Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i na wycieczkę.
25 września, 2019

Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem poziom kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie maleje, co sprawia, że staje się ona obwisła oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zatrzymać młodość na dłużej, mogą decydować się na zabiegi, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak te działania przeciwstarzeniowe nie wystarczają, współczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, obecne metody są co raz mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zazwyczaj różnią się od siebie metodami, jednak są skutecznym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika opiera się na energii ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Docierają zdecydowanie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które wytwarza ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują procesy naprawcze organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen dodatnio wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technologia HIFU może być też używana na różnych częściach ciała. Dzięki długoletnim testom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, by nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest obecnie oceniany jako jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po jednym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest wspaniałą metodą zmniejszania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Metoda nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii znajduje się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych płynów nazywanych stymulatorami kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego unoszą wiotką skórę oraz wyrównują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest też wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dostosowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wstrzykuje się pod skórę lub pod mięśnie, a potem rozciera delikatnym masażem, co daje zamierzone oraz trwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się 18 miesięcy. Co ciekawe może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalistycznych nici liftingujących. Ich zadaniem jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to obszarów jak na przykład: czoło policzki, żuchwa, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się zbyt ciężka, by utrzymać ją za pomocą nici. Ważne jest też to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i z reguły są długie na około 6 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Współcześnie metoda laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna oraz zdecydowanie mniej oddziałuje na tkanki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma za zadanie podwyższenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, poprawiając owal twarzy. Dodatnio wpływa również na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najbardziej znany sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także najbardziej inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej robi specjalne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, by uzyskać przewidywany efekt. Taki lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak dużą część twarzy lub szyi ma poprawić. Operację odmładzającą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona znacznego okresu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na końcowe efekty trzeba czekać około pół roku. Z czasem blizny powinny być niewidzialne, a efekty trwałe.

Strona używa cookies
Ok