Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik
Poprawa płynności finansowej firm
5 marca, 2017
Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Jak działa bezpłatny katalog firm?
7 marca, 2017

Jako kierowca zastanawiasz się na pewno jak ulepszyć swoje predyspozycje za kierownicą. Niewątpliwie najistotniejsza jest praktyka. Bez przejęcia pewnych zachowań w ruchu drogowym trudno będzie Ci zrozumieć reguły sprawnej i bezpiecznej jazdy. Prawdziwa kultura jazdy rozpoczyna się wtedy, gdy stajesz się świadomy zagrożeń i umiesz kierować nie tylko samochodem, lecz również własną wyobraźnią. Dobrze wiemy, że nie zawsze będziesz w stanie zaznajomić się z różnorodnymi sytuacjami w trakcie jazdy. I właśnie dlatego, jako doświadczony ośrodek doskonalenia techniki jazdy, stworzyliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego priorytetem jest rozwijanie odpowiednich zachowań w odmiennych okolicznościach drogowych. Rozpoczynając od złych czynników pogodowych, przebrniesz z naszymi specjalistami przez każdą, najmniej spodziewaną sytuację na drodze i zrozumiesz jak wygląda aktywna i bezpieczna jazda pojazdem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla świeżych kierowców, jak i dla osób, które mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu samochodów od wielu lat. W podstawowym kryterium zamiarem szkolenia, jest wytworzenie u kierowców właściwych reakcji wobec ryzyka, które czyhają na nich w ruchu ulicznym. Co więcej punktem przewodnim programu jest zdobycie wiedzy o oszczędnej eksploatacji pojazdów, która oddziałuje na poprawę jakości jazdy i na komfort każdego z uczestników ruchu ulicznego, a również na podniesienie wydajności naszego pojazdu.

Założenia kursy jazdy defensywnej

Defensywna technika prowadzenia samochodu oparta jest na kilku zasadach. Głównie wiąże się ona z odpowiednim przygotowaniem pojazdu przed jego wykorzystywaniem, jak i z dostarczeniem sobie komfortu prowadzenia. Podczas szkolenia wskażemy Wam podstawowe czynności dotyczące obsługi samochodów. Zaprezentujemy jak sprawdzać poziom płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak dobrać wysokość fotela do Waszych wymiarów, by polepszyć widzialność jezdni. Jazda defensywna to również sprawność przystosowania szybkości i trybu jazdy do danych warunków atmosferycznych i stanu powierzchni jezdni. Wyjaśnimy Wam jak wykorzystywać innowacyjne technologie hamowania i jak przejeżdżać zakręt, nie tracąc przyczepności. Dodatkowo nauczymy Was rozumienia postępowania pozostałych uczestników drogi, tak by jak najbardziej efektywnie reagować na ryzyko. Bardzo kluczowym elementem kursu jest wdrożenie prawidłowych reakcji psychologicznych przed, jak i po incydencie drogowym. Zaprezentujemy Wam jak radzić sobie ze stresem i jak pobudzać innych uczestników ruchu do konstruktywnych zachowań na drodze.

Trzy fazy szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech cykli. Na samym wstępie każdy kierowca będzie uczestniczył w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem symulatora pojazdu osobowego, samochodu towarowego, jak i busu, zależnie od rodzaju kursu. Prowadzącemu samochód będzie towarzyszył profesjonalny instruktor, który na tym etapie zajmuje się tylko analizą charakteru jazdy i krytyką reakcji na bodźce zewnętrzne. W trakcie prowadzenia pojazdu, uczestnik szkolenia będzie miał sposobność zweryfikowania własnych umiejętności w warunkach szczególnych. Program lekcji zakłada występowanie różnych, ciężkich do przewidzenia wydarzeń ulicznych takich jak oblodzona powierzchnia, boczny wiatr, zminimalizowanie warunków widzialności przez mgłę i jasne światło, ruchomy towar, wkroczenie pieszego na drogę, oraz wiele pozostałych sytuacji.

Kolejnym odcinkiem kursu są zajęcia z teorii podczas których uczestnicy kursu zaznajomią się z obserwacją trybu jazdy i z notorycznie popełnianymi zaniedbaniami, które mogą spowodować kolizję. w trasie. Podczas ćwiczeń zostaną im wyjaśnione podstawy bezpiecznego kierowania autem po jezdni i podstawy pierwszej pomocy w chwilach wymagających interwencji lekarskiej. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość zrozumieć techniczne predyspozycje użytkowania własnego pojazdu, by podnieść bezpieczeństwo jazdy, a również zostaną im zaprezentowane przypadki przeróżnych zdarzeń ulicznych, wraz z obszernym wyjaśnieniem czynników. Ponadto szkoleniowcy udowodnią jak reguły jazdy defensywnej oddziałują na ograniczenie niebezpieczeństwa wypadku w ruchu drogowym.

Ostatnia część, praktyczna, polega na ponownym kierowaniu pojazdem. w symulatorze. Tym razem jednak nauczyciel czynnie uczęszcza w lekcji i doradza studentowi jak wdrożyć reguły jazdy defensywnej podczas zwykłej eksploatacji pojazdu. Na konkretnych przykładach pokaże, jak powinna kształtować się reakcja prowadzącego na poszczególne wydarzenie.

Ukształtowanie automatycznego przewidywania niebezpieczeństw na drodze może przyczynić się do zredukowania wypadków i katastrof, na jakie zwłaszcza narażone są osoby, które pracują w zawodzie kierowcy i muszą dawać sobie radę z groźnymi warunkami na drogach. W realizowanym przez nas szkoleniu mogą uczestniczyć osoby indywidualne, jak i pracownicy skierowani przez daną firmę w celu poprawienia metody jazdy. Kurs jazdy defensywnej może wpływać na poprawę techniki jazdy i powiększenie się stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu samochodowego, jak i transportowanego towaru. Prowadzący po ukończonym kursie będą mili możliwość efektywniej unikać niebezpieczeństw na drodze i dokładniej zwalczać stres w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, organizowany w naszym instytucie szkoleniowym. Zapewniamy gratisowe materiały dydaktyczne i doświadczoną kadrę instruktorską. Naszą specjalizacją są specjalistyczne szkolenia, które zwiększają bezpieczeństwo kierowców. Jazda defensywna

Strona używa cookies
Ok