Depilacja laserowa - usuwanie owłosienia laserem medycznym Toruń
Najskuteczniejsza metoda depilacji – gabinet kosmetyki laserowej Toruń
5 września, 2019
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia
24 września, 2019

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Współczesna medycyna estetyczna oferuje ogromny pakiet zabiegów, które trwale udoskonalają urodę, bez potrzeby podejmowania wymagających ćwiczeń oraz diet, co więcej wiele z nich odbywa się bez skalpela oraz nie zobowiązuje do specyficznych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej używają co raz to nowszych technologii, które formują sylwetkę, poprawiają elastyczność skóry, zwalczają zmarszczki oraz cellulit dla efektu odmłodzenia i rewitalizacji. Metody medycyny estetycznej cieszą się szerokim zainteresowaniem ze względu na to, że łącznie z rozwojem technologii stają się znacznie mniej inwazyjne – co sprawia, że pacjenci nie potrzebują przewlekłego okresu zdrowienia; bardziej osiągalne – ceny zabiegów są co raz przystępniejsze; a także znacznie bardziej efektywne. Zabiegi kosmetologii medycznej:

SKUTECZNE ZABIEGI POPRAWIAJĄCE URODĘ

Laser

Współcześnie lasery mają duże funkcje w medycynie estetycznej. Wykonywane badania i wykorzystujące je w pracy technologie umożliwiły radzenie sobie z niedoskonałościami skóry oraz sylwetki ciała. Do najczęściej przedstawianych funkcji laserów w sferze poprawy urody zaliczają się odmładzające zabiegi, likwidujące przebarwienia, ślady po trądziku, tatuaże, a także rozstępy lub blizny. Laser używany jest też w walce z niepotrzebnym tłuszczem ( lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że botox (toksyna botulinowa) jest znany w medycynie estetycznej od wielu lat, wciąż odnajduje co raz to nowocześniejsze przeznaczenie. Poza usuwaniem zmarszczek i ograniczaniem nadpotliwości co raz częściej wykorzystywany jest też w leczeniu bruksizmu i migren, a także poprawie wyglądu bez potrzeby korzystania z chirurgii plastycznej, choćby przez uniesienie czubka nosa lub zmniejszenie poziomej zmarszczki pomiędzy brodą a ustami. Często także botox miesza się z kwasem hialuronowym, w celu większego odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do liftingu, liftingujące nici to całkiem nowa metoda, która jest znacznie mniej inwazyjna, a daje zbliżone efekty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich celem jest wymodelowanie owalu twarzy, uniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Oddziałuje to pozytywnie na wytwarzanie kolagenu, co jednocześnie wzmacnia, regeneruje oraz podnosi skórę. W trakcie 12 lub 18 miesięcy nici wchłaniają się, a z tego względu przynoszą lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się także o to, by w ofertach były także zabiegi, które usuwają nadmiar tłuszczu. Dzięki nowym technikom można szybko i z reguły bezboleśnie usunąć tłuszcz z takich miejsc, jak brzuch, uda, pośladki albo ramiona. W zależności od techniki, może wystarczyć nawet jedna wizyta w klinice kosmetologicznej lub nieduża seria skutecznych zabiegów. Zazwyczaj na rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni, ponieważ niechciany tłuszcz jest usuwany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najbardziej znanych zabiegów są kriolipoliza, endermologia albo na przykład liposukcja laserowa. Niestety te metody, choć likwidują nawet 40% tkanki tłuszczowej, nie zastępują diety i ćwiczeń, a jedynie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Bazą zabiegów autologicznych jest własny materiał pacjenta, wydzielany z krwi lub tłuszczu. Zwykle ma to za zadanie odnowienie i rewitalizację komórek. Najbardziej znane w tym dziale jest pobieranie osocza bogatopłytkowego, które wydziela się z krwi pacjenta. Pozyskany materiał wtłacza się pod skórę przez kilka nakłuć zazwyczaj w okolicach twarzy, szyi, dekoltu albo na dłoniach. Poprzez takie zabiegi tkanki ulegają autoregeneracji: dochodzi do natężenia produkcji kolagenu oraz wzmocnienia naczyń krwionośnych. Te działania nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki czy likwidują inne niedoskonałości, ale również potrafią regenerować oraz odtwarzać zużyte tkanki, co jest używane także w innych specjalizacjach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, a jej naczelnym zadaniem jest odbudowa oraz nawilżenie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia przy użyciu igieł kwasu hialuronowego i witamin, aminokwasów lub wyciągów z roślin w specjalistycznych koktajlach, które mają niezwykle korzystny wpływ na kondycję skóry. W ten sposób można także przyjmować preparaty wspomagające rozkład tłuszczu (lipoliza iniekcyjna) albo przeciwdziałające łysieniu. Mezoterapia jest techniką medycyny estetycznej, która hamuje procesy starzenia i jest źródłem silnej i trwałej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej gabinetów medycyny estetycznej promuje nie tylko zabiegi zwiększające estetykę, ale pełną gamę usług, które popularyzują zdrowy styl życia. Zawierają się w tym zabiegi, konsultacje, a także badania przydatne do utrzymania zdrowia organizmu. Zwykle są to też specjalistyczne sugestie na temat pielęgnacji, żywienia, suplementacji oraz sposobów na relaks. Wszystko z takiego powodu, że zadbana skóra wolniej się starzeje, jest lepiej przyjmuje działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich rezultaty są znacznie lepsze.

 

Strona używa cookies
Ok