Filmy online seriale online filmy bez limitów filmy za darmo
Filmy najlepszej jakości online
13 grudnia, 2016
Tłumaczenia pisemne i ustne angielskiego Tłumacz przysięgły angielskiego tłumaczenia zwykłe i przysięgłe
Tłumacz przysięgły angielskiego
17 grudnia, 2016

Autogaz promocja Kraków

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Instalacje gazowe LPG – czym są i gdzie się je stosuje?

LPG określany jest często jako propan-butan, a mianowicie mieszanina tychże dwóch komponentów. Przechowuje się go w charakterystycznych pojemnikach pod ciśnieniem oraz jest jednym z najbardziej efektywnych źródeł energii. Stosuje się go m.in. do zasilania przeróżnych narzędzi cieplnych, jako źródło energii w domu (m in. do kuchenek gazowych), jako paliwo stosowane przy pracach dekarskich czy – właśnie – paliwo motorowe. W ostatniej grupie to zwyczajnie autogaz. Jakie są jego cechy? Pod działaniem niedużego ciśnienia przeistacza się w płyn oraz można go składać w niewielkich rezerwuarach bądź butlach gazowych. Dodatkowo jest on w stanie dostarczyć doprawdy dużo energii. Poza tym jest bezzapachowy i w ogóle niezauważalny. Do gazu ziemnego, z którego pobieramy energię w mieszkaniu, dodaje się specjalistyczny komponent chemiczny, żebyśmy potrafili dostrzec fakt jego wydobywania się z instalacji. Autogaz musi wypełniać określone normy oraz podlega rewizjom jakościowym nim trafi do naszego samochodu. W wielu państwach rośnie zaciekawienie instalacjami LPG do aut, bowiem są one niezmiernie efektywne w zestawieniu do systemu na benzynę lub ropę. Oprócz niższej odpłatności (niemal o połowę ceny benzyny bezołowiowej), pojemnik z LPG jest dużo lżejszy od tradycyjnego.

Instalacje LPG w Małopolsce

Głównie w przedsiębiorstwach handlowo-usługowych, które dłużej działają na rynku motoryzacyjnym. Wzorcem może być firma „Bet-Pol” z Wieliczki, które ma w swojej ofercie nie tylko instalacje LPG, lecz również auto mechanikę, serwis wentylacji, diagnostykę informatyczną, usługi odbudowy felg i serwis opon. W przypadku autogazu można liczyć na ulgowe opłaty instalacji, które zawierają:

  • kompleksową usługę oceny układu zasilania paliwowego
  • kontrolę jakości kluczowych systemów elektrycznych, zasilających (np. kabli wysokiego napięcia)
  • weryfikację układów bezpieczeństwa

Poza tym przedsiębiorstwo „Bet-Pol” ma w swojej propozycji serwis autogazu, jego regenerację, podmianę pojemników LPG oraz diagnostykę defektów. Warto skierować swoje kroki do niej z takimi problemami, jak słabo wyregulowany system LPG, felerna sonda lambda, niesprawny katalizator, intensywniejsze przepalanie się świec zapłonowych, przeciek roztworu chłodniczego, wyczuwanie zapachu gazu, brak uzyskiwania przez napęd LPG pełnych obrotów na zasilaniu gazowym, brak opcji przełączenia się na zasilanie LPG, problemy przy napełnianiu zbiorników gazem, fałszywe wskazania poziomu LPG, zużywanie przez auto benzyny oraz gazu równolegle. W przypadku oceny zniszczeń firma oferuje diagnostykę komputerową instalacji LPG, diagnostykę układu elektronicznego, ocenę wad mechanicznych, ocenę awarii sprawionych nierozważnym montażem.

LPG – czy naprawdę jest takie oszczędne?

Właściciele skromniejszych pojazdów są bardziej nieufni wobec mechanizmu gazowego, ponieważ silniki ich aut niestety nie są bardzo obszerne. Tymczasem Ci, którzy mają wielkie samochody, na pewno odczuwają większe oszczędności. Jakie są zatem fakty?

Po pierwsze – okres zwrócenia się inwestycji jest zależny od wielkości motoru oraz tego, ile w ciągu roku przemierzymy kilometrów. Jeżeli ktoś nie jeździ, wówczas pieniądze wydatkowane na instalację i jej założenie będą zwracać się dłużej niżeli w przypadku kierowcy, który regularnie „jeździ po świecie”.

Po drugie – negatywne oceny przedstawiają Ci, którzy przenigdy nie kierowali pojazdem z instalacją gazową albo posiadali ją nieodpowiednio zamontowaną (oraz w ogóle nie potrafili z niej dobrze korzystać).

Po trzecie – Nim zdecydujemy się na zamontowanie autogazu, należałoby dokonać obliczeń co do dochodowości. Powinnyśmy znać najzwyczajniej w świecie parę faktów dotyczących: średniego zużycia paliwa przez własne auto, ilość kilometrów pokonywanych w ciągu tygodnia (roku), ceny paliwa na rynku oraz koszt mechanizmu LPG.

Kiedy będzie można odebrać samochód z zamontowanym autogazem?

Czas, jaki trzeba poświęcić na montaż autogazu, wynosi klasycznie od 8 do 10 godzin. Taki okres montażu dotyczy jednakże typowych samochodów, które są wyekwipowane w motory 4-cylindrowe oraz po uprzednie wszechstronnej ocenie komputerowej układu spalania. W przypadku innych aut obowiązuje wcześniejsze ustalenie wszystkich niuansów oraz określenie wtedy określonego terminu.

Ile trzeba zapłacić za montaż autogazu?

Wszystko tak naprawdę zależy od wariantu silnika i wariantu sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Systemy Zasilania instaluje się najczęściej z wielopunktowym wtryskiem benzyny, który jest kierowany za pomocą komputera. W przedsiębiorstwie „Bet-Pol” obecnie obowiązuje cennik rabatowy na instalację LPG, jej zamontowanie i butlę gazową w miejscu koła awaryjnego. Odbierzemy też wszelkie papiery, jakie należy przedłożyć Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat oraz gwarancję na cały mechanizm na okres 36 miesięcy.

Dokładne koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla silnika 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla motoru 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wlewu gazu dla motoru 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wtrysku gazu dla silnika 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją ofertę firma „Bet-Pol” adresuje do odbiorców mieszkających w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie oraz ościennych miejscowościach. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w odsyłacz – instalacje LPG Kraków

Strona używa cookies
Ok