filmowanie dronem toruń filmy z drona filmowanie dronem cennik
Filmowanie i fotografowanie dronem
28 kwietnia, 2017
dj na wesele gdańsk muzyka na wesele muzyka do pierwszego tańca
Planowanie wesela – DJ, wodzirej czy konsultant ślubny?
29 kwietnia, 2017

Adwokat radzi – nie spłacaj przedawnionych długów

adwokat bydgoszcz dobry prawnik kancelaria adwokacka długi

Według jakich zasad działają firmy windykacyjne?

Znaczna liczba firm „ściągających” długi jest sterowana przez osoby, które przebyły studia z zakresu prawa ogólnego, jednakże nie posiadają aplikacji. Więc mają ramową wiedzę z dziedziny prawa cywilnego. Uzyskiwanie rozmaitego rodzaju zadłużeń wymaga większego zaangażowania oraz wyczucia, jakiego absolutnie nie da się pozyskać za pomocą innych środków, jak w czasie praktyk w kancelarii adwokackiej u „dojrzalszych” kolegów po fachu. Tu konieczny jest adwokat, który bez wątpienia będzie miał świadomość, jakie ruchy należy podjąć. Przedsiębiorstwa dochodzące wierzytelności najczęściej nie pobierają minimalnej „przedpłaty” oraz wyrażają zgodę przede wszystkim na odsetek od pobranej wierzytelności. Statystycznie jest to od 20% do około 50% całej kwoty. To bez wątpienia fakty odnoszące się do Odbiorców. Oni nie muszą naprawdę podejmować żadnych czynności, poza oczekiwaniem na uiszczenie części zadłużenia przez powyższą firmę. Zaś co w niniejszym czasie dzieje się z trasatem?

Wezwanie do zapłaty jest dopiero początkiem…

Należy w tymże miejscu rozpoznać dwie rzeczy: gdy którakolwiek osoba właśnie co została trasatem oraz wierzytelności przedawnione, których po prostu nie należy zaspokajać. Jeśli chodzi o świeże wierzytelności, to dłużnik musi obligatoryjnie pokryć niespłacone zobowiązania pod rygorem rozprawy sądowej, wręczenia werdyktu, zarekwirowania wszelkich funduszy poprzez komornika i w efekcie opłacenia wiele większej kwoty niżeli pierwotna. Jeżeli chodzi o wierzytelności przedawnione, wtedy absolutnie nie należy płacić wierzytelności – taką radę uzyskamy od jakiegokolwiek prawnika. Niestety przeważająca część przedsiębiorstw odzyskujących długi nie zabiega już o spłacenie opisanego zadłużenia, ale straszy dłużników niekorzystnymi rezultatami ich nieuregulowania. Robią to z wykorzystaniem listów, jakie w krótkich odstępach czasu wpadają do skrzynki na korespondencję, kilku identycznych informacji e-mail i nieprzyjemnych telefonów z numerów zastrzeżonych. Częstokroć komunikaty są sformułowane w taki sposób, żeby wierzyciel rozważył to, że faktycznie musi coś spłacić. Sporo w nich skomplikowanych dla „zwykłego zjadacza chleba” sformułowań typu „sekurytyzacja” i „fundusz zamknięty”. Co konkretnie w takiej sytuacji trzeba zrobić?

Długi, które trzeba zapłacić

Wówczas musimy przyjąć pozew o uiszczenie długu z sądu (jeśli zadłużenia niedawno nie oddaliśmy). Żadnego powiadomienia z sądu nie powinniśmy ignorować, bo po pewnym okresie (zatwierdzenie) ma ono moc wykonawczą. Kiedy informacje zawarte w pozwie są nieprawdziwe albo dodano do pozwu nieprawdziwe formularze – tym bardziej trzeba odpowiedzieć. Trasat ma uzasadnienie, żeby się wzbraniać, np. kiedy doszło do dezaktualizacji zadłużeń. W niniejszej okoliczności warto skorzystać z usługi prawnej albo udać się do wybranej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, jaka wyjaśni nam, które propozycje będą najwłaściwsze. Cesjonariusz, który dochodzi swych należności, ma obowiązek sformułować w czasie rozprawy sądowej dowody, przykładowo zarejestrowany mandat za przebiegnięcie przez ulicę.

Długi przedawnione – to takie, których nie trzeba spłacać

Instytucje dochodzące wierzytelności nie posiadają zupełnie najmniejszych pozwoleń. Posiada je trybunał, sekwestrator, obrońca – jednak nie instytucja zajmująca się inkasowaniem przestarzałych zadłużeń. Jeżeli więc otrzymaliśmy ponaglenie do zapłaty od przedstawionego podmiotu, nie można wykonywać owych czynności:

1. Po prostu nie wolno odpisywać na listy, e-maile oraz odbierać komórki, gdyż będzie to jednoznaczne z funkcjonowaniem zadłużenia (jakiego w ogóle nie trzeba zwracać)

2. Jeśli zaprezentowana spółka kontaktuje się telefonicznie, trzeba mieć świadomość, że całkowita rozmowa będzie utrwalona – a to czasami może tylko negatywnie wpływać na naszą sprawę. Nie pozwalajmy się nagrywać, nie wchodźmy w zbędne pogawędki z windykatorami pracującymi w BOK. Po prostu odrzućmy połączenie, w szczególności jeśli nie uwidacznia się nam numer telefonu.

3. Mówiąc w skrócie nie dajmy się tyranizować! W sytuacji przedawnionych długów nigdy nie adresujmy podań odwoławczych, próśb opłacania zadłużenia w ratach, propozycji zawieszenia momentu zwrotu zadłużenia etc. Nie dajmy się także nabrać na układy, więc „promocje” oraz „upusty” tyczące się starych zadłużeń.

4. Nie przelewajmy żadnej ilości pieniędzy na rachunek bankowy placówki windykacyjnej, choćby paru groszy. Bo po krótkim czasie zadziała cała machina odzyskiwania długów. Opłacenie nawet bardzo niskiej kwoty jest tożsame z tym, że dług zatwierdzamy.

5. Jeśli przynieśliśmy do domu niejasne pismo, zwróćmy się do adwokata, który wytłumaczy nam poszczególne jego elementy.

Powinniśmy także wspomnieć o tym, że wierzytelności przestarzałe możemy opłacić dobrowolnie. Pieniądze nie znajdą się jednakże na koncie pierwotnego wierzyciela, ale jednostki, jaka taki dług w późniejszym okresie nabyła. Warto w niniejszym przypadku zadać sobie podstawowe pytanie: czy warto? Opłacenie autentycznemu pożyczkodawcy nieaktualnego zadłużenia posiada sens, jednakże płacenie spółkom, jakie od siebie nawzajem kupują zadłużenia oraz liczą na błyskawiczny sukces – zapewne nie. Zwłaszcza, że przeważająca część dopuszcza się nadwyrężenia polskiego prawa.

Jeżeli zaciekawił Cię ten wątek i chcesz zobaczyć, jak wygląda specjalistyczna strona internetowa pełnomocnika, możesz kliknąć w tym miejscu – Prawnik Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok