Adwokat Toruń Rozwody Separacje
Wszystko o rozwodach – koszty, argument przemocy, alimenty
21 marca, 2017
Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
24 marca, 2017

Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści

Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek

Rodzaje aplikatorów etykiet dostępnych na rynku

Na wstępie trzeba wyjaśnić, do czego tak naprawdę etykieciarka służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna seryjna, której celem jest doklejanie etykietek na różne typy produktów. Przykładem mogą być butelki z żubrówką bądź koniakiem. Posiadają owalny kształt oraz zwykle są wytworzone ze szkła. Etykieciarka nanosi na nie etykietę z podstawowymi danymi: nazwą jednostki dostarczającą napój, nazwą trunku, okresem przydatności do spożycia itd. W przypadku napojów wysokoprocentowych, np. brandy, etykieciarka musi obligatoryjnie nakleić też banderolę akcyzową.

Jedną z bardzo atrakcyjnych firm wytwarzających etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wprowadziła wiele procedur przyklejania etykiet: banderole samoprzylepne, naklejki na zimny klej, etykiety cięte, naklejki termokurczliwe. Etykieciarka może nanosić etykiety na rozmaite typy towarów, np. do koktajli (napoje energetyczne, słodkie napoje, gazowane soki), do jedzenia (sosy, zupki dla dzieci, świeże mleko), do kosmetyków (kremy dla mężczyzn, kosmetyki kolorowe, kremy do golenia) i wiele innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najefektywniejsze projekty, jeśli chodzi o etykietowanie opakowań. Od jakiegoś czasu innowacją jest technologia Adhesleeve, która polega w skrócie na tym, że pojedyncza etykieta posiada charakterystyczne paski kleju poliakrylowego. Ogólnie ten wytwórca zajmuje się produkowaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Maya, Pratica czy Rotaxa. Niektóre warianty mogą nakładać banderole na wolnych opakowaniach oraz wszystkich napełnionych napojem wysokoprocentowym, tonikiem czy jedzeniem.

Należałoby na pewno przeanalizować sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, m in. segmentowej. Za jej sprawą mamy możliwość znaczyć jednorazowo choćby 6 produktów. Efekt finalny jest uzależniony od ilości stacji, w jakie będzie zaopatrzona i od średnicy karuzeli – gdyż etykieciarki rotacyjne inaczej definiuje się jako „karuzelowe”. Opakowania puste bądź napełnione są stawiane dokoła kluczowej stacji, która wiruje i w tym samym okresie przenosi etykietki.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

W przypadku kiedy producent pożywienia, trunków albo kosmetyków woli mieć pewną maszynę do nakładania etykiet na opakowania, wówczas powinien wybrać właśnie P. E. Labellers. W Polsce istnieje wyłącznie parę przedsiębiorstw, które zajmują się importowaniem tak profesjonalnych urządzeń fabrycznych i dalszym ich serwisem. Dobrze jest jednak zainwestować w coś, co będzie przeznaczane do masowej produkcji przez masę lat. Etykieciarkę mamy możliwość dobrać do linii wytwórczej, którą obecnie ma konkretna firma.

Ważną zaletą jest sama procedura Adhesleeve, jaka udostępnia opcję redukcji nadmiernych nakładów, np. kosztów przetrzymywania kleju, wydatków na rozczynniki (stosowane są w etykieciarkach wyzyskujących gorący klej), sponsorowania dodatkowego czasu mechaników zajmujących się nadzorem systemów klejowych. Dużym plusem jest to, że nie trzeba zatrudniać specjalistów – mianowicie osób z rozległymi umiejętnościami, bowiem obsługa aplikatora etykiet jest rzeczywiście nieskomplikowana. Jest możliwa przy pomocy panelu dotykowego.

Mamy możliwość ponadto liczyć na dużo mniej postojów na linii fabrycznej, większą wytrzymałość etykiet i obniżenie kosztów na energię (są związane z ogrzewaniem kleju w pozostałych typach etykieciarek).

Etykieciarka – funkcjonalność i koszty

Aplikatory etykiet P. E. Labellers mają trzy fundamentalne cechy: przekonującą cenę, ergonomiczność oraz bezpieczeństwo. Szkic dowolnego aplikatora naklejek jest co rusz dostosowywany do potrzeb Nabywcy. Istnieje możliwość przymocowania tej maszynerii na jak najmniejszej przestrzeni oraz równocześnie nie zostają złamane nakazy BHP. Każda spośród nich ma koliste ramy i profesjonalne osłony, by pracobiorca podczas działania maszyny mógł poczuć się komfortowo. Czyszczenie, serwis, przezbrojenia – są niezwykle łatwe.

Koszt aplikatora etykiet zależy głównie od jej rodzaju, więc od techniki, w której wkrótce będzie pracować. Istotne jest też to, czy Odbiorca jest zainteresowany nabyciem całkowitej linii wytwórczej czy wyłącznie samego aplikatora naklejek. Plusem prekursorskiej technologii jest to, iż inwestycja zwróci się z pewnością w szybkim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers epizodycznie ulegają awarii i nie są przyczyną długich postojów. Przeważnie w takich okolicznościach są brane pod uwagę: wskaźnik zawodności oraz średni czas zastoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest uzbroić linię przemysłową w kolejne nowoczesne maszyny, m in. kontrolery opakowań, zakręcarki czy transportery. Na skuteczność produkcji oddziałują wszystkie urządzenia, jakie biorą udział w produkowaniu produktów i sami pracownicy. Ekonomiczność samej etykieciarki jest uwarunkowana od większej grupy czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeżeli planujesz wiedzieć więcej o przylepianiu etykietek na towary, kliknij w link obok – Etykieciarki

Strona używa cookies
Ok