Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna
21 września, 2020
Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020

Lampa Beyond

Jaką metodą wybielać zęby, by zdobyć satysfakcjonujący skutek?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi technikami od stomatologa jest oceniane jako jeden z najbardziej efektywnych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę techniki, da się bez przeszkód uzyskać biel zębów lepszą o parę tonów. Zwykle wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, pojawiających ze względu na włączenie do posiłków np. barwiącej diety.

Wśród przyjmowanych przez pacjentów pokarmów i napojów istnieje wiele produktów, które wpływają na kolor zębów. Do zwykle wskazywanych należą soki, kawa czy niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne by możliwe było niwelowanie rezultatów zjadania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty odcień. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji popularnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą podjąć fachowe zabiegi wybielające u dentysty, np. poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Najskuteczniejsze fachowe wybielanie zębów działa dzięki naświetleniu ich zaprojektowanymi do tego nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania gwarantuje widoczne wyniki w krótkim czasie.

Pośród najpopularniejszych lamp wybielających jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, gwarantująca przyzwoite i trwałe efekty nawet po pierwszym zabiegu wybielania. Co więcej ten typ zabiegu eliminuje do 99% bakterii namnażających się w jamie ustnej oraz pomniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Z uwagi na to wybielanie zębów, chociaż najbardziej oczekiwane, nie jest jedynym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia o 360°, przez co może być dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Co więcej także moc naświetlania może być dostosowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń stomatologa. Natężenie światła może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak silne są przebarwienia.

Inne metody wybielania

Każdy marzy o cudownym i białym uśmiechu. Z uwagi na to ogólnie dostępne są odmienne metody wybielania, na które można się zdecydować. Jednym z najpowszechniejszych są ogólnodostępne wybielające pasty do zębów. Całkiem dobrze usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie uszkadzają szkliwa. Równie powszechne są paski, lakiery i żele wybielające do samodzielnego nakładania. Można je nabyć np. w sklepach lub w aptece, ale zwykle jest to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Zwłaszcza w przestrzeniach między nimi.

Niewiele osób pamięta, że świetnym sposobem przywracania bieli zębów jest fachowe oczyszczenie ich w gabinecie dentystycznym np. przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia rozjaśnienie zębów. Kolejnym sposobem dostępnym klinice stomatologicznej są także wybielające nakładki. W porównaniu do tych kupionych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie nasuwa nakładki po wizycie u dentysty i nosi je zgodnie z wytycznymi stomatologa.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak to robić, aby wybielanie było skuteczne i bardzo bezpieczne? Podstawą bezpieczeństwa wybielania jest kontakt ze stomatologiem. Jak obecnie wiemy wszelkie babcine sposoby, chociaż odrobinę dają efekt, w rzeczywistości psują szkliwo i często podrażniają dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy pomoże dowiedzieć się, jaka metoda spośród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Oprócz tego oceni zdrowie zębów i podpowie, czy przed wybielaniem niezbędne będzie najpierw leczenie.

Bez względu na sposoby wybielania , trzeba zadbać, by kupowane były one ze sprawdzonych źródeł. Najbardziej znane nakładki albo żele wybielające lepiej nabyć w zaufanych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z uwagi na to lepiej zdecydować się na fachowe wybielanie u dentysty. Dzięki temu mamy gwarancję, że stomatolog stosuje certyfikowane wyroby, a na bazie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Kiedy zobaczysz skutki wybielania ?

Warto zauważyć, że wybielanie nie działa od razu. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą przyniesie prędki skutek, ale trzeba mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą być nadwrażliwe. Zazwyczaj zaraz po zabiegu wybielania trzeba również przenieść się na tzw. białą dietę, aby nie zniszczyć dopiero co osiągniętego rezultatu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich sytuacjach wybielanie zębów nie działa? Usunięcie przebarwień powstałych w wyniku diety pokazuje naturalną barwę zębów, a te czasem nie są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają kolor np. na skutek używanych leków albo w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie osiągniemy doskonałej bieli środkami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania u dentysty.

Co, gdy wybielanie zębów nie daje efektów? W takim przypadku sięgamy po inne zabiegi estetyczne dostępne u stomatologa. Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie licówek dentystycznych. Te estetyczne nakładki, które trwale aplikujemy na zęby, mają wiele zalet. Oprócz tego, że możemy wybrać ich kolor według preferencji pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać także drobnej korekty kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Ze względu na to warto przed wybielaniem porozmawiać z dentystą, by ocenił, jaka metoda będzie dla nas efektywna.

Wybielanie zębów Toruń

Strona używa cookies
Ok