Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu
Rekonstrukcja zniszczonych włosów
10 listopada, 2016
Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton architektoniczny do dekoracji powierzchni
13 listopada, 2016

Dziś, nowoczesne przedsiębiorstwa opierają swoją działalność na rewolucyjnych, automatycznych urządzeniach, które wpływają na wydajność pracy. Automatyzacja jest procesem, który zmienił oblicze wielu branż przemysłu. Rozbudowanie potencjału produkcji, niższe ryzyko handlowe i minimalizacja niebezpieczeństw powstających z określonych obowiązków pracowników to główne powody dla których co raz większa liczba zakładów fabrycznych decyduje się na zakup innowacyjnej aparatury. Oferta rozwiązań związanych z automatyzacją procesów technologicznych ewoluuje w zaskakującym tempie. Współcześnie przedsiębiorcy mają dostęp do specjalistycznych maszyn, takich jak choćby armatura pneumatyczna, kompresory, czy elektrozawory pneumatyczne, które optymalizują procesy przemysłowe i wzmacniają stopień zabezpieczeń w każdym zakładzie pracy.

Instalacje pneumatyczne, pomimo że wykorzystywane są od bardzo dawna, tak naprawdę dopiero teraz używane są na masową skalę. Akcesoria dotyczące sprężonego powietrza wykorzystywane są w branży budowlanej (wiertarki i młoty udarowe), branży wydobywczej (układy wentylacyjne urządzenia ładujące), laboratoriach chemicznych (zdalnie sterowane zawory) oraz w sektorze spożywczym (czynności związane z urządzeniami do etykietowania, podawaniem napojów, i przygotowywaniem potraw). W czasach nadmiernej ochrony ekosystemu używanie sprężonego powietrza jest jak najbardziej uzasadnione, ze względu na to, że nie zatruwa ono środowiska naturalnego w jakikolwiek sposób. Dodatkowo jest bardzo łatwe w przechowywaniu (przeważnie w właściwych zasobnikach scalonych z układem pneumatycznym) jak i bezpieczne w użyciu. Powietrze ma o wiele więcej walorów, niż myślimy. Poznajmy zatem fachowe maszyny pneumatyczne od ich najsilniejszej strony.

Sprężarki tłokowe – moc sprężonego powietrza

Omawiając maszyny pneumatyczne, na pierwszym miejscu zawsze stawia się sprężarki tłokowe ( określane także jako kompresory). Dzielą się na sprężarki jednostopniowe, sprężarki dwustopniowe, sprężarki olejowe i sprężarki bezolejowe. Istota funkcjonowania, dla każdej z tych maszyn jest praktycznie identyczna. Generowanie sprężonego powietrza zachodzi w procesie wzmocnienia ciśnienia medium końcowego powyżej ciśnienia wstępnego.atmosferycznego. Zaimplementowany w sprężarce tłok gromadzi powietrze atmosferyczne i spręża je. Ciśnienia wychodzące produkowane w sprężarkach tłokowych wynosi od 0,1 MPa do nawet kilkunastu MPa. Wspomniany model maszyny cechuje się głównie wysoką niezawodnością, dokładnością wykonania i możliwością generowania wysokiego ciśnienia pomimo kompaktowych rozmiarów.

Zawory pneumatyczne – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Instalacje pneumatyczne to szereg wielu podzespołów. Każdy z tych elementów na swój własny sposób przesądza o formie kompletnej sieci pneumatycznej. Z tego względu niezmiernie istotny jest zakup odpowiednich akcesoriów, które zagwarantują staranność wykonania całkowitej instalacji. Dobrze jest tutaj chociażby napomknąć o zaworach pneumatycznych, których podstawowym zadaniem jest wyznaczanie kierunku przepływu czynnika roboczego w układach pneumatycznych. Najbardziej popularnym zaworem jest zawór zwrotny, który działa tylko w jednym kierunku, odcinając ruch powietrza. Najbardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest elektrozawór pneumatyczny, adresowany do zamykania i odblokowywania ruchu powietrza w sposób samosterujący. Jest on powszechnie stosowany w pełni zmechanizowanych systemach pneumatycznych.

Siłowniki – energia z sprężonego powietrza

Siłowniki pneumatyczne, w znacznym skrócie przekształcają ciśnienie powietrza na ruch, znacząco modernizując całkowite procesy wytwórcze. Stosuje się je między innymi w systemach hamulcowych maszyn budowlanych, w obrabiarkach do stolarki okiennej, czy choćby do otwierania i zamykania drzwi w samochodzie. Siłowniki odgrywają bardzo ważną rolę we wszystkich branżach przemysłu i sferach działalności człowieka. Umożliwiają one przekładanie, pozycjonowanie, układanie i ogólnie pojmowane poruszanie elementów, które przez wzgląd na swoją kubaturę, czy też gramaturę, stanowią ryzyko dla pracowników. Powszechnie napotykanymi typami siłowników są urządzenia jednostronne i dwustronne. Z ich cech korzystamy bardzo często, nawet o tym nie wiedząc.

Instalacje pneumatyczne, zarówno te tworzywowe, aluminiowe, jak i ze stali nierdzewnej, stosowane są w dzisiejszych czasach na dość dużą skalę w laboratoriach chemicznych, w hurtowniach, w zakładach przemysłowych, czy choćby w handlu i rozrywce. Są one nierozłącznym składnikiem wręcz każdej gałęzi gospodarki, gdyż udoskonalają i zabezpieczają wszelkie procesy produkcyjne. Powietrze, oplatające nas z każdej strony, pełni poważną rolę w wielu zakładach wytwórczych. Złączone z ciśnieniem znacznie poprawia życie nas wszystkich.

Doskonale zaopatrzony sklep internetowy z pneumatyką PressMann od kilku lat proponuje swoim Klientom doskonałe maszyny, jak i akcesoria pneumatyczne. Po za działalnością handlową firma specjalizuje się w projektowaniu i montowaniu rozwiązań pneumatycznych na terenie Polski. Odkryj ofertę już dziś, klikając na znajdujący się obok link: Armatura pneumatyczna

Strona używa cookies
Ok