Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurgia szczękowa Toruń
2 maja, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty zębów za i przeciw
30 lipca, 2019

Coraz więcej ludzi wybiera na profesjonalną naukę języka angielskiego, ponieważ przynosi korzyści w różnych dziedzinach życia. Angielski poznają już nie tylko młodzi ludzie, ale też osoby starsze. Dzięki temu są na dobrej drodze rozwoju.

W każdym wieku jest właściwy moment na poprawiane swoich umiejętności używania się języka obcego. Wielu właścicieli firm decyduje się na wysłanie pracowników na szkolenia, aby zapracować na jeszcze większe sukcesy na rynku. W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest niezbędna, szczególnie na gruncie zawodowym. Wiele firm współpracuje z zagranicznymi klientami, ze względu na to musi przyjmować do pracy ludzi mających odpowiednie kwalifikacje w tej kwestii.

Angielski będzie korzystny dla każdego, lecz najpierw należy znaleźć pasującego lektora, czy szkołę języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ?

Dobór właściwego kursu zależy od potrzeby. Szkoły językowe mają w swoich ofertach zajęcia pogrupowane na grupy wiekowe, poziomy oraz stopień zaawansowania. Dostępne są także zajęcia specjalistyczne, na przykład: kursy biznesowe, intensywne, konwersacyjne oraz maturalne i dla dzieci.

Również forma zajęć podlega kwestii wyboru. Organizatorzy kursów oferują lekcje w grupach, indywidualne i on-line. Decydując się na kurs warto sprawdzić czy możliwe jest uzyskanie intersujących certyfikatów. Warto też zapoznać się z opiniami na temat konkretnych ofert.

KORZYŚCI NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje wiele plusów nauki języka angielskiego. Głównie przy pomocy kursu zatroszczysz się o swoją przyszłość zawodową. Kompetentny pracownik jest chlubą dla firmy, a CV z angielskim na najwyższym poziomie jest coraz bardziej wartościowe i otwiera drogę do zdobycia interesującej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pozwala na kontakt z mieszkańcami z dalekich krajów. Przyda się więc w podróży, a w erze internetu jest narzędziem porozumiewania się z ludźmi ze świata, także bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego wspiera przełamywanie barier wewnętrznej nieśmiałości oraz wykluczenia cyfrowego. Zajęcia w grupach nakłaniają do interakcji z innymi, a co za tym idzie wpływają na umiejętności socjalne. Dodatkowo, kursy uczą odczytywania komunikatów, których w internecie jest mnóstwo ludziom w średnim wieku i starszym.

Natępną zaletą jest to, że nauka języka przyczynia się poprawy pamięci. Z upływem lat mózg człowieka wymaga intensywniejszej aktywności, by zachować sprawność umysłową. Ze względu na to, ćwiczenia mózgu będą ważne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Zanim przystąpi się do kursu dobrze jest właściwie dobrać do siebie poziom trudności. W tym przypadku wybiera się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten stopień jest skierowany do tych, którzy nigdy nie mieli doświadczeń z językiem angielskim albo uczyli się go dawno temu, ale nie porozumiewają się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten stopień jest odpowiedni dla osób, które mieli styczność z angielskim, ale potrafią porozumiewać się w tym języku, jednak nie czują się z tym komfortowo.

Dla zaawansowanych: ten stopień jest stworzony dla tych co, doskonale znają język, uczyły się go i chcą udoskonalić jego znajomość i otrzymać certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, wskazujący poziom znajomości języka angielskiego zawierający w sobie umiejętności takie jak: pisanie, czytanie, mówienie, słuchanie.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie zna i potrafi zastosować potoczne wyrażenia i pytania i odpowiedzi w temacie życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem znajomości języka stosuje umie porozumieć się w rutynowych przyzwyczajeniach życia codziennego w bezpośredniej dyskusji na tematy typowe.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba porozumiewa się w komunikacji dla zdarzeń typowych. Potrafi proste i spójne wypowiedzi ustne i pisemne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, uzasadniając swoje opinie.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie możliwe jest zrozumienie przekazu ukrytego w tekstach o złożonych albo abstrakcyjnych tematach. Pojmuje dyskusję dotyczące z pola jej specjalności. Porozumiewa się naturalnie nie powodując problemów w rozmowie. Formułuje konkretne wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w dużym zakresie trudnych tekstów. Rozmawia swodobnie i spontanicznie w relacjach służbowych, towarzyskich i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba bez przeszkód rozumie i stosuje praktycznie wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Szkolenia angielskiego zwykle kończą się testem, który pozwala na zdobycie certyfikatu świadczącego znajomość języka. Dotyczą one wielu aspektów, również związanych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą turystyczną, czy gospodarczą. Są też przeznaczone dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najpopularniejszych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które mierzą stopień umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany oraz Certificate of Proficiency in English (CPE) — potwierdzający biegłość językową. Egzaminy Cambridge charakteryzują się bezterminowo ważnym dyplomem.

Innym praktycznym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który jest dowodem umiejętności komunikacji w środowisku biznesowym.

Drugim równie popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. Certyfikaty ETS dzielą się na dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — określają umiejętności językowe w pracy. Przeprowadza się je na różnych poziomach zaawansowania w kategoriach czytania i słuchania i pisania i mówienia.

Certyfikaty TOEFL — oceniają biegłość posługiwania się językiem w środowisku akademickim. Podobnie jak TOEIC, jest sprawdzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są przeznaczone dla osób, które planują studia lub pracę za granicą.

mrrabbit.pl/kursy-i-certyfikaty-angielski-torun

Strona używa cookies
Ok