Skup aut Wrocław - Skup aut Kraków - Skup samochodów Wrocław - Skup samochodów używanych - Skup aut powypadkowych - Sprzedaż samochodów używanych Wrocław
Kup nowy samochód bez problemów
8 marca, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Na czym polega fumigacja palet i budynków mieszkalnych?
9 marca, 2017

Pluskwy w domu bytują się w ciepłych i ciasnych miejscach, z których przeskakują do żywiciela, czyli ssaków. To właśnie ludzie, lub przebywające w domu zwierzęta są ofiarami tego ledwie dostrzegalnego insekta. Mimo małych rozmiarów, pluskwa jest dość uciążliwym owadem. Szczególnie dla ludzi wrażliwych na jej ukłucia. Na dodatek wcale nie jest tak łatwo ją wyeliminować normalnymi sposobami. W pewnych sytuacjach potrzebna jest pomoc specjalistów od dezynsekcji, którzy korzystają z zaawansowanych środków chemicznych.

Pluskwy atakują ludzi w czasie snu. Co może zaskakiwać opadają z sufitu, na który wchodzą po południu. Pożywiają się krwią, przy użyciu wysoce zaawansowanego organu kłująco – ssącego. Po ukąszeniu pluskwy pozostaje na skórze czerwony bąbel, podobny do efektu ugryzienia komara. Miejsce ukąszenia po chwili zaczyna boleć i piec. W dość niewielkiej liczbie przypadków w miejscu ukąszenia pluskwy może rozwijać się stan zapalny. Wówczas konieczna jest wizyta u lekarza, który przepisze stosowne lekarstwa. To jednakże nie koniec. Badania poświadczają, że pluskwy są zdolne przekazywać niebezpieczne dla naszych organizmów patogeny, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już poważny kłopot.

Rozumiejąc już jakie niebezpieczeństwa niesie obecność pluskiew w mieszkaniu, jesteś świadomy tego, że batalia z nimi to nieuchronność. Czasem wystarczy porządnie posprzątać pomieszczenia. Aczkolwiek zdarzają się chwile kiedy to wskazana jest głęboka dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zestawienie ekspresowej reakcji z profesjonalną technologią. Zobacz jakie sposoby odpluskwiania są najefektywniejsze.

Pluskwa domowa – krwiopijca jakich mało

Pluskwy dają radę zadomowić się w każdym położeniu na ziemi. Egzystują w klimacie równikowym, jak i tropikalnym. Nie przeszkadza im deszcz, ani wiatr. Generalnie przystosowują się do jakichkolwiek czynników pogodowych. Dla pluskwy najistotniejsza jest egzystencja człowieka, lub innego organizmu o stabilnej ciepłocie ciała. Pluskwy żywią się krwią. Przytwierdzając się do futra małych gryzoni przenoszą się z miejsca na miejsce.

Długość ciała pluskwy domowej wynosi około mm. Osoby o znacznej wadzie wzroku mogą nie zauważyć tych drobnych robaczków. Po bokach głowy pluskwy umieszczone są oczy, a w pobliżu nich czułki składające się z 4 członów. Pozwalają one pluskwie z łatwością rozpoznawać teren. Ten owad może wdrapywać się na płaskie powierzchnie dzięki zaostrzonym pazurkom. Zazwyczaj pluskwy żyją w takich lokalizacjach jak szpary w podłodze, futryny okienne, czy zakamarki w łóżku, skąd ekspresowo mogą przejść na skórę żywiciela.

Pluskwy wkłuwają się w warstwę skóry korzystając z organu gębowego. Czas ssania wynosi kilka minut. Po ukąszeniu zaczynają się pojawiać małe krostki. Po chwili zaczynają dokuczać i piec, co może doprowadzić do szału najbardziej cierpliwych. Najgorszą sytuację mają jednak osoby, które mają alergię na ugryzienia pluskwy domowej. Alergicy muszą umówić się z specjalistą i przyjmować konkretne środki lecznicze. Jak już wspominaliśmy pluskwa domowa w trakcie ssania krwi, może aplikować groźne dla nas wirusy.

Usuwanie pluskwy domowej

W momencie w którym zauważymy ślady pluskwy w naszym mieszkaniu, możemy rozpocząć samodzielne zabiegi. Wówczas powinniśmy zagipsować wszelkie szczeliny przy posadzce, oknach i na ścianach. Następnie należy porządnie umyć i odkurzyć wszystkie pomieszczenia (głównie trudno dostępne szczeliny, w których bardzo chętnie chowają się pluskwy). Dobrze jest także wyprać wykładziny i ubrania. Jeśli to nie pomoże, musimy wtedy skonsultować się z firmą zajmującą się dezynsekcją i zwalczaniem owadów.

Można wyróżnić kilka sposobów odpluskwiania. Najskuteczniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – określana także jako fumigacja. Metoda ta charakteryzuje się bardzo silnym oddziaływaniem. Podczas dezynsekcji gazowej wykorzystuje się środki chemiczne w formacie pojemników samoopróżniających, świec dymnych, czy kapsułek. Na moment gazowania powinno się opuścić konkretny budynek, gdyż wykorzystywane związki są wysoce niebezpieczne dla zdrowia.
  • Dezynsekcja termiczna – w wielu częściach świata ta metoda uznawana jest za najlepszą i równocześnie najbardziej komfortową dla żywych organizmów. Przy wykorzystaniu specjalistycznych grzejników nagrzewa się pomieszczenia do temperatury 60 stopni. Wszelkie pasożyty zostają zlikwidowane na skutek wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tej metodzie zwalczania pluskiew używa się urządzenia generujące mgłę. Umieszczony w nich płyn insektobójczy zostaje zamieniony w zimną mgłę, która dociera do najmniejszych szczelin. Po odparowaniu pozostają na płaszczyznach preparaty owadobójcze zamknięte w mikrokapsułkach. Działanie jest zatem przedłużone w czasie, poprzez co mniej obciążające dla ludzkiego zdrowia.

Pluskwy egzystują nie tylko w obiektach mieszkalnych, ale również w takich obiektach jak hotele, czy karczmy, gdzie ich obecność jest wysoce nieprzydatna. Po zauważeniu tego pasożyta, warto jest skonsultować się z specjalistyczną firmą zwalczającą pluskwy, która dopasuje optymalną metodę i pomoże nam zlikwidować te pasożyty szybko i skutecznie.

Powiedz pluskwą nigdy więcej! Porównaj technologie i cennik doświadczonej firmy specjalizującej się w zwalczaniu pluskiew. Wejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok