Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Kurs języka angielskiego
31 maja, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Autokary Toruń – Koszty
1 sierpnia, 2019

Implanty zębów za i przeciw

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest obecnie innowacyjną dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnianiu i odbudowie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany specjalnie, zazwyczaj z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony wcześniej naturalny korzeń. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia wstawienie nowej korony zębowej na miejscu utraconego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba przyczepiana jest na zawsze i dopasowywana kolorem i teksturą do pozostałych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą zastępować zęby pojedynczo, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy wysokim standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dobiera najwłaściwsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY WSZCZEPIAĆ ZĘBOWE ?

Wszelkie ubytki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Na skutek utraty zęba zwiększa się ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przechylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Dodatkowo zwiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego w przyszłości może dojść do wypadania zdrowych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz trudności ze snem i mową.

Najczęściej implanty wstawia się w wypadku braku pojedynczych zębów lub z uwagi na walory estetyczne. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się szczęka, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębów zastępują protezy, które są często niewygodne i przeszkadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u lekarza stomatologa, podczas której przeprowadza się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie niezbędne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Ważne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich badań i konsultacji chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. Podczas standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Rodzaj implantów zawsze wybiera lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej aplikowane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły czas użytkowania. Wadą tytanowych implantów stomatologicznych jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być odsłonięty, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Alternatywą dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane także implantami ceramicznymi. Uznawane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zębową i są odporniejsze na ścieranie oraz działanie elementów zewnętrznych – przykładowo korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są przede wszystkim wytrzymałym i pewnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie ma konieczności piłowania zdrowych, sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto zabezpieczają przed zanikiem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed wstawieniem implantu obowiązkowe jest zrealizowanie szeregu badań. Stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyswaja implanty, jednak jest wiele przeciwskazań.

Całkowitym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów odbierają też choroby psychiczne i schorzenia wyniszczające organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Do tego choroby przyzębia i jamy ustnej, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i ze względu na to, możliwe jest ryzyko nieprzyjęcia. Dobrze przeprowadzony zabieg minimalizuje to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może pojawić się również ból, na który zaleca się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW

Wszczepienie implantów zębów to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 4 000 złotych za jedną śrubę. Do kosztu trzeba również doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego i korony protetycznej. Ceny koron też są rozmaite i zależne od ich rodzaju. Im trwalsze i estetyczniejsze tym cena rośnie. Może to być koszt rzędu od 700 do 1 400 zł.

W przeliczeniu cena pełnego zabiegu sięga od 4 do 10 zł.

www.dentysta-torun.pl

Strona używa cookies
Ok