanowiącej 700 lumenów (60 W). Jeżeli mamy na uwadze światło LED Premium możemy przebierać spośród wielu gabarytów oraz układów lamp, których nie należy osadzać za pomocą śrub. Przykładowo lampy z grupy Curro Super Slim przyczepia się za sprawą trwałej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma sporo zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (wieloletnia żywotność lampy), nieznaczne koszty eksploatacji, proste przyczepianie do mebli, nieobecność spojeń spawanych lub zgrzewanych, niebanalny wygląd (dostosowanie do każdego współczesnego pomieszczenia), wyprodukowanie ze stali nierdzewnej z aluminiowym radiatorem lampy oraz swobodę zmiany żarówki LED.

Wybieramy lampy nadszafkowe

Na stronie firmowej można znaleźć też niebanalne koncepcje na oświetlenie umieszczane nad szafkami. Do wyboru mamy lampy nadszafkowe w następujących klasach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wybrane lampy wykonane są za pomocą metody Super Slim, inaczej odznaczają się skromnymi gabarytami w odniesieniu do jasności oraz mocy (100 luminów/W). Oświetlają pełną powierzchnią i są rozlokowane na wysięgniku posiadającym grubość tylko 2,5 mm. Montaż jest wyjątkowo przystępny, natomiast wygląd wspaniale wpasowuje się w nowatorskie pomieszczenia. Pozytywną stroną lamp nadszafkowych jest niesamowicie duża intensywność – aż 350 luminów (jak żarówka o energii 35-40W) i możliwość serwisu po uszkodzeniu żarnika. Ostatni rodzaj ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest najprawdopodobniej najbardziej porównywalna do klasycznej lampy. Niemniej również i w tym przypadku kolista część na przedzie jest umocowana na wydłużonym wysięgniku. Lampy do montażu ponad szafkami można zdobyć w czterech kolorach: czekoladowym, czerwieni, zielonym i szarym.

Stylowe oprawy schodowe

Przedsiębiorstwo Piraya, prócz dostarczania oświetlenia pod szafki kuchenne i lamp nadszafkowych, jest także producentem innowacyjnych rozwiązań w zakresie podświetlania schodów. Dokładnie oprawy Vigo, która posiada walcową soczewkę. To oczywiście dzięki niej światło pada w optymalny sposób na schody. Oświetlenie schodów niniejszego typu charakteryzuje się interesującym wzorem, znakomitym efektem wizualnym, skutecznym odbiciem światła, niewysoką temperaturą pracy, produktywnym rozproszeniem światła. Klosz lampy posiada układ „łuku” oraz imituje szkło, praktycznie w ogóle nie chwyta kurzu i jest wyposażony w wyszukaną folię z grafiką. W razie potrzeby mamy możliwość wymienić panel LED.

Więcej informacji znajdziesz na stronie pod linkiem – Lampa podszafkowa

Strona używa cookies
Ok