Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Praktyczne kaptury foliowe na palety
20 lipca, 2016
Remont domu – koszty i plan prac
6 sierpnia, 2016

Wybór instalacji c.o. – najlepsze rozwiązania grzewcze.

Podczas budowy domu warto jest zadecydować która instalacja grzewcza będzie dla nas najodpowiedniejsza. Dziś, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują kompleksowe i bardzo zróżnicowane rozwiązania, więc nasz wybór jest praktycznie nieograniczony. Zanim jednak zdecydujemy się na system ogrzewania powinniśmy dobrze przeanalizować swoje potrzeby. Po pierwsze jaki typ opału pragniemy stosować. Po drugie czy chcemy minimalizować koszty ogrzewania i, co dla wielu osób jest bardzo ważne, czy chcemy by instalacja centralnego ogrzewania była korzystna dla otaczającego nas środowiska. Dobrze jest pamiętać, że najlepsze rozwiązania to te, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Pomożemy Państwu przeanalizować produkty znajdujące się obecnie na rynku. Tutaj odkryjecie najpopularniejsze rozwiązania grzewcze, wraz z ich szczegółową analizą.

Kotły stałopalne

Jeśli poszukujecie wielofunkcyjnych i ekonomicznych urządzeń grzewczych, kotły stałopalne to idealny produkt. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które produkują ciepło poprzez spalanie takich paliw jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taka instalacja grzewcza zapewnia nam możliwość czerpania z najtańszego w danym momencie paliwa, co redukuje opłaty za ogrzewanie domu w dużym stopniu. Kotły stałopalne funkcjonują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są niezwykle bezpieczne i proste w obsłudze. Każda firma posiada w ofercie kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, dla tych, którzy szanują swój czas i wygodę.

Nowoczesne kotły gazowe

Dzisiaj na rynku dostępne są dwa rodzaje kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i kotły gazowe konwencjonalne. Kotły kondensacyjne w procesie ogrzewania wykorzystują także ciepło powstałe z spalin, co gwarantuje maksymalne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie odzyskują całej energii powstałej w trakcie pracy urządzenia. Aczkolwiek są o wiele tańsze w użytkowaniu i pielęgnacji. Kotły gazowe działają w oparciu o jedno z najmniej kosztownych źródeł energii – gaz, stąd są optymalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą oszczędzać. Charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami. Kotły mogą być podłączone do systemu ogrzewania podłogowego, tworząc miłą atmosferę w domu.

Nowoczesne kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe spalając olej opałowy pobierają także ciepło, które w tradycyjnej technice ogrzewania wyparowuje wraz z spalinami. Dzięki temu kotły olejowe pracują z wydajnością sięgającą nawet do 90%, co powoduje ograniczenie straty ciepła. Nowatorskie kotły olejowe wyposażone są w zaawansowane wymienniki ciepła, które ochładzają spaliny, zmniejszając tym samym emisję dwutlenku węgla. Warto jest zauważyć, że co raz więcej producentów produkuje kotły na olej opałowy z udziałem biooleju, co zbawiennie oddziałuje na stan przyrody. Kotły olejowe są zatem energooszczędne i proekologiczne.

Rekuperatory – urządzenia grzewcze o ogromnych możliwościach

Rekuperator to urządzenie montowane w instalacjach wentylacyjnych, które ułatwia odzysk ciepła z powietrza wtórnego. Takie urządzenia zapewniają nie tylko świeże powietrze przez cały czas, ale także kompletne ogrzewanie pomieszczeń. Rekuperatory to relatywnie młode urządzenia, których popularność wciąż pędzi do przodu. Produkują one energię na poziomie nawet 90 %, co w efekcie umożliwia spore oszczędności. Są również korzystne dla przyrody, ponieważ nie wykorzystują żadnych akcesoryjnych źródeł energii. Ogrzewanie pomieszczeń rekuperatorami to sposób na redukcję kosztów eksploatacji domu.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najlepszych dzisiaj dostępnych systemów grzewczych jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako jedyny system grzewczy, lub może uzupełniać działanie typowej instalacji. Atutem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego podłączenia do wszelkich oferowanych przez producentów jednostek c.o . Współpracuje ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na elektryczne i wodne. Kompleks rur poprowadzony pod posadzką oddaje ciepło, które wystarcza na ogrzanie całego mieszkania. Instalacja podłogowa może być wykonana pod podłogą drewnianą, oraz pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe gwarantuje idealny podział temperatury i jest całkowicie niewidoczne, co podnosi walory estetyczne mieszkania.

Bezpieczna instalacja c.o. domu to bardzo ważna sprawa, dlatego projektowanie instalacji co warto zlecić specjalistom. W energooszczędnym domu dobrzej jest także zadbać o ogrzewanie podłogowe, które zapewnia wysoki standard i wygodę. W końcu miło chodzić rankiem po ciepłych kafelkach. Wybierając dany system ogrzewania, zwróćmy uwagę na jakość urządzeń. Kupujmy jedynie te, które wyposażone są w wszelkie atesty i są łatwe w eksploatacji. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą z nami przez długie lata.

Pewne instalacje c.o nie mają żadnej ceny. Tutaj istotą jest jakość wykonania i skuteczność urządzeń. Jeśli właśnie stawiają Państwo dom, lub zamierzają w przyszłości wyremontować swój system grzewczy, zapraszamy na naszą stronę www po więcej porad. Oferujemy serwis kotłów Beretta i Viessman, oraz projektowanie instalacji c.o. Kliknij obok by odwiedzić naszą stronę i dowiedzieć się więcej o naszej firmie: serwis pieców gazowych Toruń.

Strona używa cookies
Ok