Usługi dietetyka mobilnego Dieta Grudziądz Zdrowe odchudzanie dla osób przewlekle chorych
Usługi mobilnego gabinetu dietetycznego
5 lutego, 2017
Tłumacz przysięgły online biuro tłumaczeń online Protlumaczenia.pl
Natychmiastowe tłumaczenia online
6 lutego, 2017

W teraźniejszych czasach, kiedy przedmioty materialne stały się dla sporej części osób najważniejszymi rzeczami w życiu, ciężko o podarek, który realizowałby oczekiwania przyjmującego. Ale w niektórych kręgach nadal króluje przekonanie, że nieważny jest koszt pieniężny, a intencja osoby przekazującej prezent i symbolika danego daru.Podobnych sytuacji nie ma potrzeby godzinami poszukiwać, starczy przypatrzyć się okazjom powiązanymi z religią. W kościele rzymskokatolickim jest to sakrament chrztu, Pierwsza Komunia Święta, sakrament bierzmowania bądź sakrament ślubu – uroczystości o wymiarze religijnym, uroczystości ważne dla ich uczestników. W wypadku sakramentów powiązanych z wiarą najistotniejsza jest (oczywiście poza przebywaniem z Twórcą) możliwość dzielenia się tak ważnym momentem z najbliższymi nam osobami. A zaproszeni uczestnicy chcąc pokazać swoją radość, dają prezenty osobom, których ceremonia dotyczy.

I chociaż na płaszczyźnie minionych kilku lat nieco przeobraziło się podejście w sprawach zakupu prezentu, to i tak jak na dłoni widać, że dla osób wierzących, sakramenty ciągle zachowały wymiar religijny. Dla nich szczególnie liczy się przeżycie związane z wiarą i możliwość członkostwa w tak znaczącym dniu. Chcąc to unaocznić, przekazują one skromne podarunki, które mają uwydatnić charakter ceremonii i przekazywać religijne przesłanie. Dlatego najczęściej ofiarowuje się dewocjonalia.

Czym są dewocjonalia?

Dewocjonalia to szeroko pojęte przedmioty odnoszące się do kultu religijnego, udostępnione w sprzedaży w sklepach stacjonarnych, na stronach www, lub na targach przy okazji różnorakiego rodzaju świąt powiązanych z religią. Wśród dewocjonaliów jednymi z najbardziej powszechnych są najbardziej różańce, modlitewniki, ikony z wizerunkami świętych, obrazki srebrne, krzyżyki, świece i łańcuszki srebrne z medalikami.

Świece, obrazki srebrne… czyli co można podarować dziecku na chrzciny?

Przyjęło się, że podczas sakramentu chrztu chrzestni podarowują dziecku świecę i prezentują białą szatkę. Świeca będzie na czas sakramentu zapalona przez ojca chrzestnego, natomiast szatką matka chrzestna przykrywa swojego chrzestnego. Świeca symbolizuje życie, jej promyk odnowienie jak i wyjątkowość wiary. A szatka jest objawem błogosławieństwa, a jej kolor – biel – to znak cnotliwości.

Na tym jednak rodzice chrzestni nie poprzestają. Chcąc podarować nowemu członkowi wspólnoty chrześcijańskiej coś ponadczasowego, coś co będzie mu zawsze przypominać o dniu, w którym przyjął sakrament chrztu niezmiernie często ich wybór to łańcuszek srebrny z podobizną świętego czy obrazek srebrny z wyobrażeniem archaniołów czy Jezusa. Są to przedmioty które będą pomagały w wierze nowemu członkowi wspólnoty przez resztę jego życia.

Różańce w prezencie na komunię

Oprócz Biblii ciągle niezwykle popularnymi podarkami komunijnymi są łańcuszki srebrne z Maryją bądź różańce. W tym momencie wypada naturalnie zadać pytanie, czy jeśli łańcuszek zrobiony jest ze srebra, to czy faktycznie jest to upominek na lata. Jednak nie powinien to być problem – srebro, o które właściwie się troszczy, będzie służyło przez długi czas.

Jeśli chodzi natomiast o różańce, to jest to upominek, który jest idealny dla osoby, która miała sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Różańce to przede wszystkim przedmioty, które pomagają nam w modlitwie. Lecz nie oznacza to, że nie może on być niepowtarzalny. Pośród typowych różańców mamy możliwość znaleźć i takie, które cechują się cudownymi kolorami i oryginalnym wykonaniem. Dla młodej osoby jest to kolejna wartość, podarowując taki różaniec, sprawicie wielką radość i podkreślicie niepowtarzalność sytuacji. I tak do wyboru są różańce białe, różańce w odcieniach różu, różańce błękitne, lub klasyczne ciemne różańce. Oprócz barwy różańce wyróżniają się także rozmieszczeniem elementów – czasem koraliki przypominają serduszka, czasem są to wydłużone perły czy bryły. Wszystko to sprawia, że różańce wyglądają jak małe arcydzieła

Pomysł na prezenty ślubne

Wśród dużego wyboru dewocjonaliów trzeba chwilę pochylić się nad obrazkami srebrnymi z podobiznami Rodziny Świętej. Czemu właśnie obrazki srebrne? Prócz oczywiście faktu, że przedstawiają one Syna Bożego Marię i Józefa, to chodzi także, co tu kryć, o względy estetyczne.

Obrazki srebrne cechują się naturalnością, solidnością wykonania jak i skromnością, dzięki czemu będą pięknie łączyć się z każdym pomieszczeniem. Nic więc nadzwyczajnego, że to właśnie one cieszą się obecnie sporą uwagą wśród klientów.

Pamiętajcie, że w darach komunijnych, podarunkach na chrzest bądź sakrament ślubu nie idzie o to, by nabyć prezent jak najbardziej kosztowny, jak najbardziej nowoczesny. W sakramencie liczy się na pierwszym miejscu aspekt religijny a drobne prezenty w formie dewocjonaliów powinny wiarę wzmocnić – dewocjonalia są najodpowiedniejszym tego potwierdzeniem.

Jak widać pośród najpopularniejszych dewocjonaliów ludzie wciąż kupują klasyczne podarunki: różańce, łańcuszki srebrne, obrazki srebrne czy świece. Praktycznie każde z nich będzie idealnym i oryginalnym podarkiem, którym będziesz mógł wyrazić swoją radość dając go osobie, która dopiero co otrzymała sakrament, niezależnie od rodzaju uroczystości: chrzest, sakrament komunii, bierzmowanie bądź ślub.

Zatem jeśli zależy Ci, aby sprawić swoim najdroższym frajdę i razem z nimi celebrować sakrament, daj coś innego, np. dewocjonalia – wybierz odnośnik, by sprawdzić, które dewocjonalia masz możliwość sprezentować swoim ukochanym.

Strona używa cookies
Ok