wynajem telebimów obsługa masowych wydarzeń ekrany LED
Wynajem czy zakup ekranu LED?
3 kwietnia, 2017
reklama toruń identyfikacja wizualna studio graficzne toruń
Strony internetowe – co teraz jest modne?
7 kwietnia, 2017

Banery reklamowe są podstawą działań marketingowych

tanie banery drukowanie banerów banery Łomża

Banery reklamowe – czym to tak naprawdę jest? Mówiąc w skrócie jest to postać reklamy towarów w Internecie, która bardzo często jest przedstawiona wydłużony obrazek z jakimś przekazem. Gdy konsument wchodzi w ów baner, zostaje przekierowany spontanicznie do strony internetowej, jaka włączyła „przynętę”. Banery zwyczajowo umieszcza się w górnej części wyświetlanej strony, bo na ten rejon konsumenci ukierunkowują swoją uwagę. Obecnie krótko mówiąc nie spotykamy się z jednym wariantem baneru, jak to było do niedawna. Na stronie mamy możliwość ułożyć banery płynące lub rozkładane. Nie można zapomnieć również o tym, iż sporo firm wciąż publikuje transparenty, które mocowane są na profesjonalnych ramach. W takim przedmiocie również technologia bardzo przyspieszyła. Możemy wybrać bilbord laminowany o podwyższonej trwałości, nieprzepuszczający słońca bądź plakat obustronny. Innowacją są banery reklamowe odblaskowe, które perfekcyjnie można zaobserwować w ciemności. Poza tym opisany wydruk jest jeszcze chroniony przed oświetleniem płynnym laminatem.

Jak zrobić skuteczne banery reklamowe?

Jaka jest wydajność banerów internetowych i działających na zewnątrz? W przypadku umieszczanych w Internecie na początku lat 90-tych więcej niż 80% użytkowników w nie klikało. Aktualnie to ledwie 0,2%, gdyż odbiorcy Internetu spontanicznie lekceważą te informacje. Powszechnie mamy na uwadze to, iż baner zwyczajnie odsyła do treści, która albo absolutnie nie wiąże się z problemem, bądź zupełnie nie jest interesująca. Różne przedsiębiorstwa stosowały najróżniejsze manipulacje, ażeby jedynie szperający w Internecie osobnik kliknął w zachętę. Prócz tego można było zainfekować komputer, uwolnić dodatkowe denerwujące okna itd. W konsekwencji niezwykle wielu użytkowników instaluje na własnych laptopach oprogramowanie powstrzymujące wspomniane działania, np. Adblock.

W przypadku reklamy „ulicznej” sprawa ma się odrobinę inaczej. Nawet tanie banery rozbudzają fascynację przechodniów, najczęściej jeżeli treść na nich opublikowana jest ekscytująca. Aktualnie mówi się o psychologii reklamy produktów, reklamie opartej na emocjach oraz reklamach mających aktywować klienta „do myślenia”. Słowem, marka wcale nie daje nam już dowolnego artykułu ujętego w oryginalnym pudełku. Wyprzedaje nam młodość, nieśmiertelność, prestiż, bogactwo, uznanie u obu płci – czyli wszystko to, czego klienci w codziennym życiu wcale nie potrafią uzyskać (czy mają jakieś kłopoty w zrealizowaniu zaplanowanego celu).

Skojarzenia odbiorców są najważniejsze

Informowanie o tym, że drukowanie banerów wielkoformatowych jest bezsensowne, to przyznawanie, iż reklama ani trochę na żadnego klienta nie oddziałuje. Prawdą jest zaś to, iż użytkownicy faworyzują takie produkty, z jakimi wcześniej się ostatnimi czasy jakoś zetknęli. Unikają „szerokim łukiem” te towary, jakich w ogóle nie znają lub posiadają o nich mgliste wyobrażenie. Świetnym wzorem jest tutaj zagospodarowanie strefy sklepów. W kilku miejscach wśród artykułów znajdują się rollupy reklamowe, zatem plansze graficzne. To elementy, które wyłącznie mają wspierać centralną reklamę. W wielu centrach są stosowane jako stojaki informacyjne, przykładowo z repertuarem opery bądź wskazujące daty najaktualniejszych wydarzeń w miasteczku (m. in. koncertów, pikników, imprez charytatywnych). Grafika na takiej konstrukcji może chować się i rozwijać, a w związku z tym możemy ją prosto przetransportować. Wyjątkowo istotne jest podtrzymywanie pozytywnych skojarzeń klientów w stosunku do reklamy. Nie ma w ogóle znaczenia czy to będzie pasta do zębów, czy droga oraz ozdobna biżuteria.

Gdzie drukować banery wielkoformatowe?

Wszystko zależy od budulca, z którego bilbord ma być zrobiony, jego wielkości oraz liczby. Część firm gwarantuje kompleksowe usługi z kręgu reklamy wielkoformatowej: redagują transparenty reklamowe laminowane i powlekane, druk zdjęciowy, notesiki, fotokalendarze, rollupy reklamowe. Również można poprosić o zbudowanie konstrukcji afisza promocyjnego z tubondu, przyczepienie kasetonów albo produkcję liter przestrzennych. Przed zarządzeniem druku znalezionej pracowni warto sprawdzić kolejno rzeczy: czy czerpie z dobrej jakości surowców do wytwarzania bilbordów? Jaka jest klasa grafiki? Jaka jest stabilność druku? Przykładowo, w przypadku kiedy jesteśmy zainteresowani kupnem banerów w Łomży, wówczas skontaktujmy się z określonym biurem oraz sprawdźmy jak wyglądają wzorcowe wydruki. Lepszym rozwiązaniem jest jednak obejrzenie portfolio i zaznajomienie się niektórymi projektami.

Należałoby mieć na uwadze, iż klienci zauważają banery, bo demonstrują właśnie ten produkt, jakiego szukali lub są zaintrygowani artykułem, jakiego przedtem wcale nie brali pod uwagę w swoich poszukiwaniach.

Jeśli zaciekawił Cię ów temat, możesz najechać myszką w link po prawej stronie – Banery Łomża– odszukać galerię prac oraz sprawdzić nietuzinkowe koncepcje.

Strona używa cookies
Ok