Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Doświadczony adwokat w dochodzeniu odszkodowań
Marzec 8, 2017
Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Pluskwy w mieszkaniu – sposoby zwalczania
Marzec 9, 2017

Marzenia o kolejnym samochodzie mogą stać się realne. W końcu samochód nie jest dziś wyszukanym nabytkiem, na który stać zaledwie wybranych. Ceny pojazdów stale spadają, a dystrybutorzy proponują co raz to lepsze promocje, z których ciężko nie skorzystać. Rozumiemy to wrażenie, gdy patrzy się na reklamę nowoczesnego modelu auta i zastanawia się – w tym aucie czułbym się komfortowo.

Kupno nowego auta powiązane jest tymczasem z pewnymi obowiązkami. Niezależnie od tego czy chcesz nabyć samochód w licencjonowanym salonie, czy w skupie aut, musisz dokładnie wiedzieć czego się możesz spodziewać. Istnieje wiele okoliczności w których rzekomo bezkolizyjny pojazd okazał się być mocno zniszczony, a życzliwy dealer sprzedawał auta z kradzieży. Zależy nam na tym, ażebyś nie został w żaden sposób oszukany, więc dzisiaj przedstawiamy krok po kroku, co powinieneś zrobić, aby nabyć sprawne auto bez żadnych kłopotów. Sami prowadzimy cenioną w Polsce moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Konsumenci byli dobrze poinformowani w sprawie wyboru nowego samochodu.

Najpierw wybierz model samochodu

Przed zakupem samochodu, za każdym razem radzimy naszym Klientom, aby właściwie zastanowili się nad jego charakterem i sposobem wykorzystania. Zazwyczaj okazuje się, że typ który właśnie mamy na oku będzie dla nas kompletnie niepraktyczny. Jeżeli sporo prowadzisz samochód po mieście zdecyduj się na pojazd kompaktowy i zwinny, o małym, oszczędnościowym silniku. Możemy Tobie polecić takie modele jak Opel Adam Ford Ka,|Focus, czy niezmiernie powszechny współcześnie Volkswagen Golf z stylową linią. Z drugiej strony jeżeli poszukujesz pojazdu na rodzinne podróże, w takim przypadku najważniejsze będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi pojazdami jak Opel Vectra Combi, Renault Scenic, czy bardziej luksusowy model Honda CR-V z funkcją typu off road.

Gdzie kupić samochód – salon, czy skup aut?

W tym temacie wszystko zależy od tego, czy planujesz nabyć nowe, nieużywane auto, czy preferujesz oszczędzić pieniądze i zakupić używany pojazd w skupie aut. Atutem nabycia pojazdu w licencjonowanym salonie sprzedaży jest zapewne gwarancja serwisu i pewność, że dany samochód nie nie jest sklejony z dwóch innych. A co z minusami? Na pewno może Was zaskoczyć cena nowego auta, za który zapłacicie nawet do 3 razy więcej, w porównaniu do auta z skupu. Przejdźmy następnie do analizy zakupu samochodu w skupie samochodów. Warto jest podkreślić, ze wszystko zależy od uczciwości i doświadczenia właściciela takiej placówki. Właściwie powinniśmy wybierać firmy, o których opowiadali nam znajomi. Za każdym razem masz możliwość zweryfikować w internecie, co mówi się o danym sprzedawcy. Jakie są walory zakupu auta na moto giełdzie? Bez wątpienia cena, dużo niższa niż wartość w salonie. Minusy są równorzędnie oczywiste – brak gwarancji, czy określone auto ma jakiekolwiek skazy. Jednak mamy możliwość to bezpośrednio ocenić, prosząc sprzedawcę o podjechanie do najbliższego punktu kontroli pojazdów.

Zakup nowego auta – formalności

Na samym początku należałoby zweryfikować znaleziony samochód – nie tylko pod względem możliwych uszkodzeń, ale również pod względem miejsc rejestracji. Pojedź z sprzedawcą do lokalnej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista dokładnie sprawdzi auto. Jeśli było ono jakkolwiek uderzone, lub w jakikolwiek sposób modyfikowane, specjalista zapewne Ci o tym zakomunikuje. Kolejno pójdź na komisariat Policji, gdzie zdobędziesz informację o tym, czy samochód nie należy przypadkiem do kogoś innego.

Znalazłeś już upragniony samochód. Najwyższa pora na formalności, które przy właściwej organizacji nie muszą być mocno utrudnione. Po pierwsze podpisz umowę, lub weź fakturę od osoby handlującej. Ten papier potwierdza własność określonego auta. Na jego podstawie płaci się w ciągu 2 tygodni PCC w urzędzie skarbowym, która jest równa 2% od wartości auta. Kolejnym krokiem jest nabycie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki łatwym w obsłudze porównywarkom firm ubezpieczeniowych dowiesz się która kwota będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna. Następny krok to wpisanie do rejestru samochodu w właściwej jednostce urzędniczej. Do uzyskania nowego dowodu rejestracyjnego potrzebne Ci będzie bieżące ubezpieczenie OC i wynik badania technicznego pojazdu. Samochód jest już Twój. Prawda, ze proste?

Nabycie nowego samochodu to prezent, na który każdego z nas stać. Nie ma nic lepszego niż pierwsza podróż nowym samochodem. Przed zakupem samochodu nie zapomnij o wypisanych przez nas wskazówkach i unikaj błędów, które mogą Cię dużo kosztować. Jeżeli posiadasz jakieś obiekcje, zawsze masz możliwość zweryfikować konkretne auto u mechanika, by ochronić się przed zakupem złomu, który zepsuje się po tygodniu. W naszym skupie aut szczególnie często Klienci opowiadali nam wprost niesamowite opowieści, jak zbywcy nabierali niewinnych Konsumentów. Dlatego też stawiamy na wysoką jakość oferowanych u nas pojazdów. Możesz mieć pewność, ze jakiekolwiek oferowane auto było wcześniej precyzyjnie zweryfikowane. Wstąp do nas i odjedź swoim wyśnionym samochodem. Ofertę odnajdziesz na stronie internetowej: Skup aut Kraków

Strona używa cookies
Ok