Kurs bezpiecznej jazdy, czyli jak jeździć pewniej.
9 lutego, 2015
Projektowanie ogrodów na miarę Twoich potrzeb
10 października, 2015

Pojazdem uprzywilejowanym nazywamy pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie uczestniczący w ruchu drogowym z włączonymi światłami drogowymi lub mijania. Pojazdy uprzywilejowane są najczęściej używane w służbach medycznych, służbach ratunkowych lub służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Jazda takimi pojazdami wiąże się podwyższonym poziomem ryzyka, przez co kierowca samochodu ratunkowego powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z powyższym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu organizuje profesjonalne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, które mają za zadanie wykształcić u kierowcy odpowiednie mechanizmy reakcji na specjalne warunki jazdy.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

ODTJ Rajder od wielu lat organizuje szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo przystępnej cenie. Na podstawie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązanie do wzięcia udziału w kursie na pojazdy uprzywilejowane. Posiadanie prawa jazdy w danej kategorii już nie wystarczy. Obowiązek uczestnictwa w kursie dotyczy wszystkich kierowców, niezależnie od stażu pracy, a program kursu, ma na celu przygotowanie ich do prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych sytuacjach drogowych. Podczas kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także psychologiczne, co umożliwi kierowcom skuteczniejsze działanie pod presją czasu i stresu.

Program szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związany jest z zwiększonym ryzykiem wypadku na drodze. Co więcej kierowcy Ci są odpowiedzialni za bezpieczny transport osób. W związku z tym wykształcenie u nich właściwych reakcji na czynniki wypadków drogowych i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest podstawowym celem szkolenia. Tak jak standardowy kurs na prawo jazdy, szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych złożony jest z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Podczas wykładów, kierowcy nie tylko utrwalają sobie obowiązujące przepisy ruchu drogowego, ale także zostają zaznajomieni z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Instruktorzy omawiają także, jak przekroczenie pewnych granic wpływa na rozwój niebezpieczeństwa na drodze. Podczas zajęć praktycznych kursanci uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. Program szkolenia przewiduje także zajęcia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Jak jest cena szkolenia i kto może w nim uczestniczyć?

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do osób, które chcą chcą zostać lub już są kierowcą pojazdu uprzywilejowanego. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego to osoba prowadzącą takie pojazdy mechaniczne jak: pojazd przewożący wartości pieniężne, bankowóz, pojazd Straży Celnej, pojazd Straży Miejskiej, pojazd Straży Granicznej, radiowóz, wóz Straży Pożarnej, samochód pogotowia technicznego i karetka pogotowia ratunkowego. Każda osoba, która chce wziąć udział w szkoleniu powinna mieć ukończony 21 rok życia i powinna posiadać takie dokumenty jak: odpowiednie prawo jazdy i zaświadczenie od lekarza wskazujące na brak przeciwwskazań zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych ustalana jest indywidualnie z każdą zainteresowaną osobą, lub z daną grupą osób. Ceny zaczynają się już od 650 zł za kurs. Ośrodek Szkolenia Rajder zawsze oferuje atrakcyjne zniżki dla stałych Klientów i grup. Kurs na pojazdy uprzywilejowane kończy się wręczeniem zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym.

Rajder – profesjonalny Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

ODTJ Rajder z siedzibą w Toruniu to jedna z najlepszych placówek szkoleniowych dla kierowców w regionie. Oferujemy szeroki wachlarz szkoleń bezpiecznej, defensywnej i ekonomicznej jazdy. Organizujemy także specjalistyczne kursy na instruktora techniki jazdy. Charakteryzują nas indywidualne podejście do każdego Klienta i znakomite warunki nauka z wykorzystaniem nowych technologii i skutecznych metod. W naszej szkole zatrudnieni są najlepsi instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, idealnie przygotowują kierowców do jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych. Z nami zaczniesz jeździć bezpiecznie.

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, spytaj się o najbliższe terminy i warunki cenowe, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu: 609 929 090. Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to doskonała okazja na pracę w ciekawym zawodzie. Z nami możesz być pewien swoich umiejętności. U nas jesteś zawsze mile widziany. Zapraszamy do ODTJ Rajder w Toruniu.

Wejdź na naszą stronę internetową i dowiedz się więcej – kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Strona używa cookies
Ok