Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Nasz ulubiony napój – kawa ziarnista
27 września, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – garść pomocnych informacji
30 września, 2016

Kredyt to często jedyne rozwiązanie na błyskawiczne zdobycie niezbędnych w danej chwili pieniędzy. Wielu z nas nie ma wystarczających zapasów finansowych nabycie domu, samochodu czy na sfinansowanie wymarzonej wycieczki. Na dodatek dochodzą jeszcze inne nieprzewidziane wydatki. Wówczas zaciągnięcie kredytu okazuje się koniecznością. Na podstawie najnowszych danych praktycznie 25 % młodych Polaków ( w wieku od 18 do 24 roku życia) ma kredyt. Razem wszystkie te osoby muszą spłacić 6,2 mld złotych. Podobnie wygląda ogólna sytuacja. Blisko 50 % mieszkających w Polsce osób jest zadłużonych w bankach i innych instytucjach finansowych. Liczba tych osób przekracza obecnie 15,2 miliona pełnoletnich Polaków.

Zaciągając kredyt liczymy się z spłatą akcesoryjnych odsetek. Oprocentowanie kredytu jest rodzajem wynagrodzenia dla banku, oddawanym za możliwość wręczenia nam pożyczki pieniężnej. Przez całe życie możemy zaciągnąć kilka kredytów, co zależne jest od naszej zdolności kredytowej. Aby prościej było nam oddawać zadłużenie, wiele instytucji bankowych proponuje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to znaczne ułatwienie, szczególnie w sytuacji gromadzących się odsetek. Bank sumuje wszystkie wzięte przez nas pożyczki w jedną, wyrównując przy tym stopy procentowe i warunki spłaty długu. Jeśli męczy Cię spłata kredytów, dalej podpowiemy Ci się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz również o najlepszych ofertach konsolidacji chwilówek i poznasz zestawienie instytucji oferujących taką możliwość.

Po czym rozpoznać kredyty konsolidacyjne?

Ściśle mówiąc kredyty konsolidacyjne wcale nie różnią się od zwykłych kredytów gotówkowych. Mają określone odsetki i głównie zwracane są w powtarzających się co miesiąc ratach. Zasadniczą różnicą, widoczną gołym okiem, jest zrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny zrzesza bowiem wszystkie zaciągnięte zobowiązania w jedno. Bank wyrównuje stopę procentową, przez co nie oddajemy kilku kredytów, tylko jeden. Dodatkowo otrzymując kredyt konsolidacyjny otrzymujemy możliwość wydłużenia okresu jego zapłaty. Skonsolidowanie długu jest możliwe poprzez obniżenie kosztów jego obsługi. Dziś banki proponują nam możliwość konsolidacji kredytów, niezależnie od ich formy. Mamy szansę zatem łączyć kredyt na dom z niewielką pożyczką, albo kredyt wzięty na podjęcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Jak już napisaliśmy wcześniej kredyt konsolidacyjny to szybka zamiana dotychczasowych obciążeń finansowych z różnych banków na jeden kredyt spłacany w jednej placówce finansowej. Wiele osób myśli o tym jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Na samym wstępie dobrze jest uzbierać wszelkie informacje na temat swoich długów. Potrzebujemy przygotować wszystkie umowy kredytowe, oraz obecny wyciąg z konta (określający ostatnie 3 miesiące), deklarujący aktualne przychody. Na spotkanie z doradcą kredytowym należy również dostarczyć aktualny dowód tożsamości. Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją, bank udzieli Ci odpowiedzi czy jest w stanie skonsolidować Twoje długi. Wówczas otrzymasz informacje o tym na jakich warunkach udzieli Tobie kredytu konsolidacyjnego.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych

Dzisiaj niemal każdy bank oferuje swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Wymogi otrzymania takiego kredytu są skrajnie zróżnicowane. Zależy to w zasadzie od pozycji banku, a także od zabezpieczeń oferowanych rozwiązań pożyczkowych. Ciekawe oferty przedstawiają takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP przyznawany jest jedynie w polskiej walucie, jednak Klienci otrzymują w dodatku tzw. wakacje kredytowe, czyli odroczenie jednej raty w ciągu roku. Bank PKO BP oferuje również możliwość dołączenia dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP przyznawany jest na wspólną spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów mieszkalnych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank oferuje kredyty konsolidacyjne do kwoty sięgającej nawet 200 tysięcy złotych. Okres spłaty może być rozłożony na 10 lat. Tolerowane są rozmaite źródła dochodu. Bardzo istotne jest, że kredyt konsolidacyjny mogą wspólnie zaciągać dwie nie spokrewnione ze sobą osoby. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING wyróżnia się długim terminem spłaty, sięgającym nawet 35 lat. Bank przyznaje nam możliwość dopasowania rodzaju opłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to spore udogodnienie dla osób, które w efekcie utraty pracy lub pogarszającego się stanu zdrowia nie są w stanie oddać kilku kredytów za jednym razem. Każdego z nas może za jakiś czas spotkać sytuacja,w której będziemy musieli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań finansowych. Wchodząc w dorosłe życie będziemy chcieli zatroszczyć się o własną swobodę. Dziś nabycie domu, czy samochodu łączy się z zaciągnięciem kredytu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nasze dochody nie dają nam niezliczonych możliwości, a życie biegnie nie ubłaganie do przodu. Na stronie konsolidacja.eu przeczytacie wiele ciekawych informacji dotyczących konsolidacji kredytów. Profesjonaliści doradzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank ma najlepsze produkty. Tutaj możecie przenieść się na stronę i zapoznać się z szczegółami konsolidacji: jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Strona używa cookies
Ok