Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet
Maszyny rozlewnicze, czyli najnowsze standardy w produkcji
19 sierpnia, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Dziecięce urodziny – profesjonalnie i z fantazją
25 sierpnia, 2016

Za pompę cieplną zapłacimy dużo mniej

Do 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju szczególnie chętnie kupowana. Najważniejsze czynniki, które blokowały zakup to: bardzo wysoki koszt inwestycji, niezbyt precyzyjnie opracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zaadaptowana do realiów 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w właściwy sposób do specyfikacji energetycznej budynków) i niewielka obecność inicjatywy uświadomienia ludności o atrakcyjnych efektach jej stosowania. W przypadku, gdyby ktokolwiek zamierzał zdecydować się na generowanie energii do podnoszenia temperatury powietrza w domu za pomocą tej metody, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. Niedawno ceny pomp ciepła zostały obniżone, a ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, wzrosły. Tym samym kupujący z reguły decydują się na wyjście ekonomiczne i ekologiczne, przykładowo kolektory słoneczne. W szczególności dlatego, że na rynku łatwo osiągalne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i bez wątpienia prąd, który wypada całkiem przeciętnie (jest najbardziej kosztowny). Nawet jeśli mamy idealnie ocieplony dom, musimy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w czasie jesieni, zimy oraz tym, w w jakiej części Polski dom został wzniesiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie zawsze sprawdzą się w takich okolicznościach, a ciągłe rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być żmudne i pracochłonne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pompy?

Pompa ciepła zalicza się do grupy najbardziej produktywnych oraz wypróbowanych urządzeń, które umożliwiają wyprodukowanie energii wprost z gruntu, powietrza i światła. Instaluje się ją do ocieplania i wentylacji lokali użytkowych, np. domów jednorodzinnych czy zajmujących nieduży obszar biur, do podgrzania bardzo chłodnej wody użytkowej, usuwania wilgoci i podgrzewania powietrza na basenach oraz wtedy, kiedy zamiarem jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Działanie urządzenia nie należy do trudnych, dlatego, że bazuje na czterech decydujących elementach: skraplającym gaz, przypominających swoją budową naczynia włosowate, tak zwane kapilary, doprowadzających do odparowania wody i,co najważniejsze – sprężarce albo analogicznej maszynie, wymuszającej odprowadzenie ciepła. Selekcji do odpowiednich grup przeprowadza się m. in. mając na uwadze działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne rezultaty długofalowego korzystania, czy wykorzystanie minimum powierzchni.
Podział pomp pozyskujących energię z górnych źródeł ciepła: ślimakowe, ślimakowe ścienne i meandrynowe. Natomiast dolne korzystają z następujących źródeł: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających niskie parametry. Układy, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Budowa łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Wielkim atutem rozwiązania jest ewentualność zespolenia jej z kolektorem słonecznym oraz wykorzystania do ocieplania podłogi.

Nie wiesz jaki model wybrać? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Producentów oraz marek opisywanych urządzeń na naszym rynku jest dużo, za to tylko kilka z nich cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przewagę nad innymi mają: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant ma wieloletnią tradycję i jest wyjątkowo poważana przez klientów z całej Europy. Przede wszystkim z powodu wykorzystania genialnej technologii GEOtherm. Pompy ciepła Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, zatem są praktycznie bezusterkowe, a do tego bezgłośne i bezobsługowe. Danfoss zapewnił wprowadzenie ich do miejsc o profilu ”kupieckim” i użyteczności publicznej. Opracował taką sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej postępowe propozycje powodują, że pompy ciepła są świetną opcją w stosunku do odmiennych form ogrzewania. Przy jej użyciu dostarczana jest czterokrotnie większa dawka ciepła aniżeli w przypadku standardowego pieca. Poza tym zaoszczędzany jest czas, który można zarezerwować na robienie czegokolwiek innego. Solidne pompy nie potrzebują dodatkowej obsługi przez interesanta, kontrolowania w formie ”lepiej mieć oko na sprzęt”.

Od wielu lat nasza firma funkcjonuje na rynku oraz trudni się zaopatrzeniem, budowaniem oraz naprawą najlepszej jakości oprzyrządowania grzewczego. Podstawowym naszym celem jest zrealizować każde zlecenie w ustalonym wcześniej przez klienta terminie. Pompy grzewcze, podobnie jak systemy solarne, są dotowane. Zatem zorganizowanie wszystkich formalności można pozostawić nam.Utrzymujemy kontakt z wieloma klientami i do każdego mamy odrębne podejście, bowiem każdy posiada własny zarys na ogrzewanie domu. Posiadamy szerokie doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Postaramy się zatem opracować i urealnić każdy wykonalny technicznie koncept.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Inowrocław.

Strona używa cookies
Ok