dj na wesele bydgoszcz dj na uroczystości dobry dj
Wesele bez alkoholu – oczywiście ze znanym DJ-em
5 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – historia, zmiany, czasy najnowsze
12 czerwca, 2017

Wideofilmowanie to najlepszy sposób na utrwalenie najcudowniejszych chwil w trakcie własnego wesela. Film z ślubu to najpiękniejsza pamiątka nie tylko dla Nowożeńców ale także dla bliskich. Prawdopodobnie każdy z nas po paru latach lubi oglądać swoje wesele. Ja na przykład mój film z wesela oglądałam już kilka razy, pomimo, że zostałam mężatką praktycznie 3 lata temu. Kamerzysta zarejestrował to co najważniejsze – emocje, wzruszenia, śmiech i radość. Przez to uwielbiam wracać do mojego filmu z ślubu, bo przywołuje najpiękniejszą przygodę mojego życia. Niewątpliwie jest to zasługą kamerzysty ślubnego, który kierował się profesjonalizmem i wybrał najlepsze kadry z trwającego kilka godzin przyjęcia.

Ja ślub mam już za sobą. Doskonale wiem ile trudności może wyrządzić jego przygotowanie. Zarezerwowanie sali weselnej, wybór odpowiedniej sukienki ślubnej i naturalnie, jak w temacie, zatrudnienie stosownego kamerzysty na ślub. Zaufajcie mi, dobry kamerzysta weselny to prawdziwy skarb. Mi zależało na tym aby, spec od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt wiele. Mieliśmy bardzo ścisły budżet, zatem interesowały nas oferty z rodzaju „tanie wideofilmowanie”, albo „tani kamerzysta na wesele”. W tym momencie mogę Wam powiedzieć, że osoby deklarujące się takimi wyrażeniami prawie nigdy nie są takie przystępne cenowo. Jeśli chcesz wynająć przyzwoitego kamerzystę weselnego zacznij, podobnie jak My pytać się przyjaciół. My wynajęliśmy kamerzystę z rekomendacji mojej koleżanki z pracy. I obecnie w naszej szufladzie mamy fachowo zmontowany i naprawdę poruszający film z ślubu.

Dzisiaj chce Wam zasugerować jak wybrać dobrego kamerzystę na ślub. Pierwsza rada – wideofilmowanie powinno być jego hobby! Inaczej film z ślubu może okazać się totalną porażką. Jedna z moich koleżanek wynajęła na swoje wesele kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 3 miesiącach oprawy uzyskała film którego nie dało się oglądać. Nerwowo nagrany. Najbardziej kluczowe ujęcia przerwane w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko wędrowanie po sali weselnej z kamerą. Przy wyborze kamerzysty weselnego zawsze sugerujcie się opiniami przyjaciół i naturalnie swoją intuicją.

Jak wybrać kamerzystę ślubnego?

Po pierwsze sugerujcie się indywidualnym poczuciem estetyki. To że jakaś osoba mówi Wam, że ten kamerzysta weselny jest super, nie świadczy to, że jego filmy będą dla Was odpowiednie. Szukając idealnego kandydata na kamerzystę weselnego zawsze zarezerwujcie sobie chwilkę na obejrzenie portfolio. Nie wybierajcie metodą wyliczanki, bo możecie się nieźle przejechać. Poznajcie opinie przyjaciół, jak i użytkowników sieci.

Cena wideofilmowania

Na pewno zastanawia Was ile zapłacicie za wynajęcie kamerzysty weselnego. Chyba, że jesteście farciarzami z otwartym budżetem ślubnym i możecie sobie pozwolić na zatrudnienie drogiego specjalisty. Ale nie ukrywajmy. Każdy z nas planuje koszt tak, aby wynająć profesjonalnego kamerzystę w umiarkowanej cenie. No właśnie, jakie są przeciętne koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania wzrastają wraz z liczbą mieszkańców konkretnego miasta. W małej mieścinie koszt wypożyczenia kamerzysty na ślub to 1500 złotych. W większym mieście, na przykład w Warszawie, powinieneś wiedzieć, że za kamerzystę ślubnego zapłacisz nawet 4000 złotych. Wielu kamerzystów oferuje indywidualnie określaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Wymagania Par Młodych co do konstrukcji filmu weselnego zmieniają się z roku na rok. Kamerzyści weselni zdają sobie z tego sprawę, przez to co raz częściej proponują atrakcyjne formy wideofilmowania. Obecnie film z ślubu nie przypomina już bezbarwnego wideo z starej epoki. Obecnie stawia się na nowatorskie pomysły, które zaskoczą Parę Młodą. Co jest modne w tym sezonie? Na pierwszym miejscu klipy ślubne. Klip ślubny, to migawka najważniejszych chwil weselnych. Najczęściej jest on wprowadzeniem do całego filmu z wesela. Jest to także interesujący pomysł na prezent dla najbliższych. Innowacją w sferze wideofilmowania są filmy z gatunku SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te montowane są tego samego dnia. Złożone są z migawek z domu Pary Młodej i ceremonii ślubnej. Filmy SDE wyświetlane są już w trakcie wesela, jako ozdoba całej imprezy. Szkoda, że kilka lat temu nie było tych filmów w ofercie. Z wielką chęcią poprosiłabym mojego kamerzystę o coś takiego. Dzisiaj rządzą jeszcze filmy weselne na wesoło. Niektórzy kamerzyści urządzają tematyczne gry, aby wzbogacić materiał filmowy. Po wszystkim film z wesela ogląda się z uśmiechem na twarzy. Co raz częściej pojawiającą się modą jest ograniczanie czasu filmów. Nie wiem czy pamiętacie filmy weselne kręcone tak z dekadę temu. Przypominały one raczej reportaż weselny. Długotrwałe i otwarcie mówiąc trochę monotonne. W dzisiejszych czasach kamerzyści ślubni co raz częściej oferują filmy ślubne, które trwają nie dłużej niż 1,5 h. Ja uważam, że w takim czasie można bez żadnych trudności zamknąć wszystko to co najistotniejsze.

Jak już mówiłam przedtem – odpowiedni kamerzysta weselny to największy klejnot. Nie mam pojęcia jak Wy uważacie, ale moim zdaniem kamerzysta weselny był nawet ważniejszy niż fotograf! Pewnie czekacie teraz na rekomendacje? Ja chcę Wam polecić kamerzystę weselnego, którego wynajęliśmy z mężem na nasz ślub. W momencie w którym obejrzeliśmy jeden z wstawionych na jego stronie internetowej filmów, od razu wiedzieliśmy, że to nasz kandydat numer jeden. Sprawdźcie ofertę na tej stronie:Wideofilmowanie

Strona używa cookies
Ok