Pianka PUR - ocieplanie
Ocieplanie i pianka PUR – dlaczego warto?
21 października, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
8 grudnia, 2017

Brzdące uwielbiają zabawę. W czasie zabaw nie tylko bezstresowo spędzają czas, ale też przyswajają wiedzę i inspirują się. Sale zabaw to interesujący patent na spędzenie popołudnia. Są one doskonałą alternatywą piaskownicy, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy stworzyć przyjazne miejsce zabaw dla szkrabów, które będzie dostosowane do ich wieku. Dlatego tak istotny jest profesjonalny dobór barw i motywów występujących w bawialniach. Ściany można dodatkowo upiększyć poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – kolor ma znaczenie

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel doskonale równoważy, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Barwy w przestrzeni dziecka są jeszcze istotniejsze. Mogą one działać na rozwój dziecka: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni wybór kolorów i zachowanie równowagi pomiędzy nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa dziecko gdy maluje albo rysuje, zazwyczaj obrazuje jego stan emocjonalny. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Bawialnię można pomalować jednym kolorem. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Inspirujące murale bardzo często widoczne są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu urozmaicenia inwestują też osoby organizujące imprezy dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Opcji jest wiele. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Pomysłów co roku dostarcza DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Ciekawym pomysłem na aranżację sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko upiększymy ściany, ale także rozbudzimy ciekawość szkraba. Obrazki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto dostosować do wieku malców, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Gdy wybierzemy jako motyw przewodni muralu przykładowo: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne obrazy dla dzieci pozwalają spełnić dziecięce marzenia. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Dotyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Jakość powinna być potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. Idealnie sprawdzają się na przykład farby rozcieńczane wodą. Pamiętać musimy o tym, że wśród dzieci są także alergicy. Dlatego tak znaczący jest dobór bezpiecznych substancji.

Malowanie bawialni – zalety

Wykorzystanie tego typu rysunku jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal do gier to świetny patent na zaistnienie wśród konkurencji, a w dzisiejszych czasach ma to ogromne znacznie . Maluchy zwrócą uwagę na ciekawe rysunki,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zakamuflować jej braki. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Artystyczne malowanie sal zabaw staje się coraz popularniejsze. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych proponuje swoje usługi. Głównym celem tego typu inwestycji jest umilenie czasu dzieciom. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Artystyczne zdobienie ścian postaciami z bajek ważne jest także w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Malowanie bawialni, przykłady —-> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok