Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – garść pomocnych informacji
30 września, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych
6 października, 2016

Ultrapak – Twoje etykieciarki i maszyny pakujące

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Za pomocą jakich technik etykieciarki nakładają banderole?

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w tworzeniu aplikatorów etykiet. Na początku osadzanie nalepek przeprowadzało się dzięki technice „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były niemniej tak niezwykłe, iż firma zdecydowała się na projektowanie urządzeń niestandardowych. Firma Ultrapak posiada zatem w swoim katalogu różnego rodzaju aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich etykieciarki wieloczęściowe, aplikatory rotacyjne i etykieciarki liniowe. Pierwsze stosuje się do nanoszenia różnorakich naklejek, np. papierowych, samoprzylepnych i adhesleeve. Aktualnie dostępne są trzy typy aplikatorów etykiet modularnych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Za to maszyny rotacyjne perfekcyjnie sprawdzą się do przytwierdzania papierowych etykiet przy wytwarzaniu spirytusu, wina lub wyrobów spożywczych. Ostatni wariant aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – przeznaczone są do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą naklejać banderole na wypełnione produktem i puste opakowania. Jakie procedury są używane przy oznaczaniu artykułów? Mianowicie dzisiaj wykorzystuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz naklejki samoprzylepne (self – adhesleeve). Wyjątkowym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć niedogodność aplikowania banderoli z rolki przy użyciu kleju topliwego, gdyż wymaga on stosowania ponadplanowych środków chemicznych, przykładowo rozpuszczalników. Po pierwsze potęguje to znacząco koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie oddziałuje na zdrowie człowieka oraz przyrodę, a po trzecie – metoda ta jest zawodna. W liniach o wysokich wydajnościach najlepiej wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie nakładać etykiety z efektywnością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj system samoczynnego scalania rolki. Podsumowując: Ultrapak jest uwierzytelnionym dostawcą etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie aplikować etykietki syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), etykietki samoprzylepne nieprzezroczyste, transparentne, papierowe, plastikowe i etykiety wycinane z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Ultrapak jako renomowany dystrubutor etykieciarek P. E. Labellers

Maszyny etykietujące proponowane przez Ultrapak posiadają parę fundamentalnych cech: ergonomiczne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby separujące, karuzelę centralną oraz samocentrujące platformy. Wygodne profile aplikatorów etykiet dotyczą wszelkich osłon i konstrukcji urządzenia, co znacznie poprawia stopień bezpieczeństwa. W katalogu przedsiębiorstwa znaleźć można następujące warianty: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na wyjątkową uwagę zasługują etykieciarki Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza idealnie sprawdzi się przy nanoszeniu nalepek papierowych na szyjki opakowań. Jest doskonała do wprowadzania banderoli w kształcie litery „L” i „U” za sprawą kleju zimnego bądź zestawienia go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa aparaty karuzelowe zapewnia możliwość zrealizowania po sobie dwóch akcji: założenia na szyjkę od butelki banderoli i zaciśnięcie wraz z nią zakrętki (dzięki równorzędnej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na bardzo wysoką efektywność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 założonych etykiet w czasie godziny. Etykiety mogą być skonstruowane zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu owej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (lub zaczep rolki), zespół cięcia banderoli, sensory markerowe, sensory nadzorowania rozciągnięcia folii, bęben do przesyłania banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie zmniejszające przemieszczanie się folii, topielnik oraz wałek. Wariant Rollmatic można w płynny sposób modyfikować za sprawą panelu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest zależna od falownika oraz przełącza się automatycznie. W zależności od wariantu posiada akcesoria chroniące, centralny układ smarownic, zespół wykrywania oraz wydawania etykiet, urządzenie zatrzymujące, komputerowy układ naciągania oraz regulowania folii, automatyczne dostrzeganie krańca rolki z etykietami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z uzupełnieniami, szafę do manewrowania maszyną, wykrywacz niewystarczającego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem oraz osłony zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z układu liniującego naklejki, cylindra transferowego, walca tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (bądź dwoma) i wałka klejowego. Znaczącymi zaletami ze stosowania oferowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność naklejek na pojedynczej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, obniżona liczba zastojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez wykluczanie klejów termotopliwych i rozpuszczalników, likwidacja noży przeciwbieżnych, stosunkowo niewielki pobór mocy oraz pomniejszenie kosztów na elementy zamienne.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie firmy Ultrapak można zaprojektować poszczególne pakowaczki które w prosty sposób można połączyć z funkcjonującą już linią fabryczną, jak i całościowe rozwiązania. Tunele foliujące, roboty przemysłowe do układania opakowań na stosy, rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można skutecznie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce albo ryż. Pakowanie przeprowadza się z wykorzystaniem innowacyjnych procedur w aspekcie osiągania próżni, gotowania w woreczkach próżniowych i napowietrzania towaru. Wyjątkowym wariantem pakowaczek są te, które umieją perfekcyjnie zapakować cielęcinę, zatrzymując jego walory smakowe i optyczne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są nietrudne w myciu, pielęgnacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli najlepiej zamówić oryginalne elementy wymienne. Zwykle są wyposażone w system samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują wielorakie metody zgrzewania: z wykorzystaniem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu z częścią do odcięcia. Jeśli chodzi o tunele pakujące to potrafią one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE i workami PA. Całościowo tunele pakujące można rozbić na komorowe, do napełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) występują najczęściej jako urządzenia pełniące funkcję układania produktów w stosy i rozpakowywania, np. butelek zwrotnych. Jest to dużo wygodniejsze i wydajniejsze rozwiązanie. Jakiekolwiek projekty maszyn pakujących są prowadzone na bazie indywidualnych wymogów Kontrahenta, np. jego prognozowania co do produktywności zamówionej linii produkcyjnej. Również połączenia między maszynami są w ów sposób opracowywane. Odbiorcy mogą więc przystosować linię do konkretnego towaru, np. płatków owsianych.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok