Dobra pizza Toruń - Pizzeria Toruń - Prawdziwa włoska pizza
Pizza – przysmak całego świata
16 lutego, 2017
Strony www Toruń - Projektowanie stron Toruń - Tworzenie stron www - Strony CMS - Responsywne strony www
Projektowanie stron – rozwiązania na każdą kieszeń
17 lutego, 2017

Co kryje się pod nazwą pozycjonowanie stron? Czy jest to bezpieczna metoda na reklamę mojej strony internetowej? Jakie rezultaty gwarantuje pozycjonowanie stron? Ile się płaci za pozycjonowanie stron? To najczęściej występujące pytania jakie Klienci zadają agencją SEO zanim wybiorą tego rodzaju usługę.

Efektywność pozycjonowania zależna jest od wielu czynników, jak i stosowanych technik. Agencje SEO wręcz konkurują między sobą w pisaniu o szybkości pozycjonowania i wiedzy na temat sekretnego algorytmu Google. Bywa tak, że te firmy, oferujące tanie i błyskawiczne pozycjonowanie, po pewnym czasie prowadzą do zablokowania stron swoich Klientów przez Google. Ich metodą jest spamowanie, które w przeważnie zawsze działa na naszą niekorzyść. Pozycjonowanie nieetycznymi metodami nie jest zatem dobrym wyjściem, a praca nad podniesieniem takiej witryny do poprzedniej pozycji trwa nawet kilka miesięcy.

W poniższym artykule po kolei pokażemy Wam czym jest skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie stron www. Warto zaznajomić się z tym poradnikiem, żeby zawsze być pewnym, że nie daliśmy się nabrać oszustom, których w branży SEO jest wielu.

Dlaczego pozycjonowanie stron jest dziś tak ważne?

Bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że żyjemy w erze Internetu. Przedsiębiorstwa, których strony www są chętnie odwiedzane, zyskują jeszcze więcej w świecie rzeczywistym. Popularność tych witryn nie jest wyłącznie kwestią przypadku, lecz szczegółowo zaplanowanej reklamy w Internecie. Metody takie jak pozycjonowanie stron, czy zarządzanie profilem w mediach społecznościowych zwiększa szansę firm na zainteresowanie wielu nowych Klientów. Dlaczego pozycjonowanie stron uważane jest za najskuteczniejszą metodę? Argument jest niezwykle łatwy w zauważeniu – ilość osób korzystających z wyszukiwarek, którzy za jakiś czas mogą zostać Klientami Twojej firmy.

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się poszukiwać firm w Internecie. Za pewne używałeś w tym celu wyszukiwarki Google. Po napisaniu konkretnej frazy, np. Okna Toruń, wyświetliła się Tobie lista wyników. Sugerując się zasadą im wyżej tym lepiej, wybierałeś strony przedsiębiorstw, które znajdowały się w pierwszej 10. Tak też czyni 90% osób korzystających z wyszukiwarki Google. Praktycznie każdy z nas zwraca uwagę na kilka pierwszych pozycji na liście naturalnych wyników, a rzadko który z nas przechodzi na dalsze strony. Zatem podstawowym atutem pozycjonowania, jest możliwość zainteresowania swoją witryną większego grona odbiorców.

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie strony wpływa na optymalizację jej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Witryny katalogowane są na tej liście w odpowiedniej kolejności, adekwatnie do ich dopasowania z wpisywaną frazą kluczową. Tworzeniem tych wyników zajmują się autoboty Google, których funkcjonowanie opiera się na potężnie zbudowanym algorytmie, unowocześnianym co jakiś czas. Pozycjonowanie jest zatem wysoce skomplikowanym procesem, często odkrywanym przez wielokrotne próby, gdyż żadna agencja interaktywna na świecie nie ma dostępu do tajnego algorytmu. Realizując pewne działania na stronie i patrząc na transformację jej pozycji, możemy wyłącznie domniemać jakie są czynniki wpływające na skuteczne pozycjonowanie. Warto wyróżnić takie jak:

  • optymalizacja strony – poprawa wydajności i dopracowanie kodu strony spowodują, że konkretna witryna stanie się bardziej wartościowa dla botów Google. Ogromne znaczenie ma również bogactwo słów kluczowych w zawartości strony.
  • liczba wyświetleń strony – dbałość o jak największą liczbę pochodzących z wartościowych stron linków zewnętrznych, oraz wewnętrznych sprawi, że identycznie jak zainteresowani usługami Klienci, roboty Google też spojrzą z zaciekawieniem na daną stroną. Aby stworzyć bogate zaplecze linków zewnętrznych możesz wykupić własne strony zapleczowe.
  • częste aktualizacje – wysokiej jakości i interesująca treść to jedno, a częste aktualizacje strony to drugie. Interesujące dla Google strony to takie, na których ciągle coś się dzieje. Dzięki aktualizacjom zadbasz także o swoich czytelników.
  • responsywność – jest obecnie priorytetem nr 1, przez to że co raz więcej ludzi korzysta z urządzeń mobilnych. Strony responsywne dostosowują się do wielkości określonego ekranu i ładują się dość szybko, co docenią roboty Google.

Zostały tu wymienione tak naprawdę nieliczne przykłady czynników które oddziałują na pozycję strony w naturalnych wynikach Google. Większość agencji zajmujących się pozycjonowaniem zaczyna współpracę z Klientem od określenia fraz kluczowych. Najlepsi specjaliści pomogą Ci wyszukać takie frazy, dla których skuteczne podwyższanie pozycji strony będzie kwestią czasu. Niektóre firmy zaproponują Ci postawienie własnego zaplecza SEO, lub wykorzystanie z ich bazy. Może to być dobry pomysł. Jest to znak, że firmy te troszczą się o Klienta, nie chcąc go naciągnąć na niebezpieczny spam, który jak już się dowiedzieliście, może kosztować Was blokadą strony. Co do kosztów, standardowe pakiety pozycjonowania zaczynają się już od 100 złotych miesięcznie. Czy jest to duża inwestycja? Nie, jeżeli zdasz sobie sprawę ilu lojalnych Klientów możesz zainteresować tylko przez fakt, że Twoja strona będzie wyżej niż strony konkurencji. Jeszcze jedno – rezultaty pozycjonowania zauważalne są dopiero po kilku tygodniach. Jeżeli ktoś zaoferował Ci znacznie krótszy termin, można się domyślać, że stosuje zabronione techniki.

Chcesz skorzystać z bezpiecznego pozycjonowania – kliknij na naszą stronę i poznaj szczegółową ofertę: pozycjonowanie stron

Strona używa cookies
Ok