Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Jak działa bezpłatny katalog firm?
7 marca, 2017
Skup aut Wrocław - Skup aut Kraków - Skup samochodów Wrocław - Skup samochodów używanych - Skup aut powypadkowych - Sprzedaż samochodów używanych Wrocław
Kup nowy samochód bez problemów
8 marca, 2017

Odszkodowanie to jedno z najczęstszych zleceń obsługiwanych przez naszą kancelarię adwokacką. Co roku wiele osób doznaje szkód na skutek różnych wydarzeń losowych, czy to wypadków pracowniczych, czy wypadków drogowych. Co raz głośniej dyskutuje się także o odszkodowaniach związanych z błędem lekarskim. Jako kompetentni adwokaci jesteśmy zobowiązani opisać Wam istotne wiadomości dotyczące dochodzenia odszkodowań w różnych przypadkach. Wierzymy, że ta publikacja rozszerzy Waszą świadomość i rozwieje wszelkie wątpliwości związane z odszkodowaniami.

Czym jest odszkodowanie za błąd lekarski

Pomimo, iż w lekturze jurydycznej nie zostało doszczętnie sformułowane określenie błędu, w praktyce zakłada się, że błąd medyczny to sprzeczne z bieżącą wiedzą działanie lub zaniechanie, którego rezultatem jest zakażenie, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia lub śmierć chorego. Błąd lekarski może być wyrządzony przez złą ocenę, jeżeli spowodowała ona nieprawidłowe leczenie albo spowolniła stosowne leczenie, powodujące rozwój choroby, rozbieżne z obowiązującą wiedzą lekarską leczenie i przygotowanie zabiegu operacyjnego, w efekcie którego powstała określona szkoda, jak i wykorzystanie preparatu medycznego lub produktu lekarskiego, który okazał się być bezskuteczny i niewłaściwy dla danego chorego. Na tym tle charakteryzuje się trzy fundamentalne rodzaje błędu lekarskiego: błąd w ocenie lekarskiej, błąd leczniczy i błąd techniczny. Odszkodowanie za błąd medyczny może być uzyskane w standardowym procesie cywilnym, lub przed specjalną komisją do spraw rozstrzygania zdarzeń medycznych.

Odszkodowanie komunikacyjne

Wszystko rozpoczyna się od incydentu, który spowodował powstanie danej szkody. Wypadek drogowy nazywany jest jako zdarzenie w ruchu naziemnym, w którym uczestniczy co najmniej jeden pojazd (z napędem silnikowym lub bez takiego silnika) oraz którego skutkiem są szkody w majątku lub szkody na uczestnikach zdarzenia. Ofiarą wypadku może być więc nie tylko osoba kierująca danym samochodem, czy jego pasażer. W wypadku komunikacyjnym mogą partycypować także rowerzyści, osoby jadące na motorze i osoby piesze, które znalazły się najzwyczajniej w świecie w złym miejscu i w złym czasie. Najistotniejszą podstawą kompensaty odszkodowania jest szkoda. Szkoda może przybrać strukturę majątkową i niemajątkową, oraz rzeczową i personalną. Komplet strat, które zaistniały w efekcie wypadku, brany jest pod uwagę w trakcie oceny wartości zadośćuczynienia. Jednak zanim firma ubezpieczeniowa rozważy zapłatę kwoty odszkodowawczej, my jesteśmy zobowiązani do zgłoszenia wypadku w ruchu drogowym. Po zarejestrowaniu wydarzenia, ubezpieczyciel wysyła likwidatora, czyli funkcjonariusza, który mierzy wymiar strat. Przygotowany przez niego protokół jest podstawą decyzji wydawanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Cały mechanizm odzyskiwania odszkodowania trwa około 1 miesiąca.

Odszkodowanie pracownicze

Zaprojektowana w 2002 roku uchwała o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych definiuje wypadek przy pracy jako niespodziewane zdarzenie spowodowane przyczyną zewnętrzną powodujące uszczerbek albo śmierć, które wystąpiło w związku z pracą:

  • w trakcie lub w związku z realizowaniem przez pracownika prostych funkcji albo zleceń zwierzchników,
  • podczas lub w związku z przeprowadzaniem przez pracownika aktywności na rzecz przełożonego nawet bez zlecenia,
  • w czasie pozostawania zatrudnionego w dyspozycji pracodawcy w drodze pomiędzy miejscem funkcjonowania pracodawcy, a miejscem wykonywania zadań wynikających ze stosunku pracy.

Najbardziej istotnym fragmentem definicji jest wskazanie zewnętrznej przyczyny wypadku. Zewnętrzna przyczyna wypadku w pracy charakteryzuje wartość, która zaszła niezależnie od osoby pracownika. Za zewnętrzne przyczyny uwzględnia się między innymi działanie maszyn, energii elektroenergetycznej, preparatów chemicznych i potęgi natury. Co więcej wypadek pracowniczy może mieć również związek z zaniechaniem innych osób, które są odpowiedzialne za stosowne zabezpieczenie miejsca pracy lub groźnych przedmiotów. Wypadek przy pracy uruchamia całą, wieloaspektową machinę procedur. Pokrzywdzony w incydencie w pracy ma sposobność dochodzenia jednorazowego odszkodowania z ZUS. Co więcej, na zasadach ogólnych, może on dochodzić kompensacji doświadczonej szkody od przełożonego przed sądem cywilnym.

Dochodzenie odszkodowania za którykolwiek z wymienionych w tym miejscu przypadków może być kłopotliwe dla osób, które nie posiadają właściwego doświadczenia. A możecie nam wierzyć, że o należyte odszkodowanie dobrze jest jest zawalczyć, chociażby z uwagi na to, że zdobyte pieniądze mogą Ci pomóc nadrobić stracony czas. Zatrudnienia przez nas adwokaci gwarantują fachowe doradztwo i profesjonalną pomoc w obszarze pozyskiwania godziwych odszkodowań i nie tylko.

Jesteśmy doświadczoną kancelarią adwokacką z Torunia. Nasi adwokaci z pasją zajmują się każdym zleceniem, nawet tym z pozoru niemożliwym. Zadziałamy na Twoją korzyść w każdej okoliczności. Przyjdź do naszej kancelarii prawnej i zyskaj natychmiastową pomoc. prawnik Toruń

Strona używa cookies
Ok