Optymalizacja witryn internetowych
17 września, 2020
Lampa Beyond
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Z jakiego powodu warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Zalet korzystania z usług biura rachunkowego znajdzie się bardzo dużo. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym oprócz tego, że zyskuje się styczność z wykształconym księgowym, to również wysokiej jakości obsługę. Chociaż przede wszystkim biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto dodać, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Dla przykładu dokonuje wyceny pasywów i aktywów, tworzy zestawienia sald i obrotów oraz segreguje i kataloguje dokumenty przedsiębiorstwa. Rozpoczęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że biuro przejmuje część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad zgodnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe prowadzi ewidencję zdarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a do tego przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto korzystać z usług biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe często się zmienia, z tego powodu nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają bezustanne poszerzanie swojej wiedzy. Uważna obserwacja i szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały właściwą strukturę, niezbędne dane i utrzymują określony porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najlepszy sposób pracy. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, by odbierać dokumenty na czas i jak ich wspierać w biznesie. Obok tego klienci biura rachunkowego z reguły mają komplet informacji, a nawet pełną pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa zawsze działa w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o nowych obowiązkach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie firmy.

Poprawność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie finansowe operacje działalności gospodarczej wykazywane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich bazie można dokonać poprawnych rozliczeń, z uwagi na to są najważniejszym elementem pracy . Wśród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące uzupełniające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, by dokumenty przychodziły bez braków oraz miały odpowiednią strukturę oraz wszystkie konieczne dane. Istotne, by klient donosił wszelkie dowody szybko, by księgowa mogła rozliczyć je we właściwym terminie.

Technika przekazywania dowodów do biura rachunkowego z reguły zależy od jego zasad. W niektórych miejscach wymagane jest przesyłanie dowodów księgowych oryginalnych. W innych miejscach wystarczy odpowiednio oznaczona kopia. Czasami dokumenty trzeba przynosić prosto do biura rachunkowego, w innych wystarcza przesłanie skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe troszczy się o bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem i nanoszeniem zmian. Klient ma stały dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość elektroniczna

Prężnie rozwijające się biura rachunkowe zwykle używają specjalnych programów e-księgowych. Ich fundamentalną korzyścią jest elektroniczny dostęp do dokumentów i danych z każdego urządzenia. Nowoczesna elektroniczna księgowość pozwala na wprowadzanie wszelkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy gromadzone są na w pełni zabezpieczonych serwerach. Oprócz tego takie programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a nawet wspomagają kontakt pomiędzy księgową, a klientem. Co więcej programy elektronicznej księgowości są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające zazwyczaj oferują szkolenia, a nawet pełne wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego rodzaju programy są ciągle aktualizowane, by były zgrane z przepisami oraz zapewniały absolutne bezpieczeństwo danych.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość online, a także możliwościom w kwestiach dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Obok tego większość biur rachunkowych prezentuje kompleksową ofertę. Obok bazowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych i wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Istotnym elementem współpracy jest także to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów z winy biura, konsekwencje finansowe będą pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie istotnym atutem jest też zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi przejmować się aktualnościami w przepisach lub  dokształcać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok