Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Beton dekoracyjny do wnętrz i ogrodu
18 lutego, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
19 lutego, 2017

Własna działalność gospodarcza to doskonały pomysł dla osób, które zwracają szczególną uwagę na niezależność pracy. Zarządzanie własną firmą to wyzwanie dla każdego, choć najczęściej opłaca się, bowiem rynek jest ciągle otwarty na nowe pomysły i nietypowe usługi. Przykładem takiego sukcesu jest chociażby nowatorski gabinet masażu dla zwierzaków, który codziennie obsługuje nawet kilkadziesiąt futrzastych pupili. Pomysł rewolucyjny, wręcz przez niektórych uznawany za ciężki do realizacji, okazał się żyłą złota. Takie koncepcje wielokrotnie odsłaniają drogę ludziom, którym brakuje konsekwencji w realizacji własnych marzeń. A swoja firma to wszakże stanowczość, pełne zaangażowanie, uporczywe testowanie nowych perspektyw i bezsprzecznie doświadczona księgowość, bez której firma jest samochód bez paliwa.

Profesjonalne biuro księgowe to fundament każdego biznesu. Doświadczony księgowy nie tylko śledzi aktualne przepisy, ale także kieruje nas ku nowym inwestycjom. To opiekun każdej dynamicznie rozwijającej się instytucji i powiernik nader ukrywanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc działalność powinieneś zadbać o profesjonalnego księgowego, czy pomoc biura rachunkowego które obsłuży Twoje finanse. Dyskutując o finansach, zweryfikuj czego możesz się spodziewać, będąc młodym przedsiębiorcą.

Zakładanie własnej firmy

Jeżeli pragniesz założyć własną działalność, powinieneś wiedziesz, że na początku czeka na Ciebie bardzo dużo dokumentów do uzupełnienia. Zacznij od wypisania kwestionariusza CEIDG. Wstąp po prostu na stronę www firma.gov.pl i wypełnij wszystkie wymienione pola. Wpis do Ewidencji jest jednocześnie wnioskiem o przyznanie firmie unikatowego numeru REGON i numeru NIP. Razem z wysłaniem wniosku powinniśmy wybrać metodę opodatkowania, ale o tym napiszemy w kolejnych częściach artykułu. Następnym krokiem jest wizyta w ZUSie. Tam musimy zameldować się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy mają poniekąd parzystą osobowość prawną – są z jednej strony płatnikami podatku (za siebie i ewentualnych pracowników) i płacą za ubezpieczenie. Jeśli wykonywana działalność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem pensji, to dostarczamy druk ZUA. Jeżeli natomiast jesteśmy zatrudnieni w innym przedsiębiorstwie na umową o pracę, wtenczas wypełniamy dokument ZZA. Dodatkową sprawą jaką wymusza od nas prawo jest wyznaczenie biura księgowego, które będzie utrzymywało kartotekę finansową firmy. W tej kwestii mamy możliwość skorzystać z standardowej księgowości, jak i bardziej współczesnej formy – rachunkowości internetowej. Dobrze także pamiętać o zamówieniu pieczątki, która zazwyczaj przydaje nam się w najmniej spodziewanych sytuacjach. Załóż także osobne konto bankowe, by rozdzielić finanse osobiste o finansów firmy.

Jaką formę opodatkowania wybrać

Jeżeli nie masz pojęcia jaka konstrukcja opodatkowania będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, zaczerpnij z wskazówek kompetentnego biura rachunkowego. Generalnie krajowe prawo dopuszcza cztery główne strategie opodatkowania. Niżej dowiesz się o nich nie trochę więcej:

  • Skala podatkowa – dochód jest opodatkowany według dwustopniowej skali. Przy dochodzie opiewającym na 85 528 złotych podatek to 18% – 556,02 złote. Z kolei przy dochodzie wyższym niż 85 528 złotych kwota podatku to 14.839, 02 zł + 32% wzwyżki powyżej 85 528 złote.
  • Podatek liniowy – tu występuje jedna wartość podatkowa, która wynosi 19%, niezależnie od wysokości dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy wyborze tej formy opodatkowania przedsiębiorca nie może zminimalizować wypracowywanych wpływów o poniesione koszty fiskalne. Występują tutaj tymczasem, jako kompensata ,atrakcyjne stawki procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% oraz 20% w zależności od typu świadczonych usług.)
  • Karta podatkowa – jest to niesłychanie osobliwa forma opodatkowania. Na wysokość opłacanego podatku nie ma wpływu wartość dochodów, lecz takie elementy jak: rodzaj realizowanych usług, liczba osób pracujących na umowę o pracę, wielkość miasta, w którym firma ma siedzibę i data urodzenia podatnika. Nie każdy jednak może skorzystać z teg rodzaju podatku.

Księgowość dla firm

W zależności od oczekiwań Twojej działalności, wybierz stosowne biuro rachunkowe, które Każdemu młodemu przedsiębiorcy polecamy, aby skorzystał z nowoczesnych usług rachunkowych. Dziś wiele biur rachunkowych gwarantuje nie tylko kompetentne doradztwo, ale również oprogramowania do zarządzania firmą. Jeżeli jesteś świadomy tego, że świadczenie usług zajmie Ci całą dobę, pomyśl o mobilnym księgowym, który weźmie od Ciebie wszelkie dokumenty i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz miał większe możliwości na zajęcie się ulepszaniem usług.

Mimo niezliczonej liczby barier i wyzwań, mnóstwo osób wciąż decyduje się na wykonywanie samodzielnej działalności. Nawet małe przedsiębiorstwa mają wpływ na naszą gospodarkę, zatem może warto postawić pierwszy krok. Nie porzucaj swoich marzeń i planów, bo za kilka lat możesz się przekonać, że właśnie takiego rozwiązania wymagał rynek. Zadbaj o to jednak, aby wynająć kompetentnego księgowego, który z pełnym zaangażowaniem poprowadzi finanse Twojej firmy. Wejdź na podaną przez nas stronę i odkryj jak wyglądają nowoczesne usługi księgowe: biuro rachunkowe Toruń

Strona używa cookies
Ok