Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Dziecięce urodziny – profesjonalnie i z fantazją
25 sierpnia, 2016
Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Kupno, czy wynajem ekranów led? Zdecyduj sam
26 sierpnia, 2016

Zęby w kształcie litery „V”, boskie proporcje a kondycja psychiczna

W pierwotnych plemionach indiańskich z premedytacją wprowadzano techniki zniekształcania zębów, aby oczywiste było „kto jest kim”. Wygląd zębów przynależał zatem do szczegółów odróżniających daną osobę pod względem inherencji grupowej i posiadanego w hierarchii miejsca. Jednakowo kwestia miała się u innych wspólnot, które za pomocą tatuaży, nacięć, obręczy czy kolczyków, pragnęły wyróżniać się na tle innych. Jak wspomina Mariusz Pryliński w Estetyce białej i czerwonej: „Członkowie plemienia Chokwe, zamieszkujący Angolę, zgodnie ze swą tradycją spiłowują na kształt ostrza siekacze i kły szczęki zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, wierząc, że zabieg ten nie tylko dodaje urody, lecz świadczy także o męstwie i odwadze. Dawni Grecy oceniali ludzkie ciało pod względem proporcjonalności Przodowała zasada „złotego podziału”, która była nierozerwalnie powiązana z boskimi proporcjami. Chodzi tu o konkretne zależności matematyczne między dowolnymi odcinkami. Na podstawie zrealizowanych doświadczeń natychmiast przekonano się, iż rozumowanie Greków było trafne. Stosuje się je zatem we nowoczesnej dentystyce. Kluczowe wysiłki w zakresie stomatologii , mającej zapewnić olśniewający uśmiech, posiadają swoje źródło w XIX wieku. Dostrzeżono niezwykły wzrost aprobaty własnego „ja”, ogólnego samopoczucia ,a także poziomu zadowolenia z życia u pacjentów, których uzębienie nie miało zbyt dużej ilości przebarwień oraz mankamentów. Także obecnie proces przywracania naturalnej bieli zajmuje pierwsze miejsce pośród rozmaitych zabiegów.

Wątpliwości na temat zdrowia może rozwiać tylko lekarz

Większość z nas pragnie mieć mocne oraz białe zęby. Atrakcyjny, życzliwy, pełny uśmiech jest symbolem nie tylko doskonałej sprawności ruchowej obrazuje między innymi naszą dietę, ale i naszą wizytówką podczas spotkań face to face – na rozmowie kwalifikacyjnej lub z ważnym klientem. Wystarczy wyobrazić sobie orientacyjny scenariusz: świeża, piękna dziewczyna zagląda do cukierni. Zajmuje wskazany stolik, po czym podchodzi do niej kelner z menu. Ona uśmiecha się i w tymże momencie widać u niej mocną próchnicę, martwicę wszystkich zębów czy co gorsze – ich niedobór… Owa zabawna historia jest doskonałym przykładem tego, czego wszyscy chcą uniknąć. Popularne są niedrogie sposoby wybielania zębów, przykładowo kombinacja sody oczyszczonej z wodą utlenioną, co może zniszczyć szkliwo. Zanim jednak rozpoczniemy z zapałem szczotkować zęby własnoręcznie skomponowanym preparatem, jesteśmy zobowiązani dowiedzieć się czy nie są one szkodliwe dla naszego zdrowia. A także – czy nie ma symptomów poważniejszego stanu chorobowego, który podlega leczeniu? Tylko specjalista jest w stanie dokonać prawidłowego rozpoznania i zaproponować adekwatną terapię. Nowatorskim sposobem wybielania jest używanie past wybielających do zębów czy specjalnych pasków. Dzięki nim nie otrzymamy jednak takich efektów, jakich z niecierpliwością wypatrujemy – błyskawicznego, profesjonalnego i długofalowego wyeliminowania skaz. Jeśli taki jest zasadniczy cel, trzeba umówić się na konsultacje do dentysty, który sprawdzi stan zębów, wypełni ubytki, uwolni zęby od wszelkich zanieczyszczeń zanim odbędzie się główny zabieg. Bo tego rodzaju zabieg opiera się na naświetleniu zębów przy użyciu lampy albo lasera oraz specjalistycznego żelu. Jest nieinwazyjny żaden przyrząd nie zostaje wprowadzony do wnętrza organizmu i w 100% bezbolesny.

Korony, protezy, implanty, licówki, wypełnienia – czyli rodzaje zabiegów stomatologicznych

Dzięki gwałtownemu rozwojowi protetyki można zrekonstruować utracone zęby, a także całą szczękę. Chodzi o przywrócenie podstawowych funkcji zgryzowi oraz zapewnienie mu ładnego wyglądu. W trakcie wizyty lekarskiej zostaniemy poinformowani w zakresie technik uzupełnienia nielicznych braków w uzębieniu lub odtworzenia całego łuku zębowego. Obecnie nie ma żadnych komplikacji z tym, żeby natychmiastowo i solidnie wykonać na przykład częściową koronę zęba (ceramiczną lub biokompatybilną) czy wytrzymałą protezę, bazującą na implantach, która posiada szerokie zastosowanie przy znacznych brakach w uzębieniu. Licówki ceramiczne są idealnym pomysłem na osiągnięcie perfekcyjnego uśmiechu dla wszystkich, którym złamał się ząb albo szkliwo ma liczne bruzdy. Są mało podatne na ścieranie oraz do złudzenia przypominają prawdziwe zęby. Metoda Inlay – Onlay, innymi słowy adhezyjna odbudowa ceramiczna (BPR), pomaga wymienić rozległą amalgamatową plombę na wypełnienie w formie korony. Tzw. bonding to zabieg, podczas którego robi się delikatne poprawki: likwidowania znacznych odległości między zębami albo zniwelowania uszkodzeń szkliwa. Technologie protetyczne oparte są współcześnie na informatyce i tego powodu powstają coraz nowsze sposoby powstawania materiałów i ich obróbki. Sporo interesariuszy pamięta tymczasem jak w powszechnym użyciu było złoto. Mnogość możliwości doprowadza do tego, że protetyk musi wybrać tą najlepszą w danym przypadku, nie ulegając jednocześnie wpływowi działań marketingowych.

Jeśli szukasz odpowiedniej dla siebie metody wybielania zębów, wejdź na naszą stronę, gdzie poznasz specjalistyczne informacje na temat popularnych zabiegów estetycznych: Protetyka Ostrowiec.

Strona używa cookies
Ok