Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Pluskwy w mieszkaniu – sposoby zwalczania
9 marca, 2017
Dekoracje ślubne - Dekoracje weselne - Dekoracje na ślub - Organizacja wesel - Dekoracje ślubne Toruń - Dekoracje samochodu weselnego
Zaplanuj swój ślub
9 marca, 2017

Drewno to surowiec od zawsze używany do budowania mieszkań, czy konstruowania mebli. Przez duży odsetek ludzi uważany jest za surowiec elegancki, a jednocześnie niezwykle funkcjonalny. Jako materiał organiczny narażony jest niestety na negatywne oddziaływanie szkodników, a konkretnie ksylofagów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten wymieniony na końcu postrzegany jest w naszym kraju za najniebezpieczniejszy, gdyż w trakcie żeru jest w stanie doprowadzić do całkowitego wyniszczenia drzewostanów. Potyczka z tym szkodnikiem jest dość trudna, ale nie niemożliwa.

Sposoby eliminowania szkodników drewna są bardzo odmienne. Od metod cieplnych (dezynsekcja mikrofalami), aż po metody chemiczne, takie jak fumigacja, uważana przez ekspertów za najbardziej skuteczne rozwiązanie w obszarze tępienia pasożytów w drewnie.

Zanim dotrzemy do kompletnego scharakteryzowania fumigacji zastanówmy się dlaczego ochrona drewna jest dla nas wszystkich tak znacząca. Z powodów funkcjonalnych, drewno uznaje się za atrakcyjny produkt budowlany, zazwyczaj niezrównany w wielu pracach stolarskich. Z tego względu ideą fumigacji jest konserwacja tego bezcennego surowca. Kolejno fumigacja palet na eksport pozwala zahamować szerzenie się owadów. I najistotniejsze na końcu. Drzewa, obok tego, że są cennym surowcem, filtrują powietrze potrzebne nam wszystkim. Badania podkreślają także, że spędzanie czasu w sąsiedztwie drzew wpływa na to, że jesteśmy bardziej kreatywni i łagodni. Stąd też zwalczanie szkodników drewna to priorytetowa kwestia.

Przykłady szkodników drewna

W chwili gdy podaje się określenie szkodnik drewna, automatycznie razu wspominamy o korniku. Oczywiście jest to pasożyt żerujący w drewnie, choć, pod względem skali spustoszenia nic nie jest w stanie równać się z spuszczelem pospolitym. Robak ten jest w Polsce uznany za najbardziej niebezpiecznego ksylofaga. Pasożytuje w drewnie miękkim czyli drewnie drzew iglastych. Eliminowanie puszczela pospolitego jest priorytetowe dla całego rolnictwa, jak i leśnictwa. Jaki jest powód dla którego został on uznany za najgroźniejszego ksylofaga? Odpowiedź jest bardzo prosta. Puszczel atakuje drewno przez wiele pokoleń. Wyrządzone przez niego zniszczenia są tak duże, że mogą działać na wytrzymałość konstrukcji.A to jest już duży problem. Jeszcze innym ksylofagiem jest kołatek domowy, nazwany tak dlatego, że bardzo często żeruje w konstrukcji obiektów mieszkalnych.

Fumigacja, czyli gazowanie owadów

Stwierdza się, że fumigacja jest najefektywniejszą techniką likwidowania szkodników żerujących w elementach drewnianych. Polega na likwidacji pasożytów przy użyciu preparatów chemicznych nazywanych fumigantami. Zazwyczaj użytkowanym fumigatorem jest fosforowodór, będący zamiennikiem bromku, metylu, który został odrzucony, gdyż wywierał szkody w otoczeniu naturalnym. Podczas fumigacji wybrany preparat chemiczny jest przy wsparciu maszyny ciśnieniowej wtłaczany do hermetycznie zamkniętego obiektu. Substancja dociera do najtrudniej przystępnych wnętrz, przez co gwarantuje znaczną skuteczność w usuwaniu wszelkich ksylofagów. Wykorzystywany fosforowodór jest toksyczny, i właśnie dlatego w trakcie fumigacji ludzie i zwierzęta są zobowiązani do opuszczenia danego budynku, który zostaje okryty specjalną folią, bądź też namiotem. Co zaskakujące fumigacja stosowana jest nie tylko w obiektach budowlanych. Ta procedura zezwala eliminować insekty przebywające w artykułach spożywczo – rolniczych, jak i w starych księgach. Za kilka minut powiemy ci także, czemu fumigacja palet jest tak ważna dla ochrony przyrody.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie być tego świadomy, ale fumigacja palet jak i skrzynek drewnianych jest egzekwowana w przewozie drogowym. Przepisy prawne narzucają firmą transportowym obowiązek fumigacji. W myśl standardów ISPM 15 drewno należy znakować szczególnym symbolem. Obok umieszcza się wzmianki dotyczące zastosowanej metody, kraju pochodzenia drewna i instytucji przeprowadzającej zabieg fumigacji. Jak to możliwe, że przepisy są tak bardzo rygorystyczne?

Ksylofagi egzystują bardzo często na jednym obszarze. Owady, które w naszej części świata są bardzo powszechne, nie zawsze znane są na przykład w Afryce. Aby zatroszczyć się o wyjątkowy charakter lasów występujących w odległych częściach świata, nałożono na firmy obowiązek fumigacji. Dzięki tej metodzie owady nie rozprzestrzeniają się na szeroką skalę, przez co szybciej można je wyeliminować. Fumigacja palet drewnianych na eksport chroni zatem środowisko naturalne.

Niejednokrotnie zakładamy, że to wycinka drzew osłabia kondycję lasów. Eksperci mówią jednak, że to właśnie pasożyty są najogromniejszym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Wycinanie wiekowych drzew i utrzymywanie młodych wspiera pewną równowagę w ekosystemie, podczas gdy napad ksylofagów powoduje długookresowe szkody w leśnictwie. Niezwykle istotne jest zwalczanie tych pasożytów, aby przywrócić przyrodzie spójność.

Jedną z najbardziej sprawnych firm w Polsce oferujących zabieg fumigacji jest firma Corneco. Zakres usług firmy obejmuje nie tylko fumigację palet na eksport, ale dodatkowo odświeżanie kościołów, magazynów i obiektów użyteczności publicznej. Corneco z siedzibą w Warszawie to jednostka która długo pracowała na swój sukces. To konkretni eksperci w płaszczyźnie dezynsekcji i fumigacji.

Odwiedź stronę przedsiębiorstwa Corneco i poznaj najważniejsze informacje o możliwościach zastosowania i cenie fumigacji: fumigacja palet Warszawa

Strona używa cookies
Ok