Salus – odszkodowania na miarę ludzkich potrzeb
11 kwietnia, 2016
Profesjonalne projektowanie ogrodów
10 maja, 2016

Profesjonalny kurs jazdy defensywnej

Dokładne obserwowanie jezdni, respektowanie zasad prawa drogowego, rozsądek przy wykonywaniu manewrów drogowych i planowanie działań jazdy to najlepszy przepis na bezpieczną i dynamiczna jazdę. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez przewidywanie zagrożeń ma wpływ na wzrost bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Jazda defensywna to przede wszystkim rozmyślne unikanie raptownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To również optymalne wykorzystanie systemów samochodowych i odpowiednie wczesne sygnalizowanie swoich zamiarów. Innymi słowy, jazda defensywna to inteligentna i kulturalna technika jazdy, która jest powoli stosowany przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie czytać o zasadach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy chcąc spełniać oczekiwania naszych Klientów od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Długoletnie doświadczenie i wyspecjalizowana kadra to nasze najcenniejsze atuty. Kurs jazdy defensywnej, prowadzony przez naszą firmę, to znakomita szansa na zdobycie wyjątkowych umiejętności. Zobacz czym jest kurs jazdy defensywnej i skorzystaj z promocji, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Program szkolenia jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej składa się z 3 etapów. Pierwszy etap szkolenia polega na audycie bezpieczeństwa, podczas którego instruktor analizuje styl jazdy osoby kierującej pojazdem. Przy wsparciu specjalnego systemu telemetrycznego mierzone są wszelkie działania kierowcy, jak i dane przejazdu, takie jak średnia prędkość, średnie spalanie i obciążenie silnika. Podczas jazdy instruktor wykorzystuje różne elementy scenariusza, by jak najbardziej szczegółowo ocenić zachowanie kierowcy w danej sytuacji na drodze. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wydaje ocenę stylu jazdy. Dalej rozpoczyna się kolejna część szkolenia – zajęcia teoretyczne, w trakcie których opisywane są precyzyjnie takie zagadnienia jak rola kierowcy przed rozpoczęciem korzystania z samochodu, styl prowadzenia pojazdu, prawo ruchu drogowego, czytanie zachowań w ruchu drogowym, psychologiczne aspekty ruchu drogowego, ekonomia jazdy, przyczyny i skutki wypadków, a także pierwsza pomoc przedlekarska. Po wyczerpującym omówieniu wszystkich tematów, kursanci ponownie biorą udział w zajęciach praktycznych z instruktorem. Teraz jednak mając na uwadze wskazówki instruktora, starają się wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor poprawia złe przyzwyczajenia i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Zasady jazdy defensywnej w pigułce

Idea jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. najbardziej istotnym elementem koncepcji jazdy defensywnej jest odpowiednie dopasowanie prędkości samochodu do warunków drogowych i skuteczne opanowanie reakcji na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać nieprzekraczalne granice i jest świadomy niebezpieczeństw na jezdni. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Na początku powinniśmy odpowiednio przygotować samochód do jazdy. Kontrolujemy ilość płynów, ciśnienie opon i wszystkie światła w samochodzie. pamiętamy o komfortowej pozycji na siedzeniu i ustawiamy kierownicę, siedzenie, oraz lusterka. Jadąc samochodem skanujemy wzrokiem drogę i jej otoczenie. Wtedy zwiększamy swoje szanse na szybsze dostrzeżenie potencjalnego niebezpieczeństwa. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, starając się dopasować prędkość do warunków atmosferycznych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Obserwujemy zachowania innych uczestników ruchu drogowego, a sami staramy się sygnalizować swoje manewry odpowiednio wcześnie. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury w wnętrzu samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, stań w bezpiecznym miejscu, skorzystaj z świeżego powietrza lub spróbuj się zdrzemnąć. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często mogą uratować ludzkie życie, dlatego też warto je przestrzegać.

jakie są zalety szkolenia jazdy defensywnej?

Zalety szkolenia jazdy defensywnej są niezliczone. Dzięki niemu mam możliwość lepie zrozumieć dziedzinę ruchu drogowego. Planowanie jazdy samochodem nie będzie dla nas poważnym wyzwaniem. Kurs jazdy defensywnej minimalizuje ryzyko drogowe i ogranicza stres związany z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Dodatkowo umiejętność jazdy defensywnej może wpłynąć na redukcję kosztów eksploatacji samochodu. Po ukończeniu kursu stajemy się bardziej świadomi zagrożeń, bardziej pewni siebie za kierownicą i lepiej skupieni na prowadzeniu pojazdu. Kurs jazdy defensywnej bardzo rozwija wyobraźnię kierowców i pomaga w kształtowaniu pozytywnych zachowań na drodze. Bardzo ważnym atutem szkolenia jest jego niska cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może uczestniczyć każdy kierowca. Niezależnie od wieku i umiejętności nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo niskiej cenie. Nasz ośrodek nauki jazdy specjalizuje się w prowadzeniu specjalistycznych szkoleń doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów zakończyło u nas swoją przygodę z bezpieczną jazdą. Teraz Twoja kolej. ODTJ w Toruniu może poszczycić się autorskimi metodami nauczania, które są bardzo skuteczne. Korzystamy z nowoczesnych technologii, przez które nasi Klienci w szybkim tempie zapoznają się z wieloma zagadnieniami. W naszym ośrodku znajduje się także specjalnie przygotowany plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też organizując kursy jazdy defensywnej w pełni poświęcamy się naszym Klientom.

Szczegółowe informacje o kursach dostępne są na naszej stronie internetowej:

http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

Strona używa cookies
Ok