Zwalczanie korników mikrofalami - Dezynsekcja mikrofalami - Usuwanie korników z drewna - Metody zwalczania korników
Kornik drukarz – dezynsekcja mikrofalami
9 marca, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej
12 marca, 2017

Prawo jazdy to dzisiaj dokument obowiązkowy. Pomaga nam w znalezieniu zatrudnienia (większość kierowników podkreśla, że w procesie poszukiwania pracownika bierze pod uwagę czy konkretny kandydat ma prawo jazdy) i zwiększa nasz własny komfort. Mamy możliwość zaobserwować, ze rosnąca liczba ludzi młodych osób (w wieku licealnym) rejestruje się na szkolenie na prawo jazdy kat B, mimo, że nowelizowane przepisy znacząco zmniejszają szansę zaliczenie egzaminu państwowego.

Mając do dyspozycji własny samochód mamy okazję się poruszać bez jakiegokolwiek kłopotu. Jednak jest jeszcze jeden kluczowy walor posiadania prawa jazdy – szansa otrzymania dobrze płatnej i atrakcyjnej pracy. Nawet z kategorią B nasze perspektywy na rynku pracy się podwyższają. Posiadając znaczniejszą ilość kategorii (np C+E) mamy możliwość zyskać pracę w przewozie drogowym. Wypłata na tej pozycji, dla świeżych kierowców, jest przynajmniej 2 razy wyższa niż najniższe krajowe wynagrodzenie. Kierowcy ciężarówek z rocznym doświadczeniem mogą oczekiwać na zarobki przekraczające 2 minimalne pensje. Identycznie kształtuje się sytuacja osób, które mają zdolności do przewozu osób – ukończony kurs na kategorię D.

Teraz zobrazujemy Tobie po kolei, najpopularniejsze kategorie prawa jazdy. Opowiemy także o innych kursach związanych z doskonaleniem techniki prowadzenia samochodu. Wierzymy, że po przeczytaniu tego niewielkiego poradnika zapiszesz się na stosowny dla Ciebie kurs do szkoły jazdy.

Prawo jazdy na samochody osobowe – kurs dla każdego

Kurs na prawo jazdy kat. B to najpraktyczniejsze i równocześnie najkrótsze szkolenie, w jakim mogą brać udział osoby pełnoletnie o pełnej zdolności zdrowotnej potwierdzonej przez lekarza. Kurs składa się z dwóch faz – teoretycznej i praktycznej. Na lekcjach teoretycznych uczestnicy kursu zdobywają wiadomości o budowie samochodu osobowego i o przepisach ruchu drogowego. Każdy uczestnik kursu musi również odbyć ćwiczenia związane z pierwszą pomocą. Aby przejść do ćwiczeń praktycznych (nauka prowadzenia samochodu) kandydat musi zaliczyć wewnętrzny test wiedzy. Zajęcia praktyczne rozłożone są na 30 godzin, po czym uczestnik szkolenia może przystąpić do egzaminu państwowego w WORD. Prawo jazdy kat. B uprawnia do prowadzenia samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) do 3,5 tony, oraz pojazdu wolnobieżnego. Kursy na prawo jazdy kat. B organizowane są przez szkoły jazdy praktycznie w jakiejkolwiek miejscowości. Koszt kursu to zazwyczaj 1300 złotych.

Prawo jazdy kat. C – witaj ciężarówko

Wielu moich znajomych opowiada, przyznaje iż od najmłodszych lat zamierzało stać się kierowcą ciężarówki. Są także kobiety, które marzą o pracy w tym zawodzie. Kierowca samochodu ciężarowego to praca pełna, wyzwań, lecz także ciekawych doznań. Jeżeli nie pasują Ci długie trasy i noce w wąskiej kabinie, to praktycznie może zrealizujesz się w tym fachu. Na początku jednak musisz odbyć szkolenie na prawo jazdy kat. C. A jeśli marzy Ci się prowadzenie pojazdu ciężarowego z przyczepą (popularnie nazywanego TIR-em) jednocześnie musisz odbyć jeszcze kurs na kategorię E. Program szkolenia kształtuje się niezwykle podobnie jak szkolenie na kat. B z tą subtelną odmianą, że na ćwiczeniach z praktyki prowadzisz samochód który waży znacznie ponad 4 tony. Zdobycie dowodu potwierdzającego zdolności również dopuszczalne jest po zaliczeniu egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Ale to jeszcze nie koniec. Osoby myślące o karierze w samochodzie ciężarowym powinny odbyć jeszcze jeden kurs tzw. wstępną kwalifikację. Jest to szkolenie, które potwierdza Twoje umiejętności kierowcy zawodowego. W praktyce jest to po prostu dodatkowy kurs za który trzeba zapłacić. No ale jak mus to mus.

Kursy doskonalenia techniki jazdy

Kursy specjalistyczne dla kierowców, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, organizowane są w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Proponowane są zarówno początkującym, jak i doświadczonym kierowcom, dla których istotne jest regularne podnoszenie umiejętności na drodze. Te fachowe kursy omawiają takie zagadnienia jak – jazda oszczędna, jazda defensywna, czy ryzyka w ruchu samochodowym. Wykonywane ćwiczenia takie jak jazda na torze poślizgowym, jazda na zakręcie nadsterownym, czy nagłe wkroczenie pieszego mają rozwijać odpowiednie postawy za kierownicą i poruszać wyobraźnię kierowców co do anormalnych wydarzeń. Profesjonalne szkolenie jazdy bezkolizyjnej, czy funkcjonalne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym to doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zyskać większą swobodę za kierownicą.

Szkoły jazdy dostarczają nam co raz więcej szkoleń, w trakcie których mamy możliwość udoskonalić lub skontrolować swoje umiejętności na drodze. Jedno jest pewne – warto zgromadzić trochę oszczędności i zarejestrować się na kurs na prawo jazdy. Im szybciej tym łatwiej. Idealnym momentem na rozpoczęcie szkolenia na prawo jazdy kat. B jest szkoła średnia, kiedy nie masz jeszcze pracy i innych obowiązków. Bardzo duża liczba rodziców zapisuje dzieci na kursy w ramach prezentu na osiemnastkę. To z całkowitą pewnością najlepsza inwestycja w dorosłe życie.

Wszystkie kursy zlokalizujesz w ofercie szkoły jazdy Rajder w Toruniu. Przejdź teraz na stronę www klikając tutaj: prawo jazdy torun

Strona używa cookies
Ok