Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Potrzebujesz pieniędzy? Pożyczka przez internet jest dla Ciebie!
21 września, 2016
Aukcje internetowe - Portal z ogłoszeniami - Ogłoszenia
Aukcje internetowe – zakupy i zabawa w jednym
24 września, 2016

W kompletnej branży transportowej samochody ciężarowe odgrywają dziś najważniejszą rolę. Możliwości tych samochodów są ogromne – dostarczają właściwie każdy rodzaj towaru i przeciwnie do spedycji kolejowej, czy morskiej, dojeżdżają w każde, nawet najbardziej skomplikowane miejsca. Jest to szczególnie istotne przy przewożeniu takich artykułów jak paliwo, które ze względu na swoje cechy jest jednym z najczęściej używanych materiałów na rynku. Paliwo wręcz napędza rynki na cały świecie. W poszczególnych przepisach dotyczących transportu drogowego jest ono uważane za materiał niebezpieczny. Surowe przepisy ADR (międzynarodowej umowie dotyczącej drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych) konkretyzują wymogi stawiane bezpieczeństwu transportu paliwa. Mówią one nie tylko o kwestii zachowań kierowców, wymogów formalnych, ale również właściwości pojazdu.

Paliwo przewozi się obecnie w cysternach paliwowych. Wyróżniamy dwa standardowe rodzaje cysterny na paliwo – autocysterny o pojemności od 6 do 25 m3 i naczepy cysternowe o objętości użytkowej mierzącej od 18 do 60 m3. Cysterny paliwowe, obok możliwości przewozu paliwa, mogą również przewozić substancje ciekłe, gazowe, konsumpcyjne i chemiczne. Normalnie są one zaopatrzone w pompy rozładunkowe i licznik pomiaru pojemności ładunku. We wnętrzu cysterny wbudowane jest najczęściej jedną lub więcej przegród, które umożliwiają precyzyjną dystrybucję towaru, oraz możliwość przewozu kilku ładunków jednorazowo. Przede wszystkim nowe cysterny na paliwo zapewniają wygodny transport, co jest jednym z największych wyzwań firm spedycyjnych.

Jaką cysternę wybrać? Co jest najważniejsze przy kupnie cysterny paliwowej? Jakie są najistotniejsze zasady przewozu paliwa? Więcej informacji o cysternach znajdziecie poniżej.

Cysterny paliwowe Bioecosacim – nowa marka, lepsza jakość

Nowe cysterny, przedstawione branży przez dwie kooperujące ze sobą firmy – Bioeco Holding i Sacim, to nie tylko jedne z najmniej ważących obecnie cystern, ale także najbardziej nowoczesnych. Cysterny na paliwo Bioecosacim cechują się eliptyczną eliptycznym przekrojem, zastosowanym w celu optymalizacji równowagi skrętnej pojazdu i zmniejszenia środka ciężkości. Połączenie tych dwóch właściwości powoduje, że cysterna dobrze radzi sobie na zawiłych drogach. Niewielka masa własna i duża ładowność komory sprawiają, że naczepa z cysterną jest doskonałym rozwiązaniem dla rozwiniętych, jak i średnich firm transportowych. Cysterna ma możliwość przewieźć jednocześnie do nawet 28 ton ładunku. Wszystkie elementy, z jakich wyprodukowana została cysterna są zbieżne z normami ADR. Cysterna jest albowiem zbudowana z aluminium EN AW 5186. Zbiornik i falochrony mają grubość min. 5mm. Cysterna ma możliwość załadunku dolnego i górnego, co niesłychanie usprawnia pracę osób transportujących paliwo, jak i pracowników odbierających produkt. Cysterny paliwowe Bioecosacim to produkt na który warto zwrócić uwagę przy analizie nowych rozwiązań dla swojej firmy.

Kupno cysterny – na co zwrócić uwagę.

Kluczową i najważniejszą sprawą przy nabywaniu cysterny jest grubość ścianki cysterny. Transportowy
Dowóz Techniczny często nie dopuszcza cysterny do transportu drogowego w Polsce. Kupując cysternę za granicą powinno się dobrze upewnić, czy grubość ścianki jest spójna z polskim ustawodawstwem i sięga 6 mm dla cysterny o średnicy większej niż 1,8m, oraz 5 mm dla cysterny o średnicy mniejszej niż 1,8m. Bezpieczeństwo transportu zależne jest także od zabezpieczeń przed uderzeniem bocznym. Należy ustalić, czy konkretny model cysterny posiada stosowne falochrony i pierścienie (zewnętrzne lub wewnętrzne). Istotne są także części takie jak
zawieszenie pneumatyczne, hydrauliczne amortyzatory i wysokiej jakości tarcze hamulcowe. Dobrze by było, aby cysterna była wyposażona w przyrząd służący do do pomiaru objętości pompowanej cieczy, co znacząco usprawnia pracę z pojazdem.

Ogólne zasady transportu paliwa

Paliwa włączane są do ładunków masowych płynnych i niespożywczych . W połączeniu z powietrzem stanowią zapalne mieszaniny co powoduje, że mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla człowieka i natury. Dotyczą ich przepisy ADR, czyli konwencji mówiącej o drogowym przewozie ładunków i materiałów niebezpiecznych. Według norm tego dokumenty załadunek paliwa powinien odbywać się przy użyciu metody ciśnieniowej. Kierowca ma obowiązek przed każdym załadunkiem ocenić stan techniczny cysterny, jak i pojazdu, którym dostarcza ładunek. Wypełniając cysterny paliwowe powinno się pozostawić wolną przestrzeń, ze względu na wzrost temperatury we wnętrzu cysterny. Osoba transportująca ładunki niebezpieczne powinien posiadać niezbędne dokumenty. Powinien on również umieścić właściwe oznakowanie samochodu. Są to główne reguły których egzekwowanie ma wpływ na bezpieczeństwo transportu paliwa w cysternach.

Porządna budowa cysterny i znakomita jakość części, z jakich została zbudowana, to właściwie najistotniejsze wartości, które decydują o bezpieczeństwie transportu. Cysterny paliwowe firmy Bioecosacim to precyzyjne zintegrowanie tych dwóch atrybutów. Pracownicy obu kooperujących ze sobą korporacji zatroszczyli się o to, by jakiekolwiek elementy wymienne były łatwo dostępne. Po za znakomitymi cysternami, firma Bioecosacim daje swoim Klientom możliwość komfortowego finansowania produktów. Spłata leasingu rozłożona jest jest na czas od 36 do 60 miesięcy, , a opłata początkowa wynosi tylko 20% wartości cysterny. Spółka może także zaproponować usługę wynajmu cystern paliwowych, rozumiejąc wszechstronne potrzeby swoich Klientów.

Już dziś możesz zakupić nowe cysterny w korzystnych cenach. Zapraszamy na stronę internetową firmy Bioecosacim po więcej informacji: nowe cysterny.

Strona używa cookies
Ok