nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczny zakup nieruchomości
26 lutego, 2017
Depilacja laserowa Toruń depilacja dla mężczyzn usuwanie nadmiernego owłosienia
Najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia
27 lutego, 2017

Skuteczny adwokat rozwodowy

Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów

Jak przygotować się do rozwodu?

Co właściwie będzie miało miejsce podczas sprawy rozwodowej? Oraz czy trybunał wymierzy w naszą stronę wyłącznie niekomfortowe pytania? Jak przygotować się do rozprawy, żeby uzyskać rozwód? Rozpocznijmy od tego, iż dziś postępowania w kwestii rozwodów absolutnie nie są niczym wyjątkowym. Dużo mieszkańców miast i wsi po dłuższym czasie odkrywa swój błąd, jaki sobie wyrządzili w kwestii dopasowania partnera. W wielu przypadkach współmałżonek ma innego partnera, nadużywa napojów wysokoprocentowych bądź narkotyków czy katuje psychicznie. W takiej sytuacji każdy z nas ma prawo złożyć pozew o rozwód i wypatrywać dobrego wyroku trybunału. Wyczekiwanie na holu przed salą na rozpoczęcie rozprawy zapewne jest szczególnie stresujące. Wcale nie ma się jednakże czego bać. Powinnyśmy mieć podstawową wiedzę na temat tego, kto oraz o co będzie rzeczywiście na niej pytał. Jeśli przewidujemy, iż sami nie damy sobie rady, warto wówczas udać się do adwokata rozwodowego, który przede wszystkim pomoże nam uzbierać kompletne konieczne formularze.

Proces rozwodowy realizuje przeważnie trzech sędziów, z czego siedzący wewnątrz jest sędzią prowadzącym, zaś dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to adwokaci ławnicy. Cała sprawa będzie toczyło się bez włączenia widowni, w konsekwencji z wyjątkiem sądu składającego się z trzech osób, partnerów oraz plenipotentów nikogo więcej absolutnie nie powinno być podczas rozprawy. Bynajmniej nie musimy się w takim przypadku denerwować, że koleżanka z pracy dowie się za dużo o naszym problemie lub o tym, co konkretnie stało się z naszymi dziećmi. Pozostałymi stopniami procesu są: wypytywanie małżonków, przesłuchiwanie obserwatorów zdarzeń, przesłuchanie stron oraz wreszcie – zamieszczenie orzeczenia.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sąd zwyczajowo startuje od zadawania całościowych pytań. Czy partnerzy prowadzą razem dom? (jeśli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy tak się dzieje); jak konkretnie wygląda sytuacja z dziećmi? (oraz czy osiągnęły pełnoletność, kto dzisiaj ma nad nimi opiekę, jeśli matki czy ojca w niniejszym domu praktycznie w ogóle nie ma); czy wcześniej toczyły się wobec któregokolwiek spośród partnerów procesy familijne? I czy jest w ogóle jakakolwiek sposobność na zachowanie małżeństwa? Po tych zapytaniach sąd przechodzi do wysłuchania świadków. Ma możliwość to zrealizować na pierwszej rozprawie czy dopiero na drugiej. Na początku wysłuchiwani są świadkowie strony powodowej, natomiast później – strony pozwanej. Od liczby świadków uzależniona jest ilość rozpraw, a każda ze stron może zwracać się do nich z pytaniami. Jeżeli zainteresowani będą już przesłuchani, wówczas sąd przechodzi do przepytania współmałżonków. Mogą oni przedstawić własny scenariusz wydarzeń, odnieść się do tego, co właściwie zakomunikował któryś z najbliższych lub sam partner.

W jakiej sytuacji sąd może nie orzec rozwodu?

  • W takiej sytuacji, gdy ucierpiałoby na tym dobro dziecka, szczególnie niepełnoletniego
  • Stałoby to w niezgodzie z wytycznymi współżycia społecznego
  • Rozwodu pożąda wyłącznie odpowiedzialny współmałżonek, np. ten który dokonał zdrady (drugi współmałżonek musi uwidocznić aprobatę na rozwód)

Wszystko może przyspieszyć adwokat rozwodowy

W niemałej ilości kwestiach ma szansę pomóc nam mecenas, nade wszystko jeżeli marzymy o tym, aby sędzia orzekł winę jednej ze stron za upadek związku. Powinniśmy się też do niego udać w takiej sytuacji, jeśli: strony posiadały wspólny dobytek, zaś jedno spośród nich ma działalność gospodarczą w okresie ruiny; pragniemy, by były zasądzone alimenty na drugiego współmałżonka bądź na najmłodszych członków rodziny; planujemy mieć całkowitą kontrolę rodzicielską albo chcemy przeciwnej stronie ograniczyć kontakty z dzieckiem; sprawa potrzebuje orzeczenia metody wykorzystywania ze wspólnego domu, jego rozdziału bądź przydzieleniu go jednemu z małżonków; trzeba osądzić rozkład kompletnego kapitału. Adwokat może nas poratować nie tylko w przypadku rozwodu, lecz również w trakcie separacji. Powinniśmy wspomnieć, iż rozwód oraz separacją to dwie odmienne rzeczy, które owszem są podobne, lecz różnią się skutkami. Wyrok sądu o rozwodzie powoduje, iż małżeństwo przestaje istnieć. W przypadku separacji związek w dalszym ciągu funkcjonuje formalnie. Osoby, jakie wybrały separację, z jakichkolwiek powodów właściwie nie chcą zdecydować się na rozwód, m in. jeśli są religijne czy posiadają na wychowaniu nieletnie dzieci. Występuje także coś takiego, jak separacja praktyczna, w której mąż oraz żona mieszkają osobno, inaczej nie zasiedlają tego samego lokum.

O czym warto pamiętać?

Obowiązkowo musimy nosić ze sobą wszelkie ślady obciążające drugą stronę, jeśli zależy nam na postanowieniu wyłącznej winy. Muszą to być kawałki zdjęć, wiadomości z telefonu, wiadomości multimedialne lub filmiki. Trzeba wykazać, że małżonek, m in. dokonał zdrady czy stale nadużywa napojów wyskokowych. Jeżeli staniemy przed trybunałem nie posiadając dowolnych dowodów w takiej kwestii (czy nie posiadając obserwatorów zdarzeń) otrzymanie rozwodu może przebiegać niezwykle powoli. Rozstrzygnięcie sądu będzie opierało się na przesłuchaniu współmałżonków oraz świadków. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego pełnomocnika, to wejdź w ten odsyłacz – Adwokat Katowice Rozwody

Strona używa cookies
Ok