siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa
Siatka przeciw kretom
4 marca, 2017
Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Kurs jazdy defensywnej – idealny pomysł na prezent
7 marca, 2017

Poprawa płynności finansowej firm

Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik

Poprawianie płynności finansowej dzięki kredytom pozabankowym dla firm

Część banków nie zapewnia swoim kontrahentom szybkich pożyczek, słowem takich, jakie można uzyskać od razu. Przeciętnie jesteśmy zobligowani złożyć plik dokumentów dotyczących zarobków, obrotów, różnych kredytów lub wpisu do hipoteki (ponieważ w przypadku kiedy nie będziemy mieli możliwości go opłacić, wówczas bank zainteresuje się naszym dorobkiem względnie inną zajmowaną nieruchomością). Czy istnieje jakiekolwiek inne wyjście? Oprócz banków wsparcia w postaci kredytów są oferowane dodatkowo przez instytucje pozabankowe. Określa się je jako tzw. kredyty dla firm na oświadczenie. Ażeby uzyskać wskazaną dotację, wcale nie jesteśmy zobligowani zadręczać się przedstawianiem ogromnej liczebności druków. Wystarczy, iż wstąpimy na stronę internetową pożyczkodawcy i wypełnimy wniosek kredytowy albo umówimy się przy użyciu formularza zgłoszeniowego z konsultantem. Przeważnie nadmieniona placówka wyczekuje wyciągów bankowych z pełnych firmowych kont za poprzednie 6 miesięcy. Jest to potrzebne, by skontrolować naszą płynność pożyczkową. Na dobrą sprawę oznacza to, że kredytor bada obroty naszej placówki oraz jej przebywanie w rejestrach dłużników. Na opinię powinniśmy czekać zaledwie parę minut. W przypadku oficjalnego spotkania z doradcą, wszystkie niuanse kredytowania określane są na bieżąco.

Jakie są dobre strony kredytów udzielanych poza bankami?

W głównej mierze fakt, iż nie jesteśmy zobligowani przedstawiać stosu papierów i wyczekiwać przez kilkanaście dni na decyzję banku. Wielkim atutem kredytów firmowych bez ZUS i US jest jeszcze to, że specjalista może całokształt w łatwy sposób przybliżyć (krótko mówiąc nie wykorzystuje bankowych powiedzeń). Absolutnie nie ma znaczenia dziedzina, w jakiej pracujemy – możemy posiadać sklep odzieżowy, salon kosmetyczny albo warsztacik samochodowy. Doradca doradzi nam ponadto w sytuacji, gdy nasza placówka posiada wierzycieli. Jest to wyjątkowa wiadomość dla wszystkich, którzy pragną otrzymać kredyt dla firm bez dochodu. Do kolejnych korzystnych stron należą: udzielanie sporych sum kredytów, długoletni czas spłaty, możność przeznaczenia kredytu na jakikolwiek cel i okazja pozyskania dotacji w przypadku, kiedy nasza placówka właśnie zaczęła sprzedaż towarów lub usług. W rozpatrywanych instytucjach finansowych mamy szansę zyskać dwa warianty kredytów: bez ubezpieczenia i z pokryciem. Jeśli chodzi o kredyt z pokryciem pożyczkodawca postępuje jednakowo jak bank, mianowicie kredyt musi zostać ubezpieczony hipoteką bądź odmiennym stabilnym środkiem.

Faktoring – inny sposób na maksymalizację strony finansowej w firmie

Płynność majątkowa placówki jest uwarunkowana w znacznej mierze od kontrahentów. Najczęściej wcale nie planują oni spłacać faktur od razu, tylko wykonują to po wielu tygodniach, zaś od czasu do czasu miesiącach. Faktoring bez BIK to odkupienie takich długów poprzez placówki zewnętrzne, jakie dostarczają m.in. usługi obserwacji płatności albo przeprowadzanie wyliczeń. Nasza placówka może mieć jakiś wierzycieli, gdyż nie ma to znaczenia przy owej usłudze. Ogólnie wyróżnić można kilka podtypów faktoringu:

Faktoring absolutny (bez regresu) – jednostka faktoringowa planuje przejąć całą odpowiedzialność za zadłużenia nabywcy. Nasza jednostka dostaje stawkę za fakturę (niejednokrotnie 90% całkowitej ceny).

Faktoring niekompletny (z regresem) – oznacza na dobrą sprawę wzięcie wierzytelności w placówce faktoringowej, albowiem w przypadku upadłości dłużnika, to faktorant jest zobligowany wziąć na siebie odpowiedzialność za efekty nie opłacenia faktury w terminie.

Faktoring przeciwny – jest stworzony szczególnie dla placówek, jakie w nazbyt krótkim terminie muszą pokryć za ładunek lub usługę.

Faktoring łączony – to powiązanie dwóch głównych typów faktoringu. Może polegać przykładowo na tym, iż firma odkupująca wierzytelności będzie odpowiedzialna za upadłość klienta wyłącznie w 40 %. Kredyt kontrahenta jest przeniesiony na dwie placówki, więc każda spośród nich będzie musiała stosowną sumę spłacić.

Faktoring dotyczący eksportowania towarów (faktoring dla firm transportowych) – w owym przypadku chodzi o pozyskiwanie długów Interesantów zagranicznych z tytułu umów transportowych. Krótko mówiąc – jednostka faktoringowa bada klientów będących w innych krajach, a również przeprowadza proces windykacji. Powinno się zwrócić uwagę na to, iż faktor wcale nie będzie refundował reeksportu do krajów podniesionego niebezpieczeństwa, przykładowo na Białoruś.

Kluczowe zalety faktoringu

Istotną korzyścią niniejszego wyjścia jest naprawa zdolności pieniężnej naszej jednostki. Naturalnie wiemy, w którym okresie zdobędziemy pieniądze oraz mamy możliwość przez to spokojnie uwzględniać całkowite nakłady. Nie potrzebujemy zadręczać się, iż klienci absolutnie nie zapłacą na czas oraz co istotne – stąd nie powinniśmy marnować czasu na to, aby ich naciskać. Dzięki faktoringowi mamy możliwość w bezproblemowy sposób obniżyć niebezpieczeństwo rozwijania działalności gospodarczej. Innymi słowy – wcale nie musimy stale rozpamiętywać o tym, iż przez zadłużonych klientów sami będziemy musieli zamknąć jednostkę. Kolejnym atutem jest szansa wyprzedawania materiałów bądź usług z dalszym czasem płatności. Z takiej postaci sponsorowania mogą zaczerpnąć również drobne placówki, jakie nie mają zdolności kredytowej.

Więcej wiadomości odszukasz tutaj – Faktoring bez BIK

Strona używa cookies
Ok