Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Zakładamy działalność – jakie są formy opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Nowoczesne ocieplenia domów
31 sierpnia, 2019

Liposukcja

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji skrywa się zabieg, jakiego celem jest pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywane są liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród pań, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty są widoczne od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Także ilość zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem kosmetolog lub lekarz przeprowadza wywiad oraz bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zorientować się w przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najważniejszych z nich należą nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest szczególnie wskazana dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu w wybranych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale również korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, a ponadto laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Ta metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego później nacięcia, by można było wprowadzić specjalny światłowód do obszaru z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, aby stały się płynne i mogły zostać odessane już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w ciągu kilku dni.

Laserowa liposukcja ma również pozytywny wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oderwania tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie dobry w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tłuszcz. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są wydalane dzięki procesom metabolicznym. By liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zalecane jest podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są zauważalne w ciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i dobrze jest po skończeniu zabiegów zadbać o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe i jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, worków pod oczami albo tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg trwa około godziny i odbywa się przy znieczuleniu punktowym. Minusem tego typu zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Warto również po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który wspomoże usunięcie niepotrzebnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej widoczne efekty pokazują się po 2 – 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tłuszczu, dla zachowania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, żeby uniknąć ponownego odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Strona używa cookies
Ok