Dywany dziecięce wełniane nowoczesne online
Dywany nowoczesne – ciekawe wzornictwo i atrakcyjne ceny
7 września, 2016
Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Potrzebujesz pieniędzy? Pożyczka przez internet jest dla Ciebie!
21 września, 2016

Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Czym jest gra escape room?

Ostatnio na pierwszym miejscu były zabawy online, które nie miały de facto nic wspólnego ze światem obiektywnym. Co istotne – w ekspresowym tempie wyparły gry planszowe, prawdziwe szachy, scrabble itp. Kilku użytkowników zasiadało przy swoich komputerach w domu na długie godziny oraz wpadało w nierealny świat (z myszkami takiej wydajności, że niełatwo było niewtajemniczonej osobie nadążyć wzrokiem za kursorem). Wynik był taki, że zależności interpersonalne w znacznym obszarze przeniosły się właśnie tam. Bywały sytuacje, w których osoby mieszkające w tym samym domu (np. na pierwszym oraz drugim piętrze), zamiast spotkać się twarzą w twarz, przekazywały sobie sms-y, korespondowały ze sobą na Facebook’u lub grały ze sobą w sieci. Z jednej strony można rozmawiać o niezwykłym wpływie technologii na życie każdego człowieka, z innej – o pasywności lenistwie i zaraźliwej nieczułości na innych.Genialnym pomysłem okazała się sensacyjna rozrywka escape room. Swoje początki posiada wprawdzie w świecie symulacji wirtualnych, natomiast później odbyła ważne transformacje. Oparta była jedynie na tekście pojawiającym się się na monitorze laptopa, który dotyczył opisu wnętrza oraz celu: ucieczki z niego. Sama treść powodowała, iż gra przyciągała od samego startu. Na przestrzeni następnych lat gra escape room została zaimportowana na grunt gier odbywających się w sieci. Dopracowano grafię i tym samym nastała era „point and click”, czyli gier prowadzonych przed ekranem komputera z myszką w ręku. Zabawa Escape room przywędrował także do Polski i spotyka się każdego dnia z coraz szerszym zainteresowaniem. W niej nie ma czasu na stare scenariusze czy szare dialogi. Gracz zostaje przeniesiony do realnego pokoju, w którym spotyka się z innymi graczami.
Znajdują się tam niezwykłe przedmioty, trzeba rozwiązać trochę skomplikowanych zagadek, dowieść umiejętności spójnego myślenia oraz sprawnością. Escape room to gra akcji, która odbywa się na żywo. Priorytetowy celem wszystkich przedsięwzięć jest wyjście pokoju razem z towarzyszami. Wydaje się, że to wszystko jest łatwe. Gracze tymczasem mają sprecyzowany czas na ucieczkę z pomieszczenia.

Główne etapy gry escape room

Na początku wszyscy gracze, którzy wybrali konkretny termin oraz godzinę, zostają zatrzymani w pokoju. Muszą przeszukać całe pomieszczenie. A zlokalizować w nim można niewątpliwie sporo wyjątkowych rzeczy! Gracze posiadają od 45 minut do godziny, aby rozwikłać wszystkie tajemnice oraz opuścić pomieszczenie. Klucz może być schowany dosłownie wszędzie. Każdy pokój to kompletnie inna struktura gry. Scenarzyści opracowali je w najmniejszych szczegółach, by dostarczyć wspaniałej rozrywki oraz intrygować do ostatniej chwili. Nie wszystkim udaje się zbiec z takiego pokoju. Kiedy zajdą takie okoliczności przychodzi osoba trzymająca pieczę nad pokojami oraz je otwiera. Na tymże etapie uczestnicy mogą od niej dowiedzieć się, jak trzeba było się wydostać lub odpowiedź pozostaje tajemnicą. Przyjemnością jest z pewnością fakt, że uczestnicy sami muszą poznać historię pokoju – nikt im tego nie mówi. Zdarza się, że uczestnicy potrafią zaskoczyć samych autorów zagadek oraz rozstrzygają je w indywidualny sposób, a mianowicie taki, którego nie przewidział scenariusz. Fundamentalnym warunkiem jest niestosowanie siły, aby wydostać się z pomieszczenia.

Jakie możemy wybrać rodzaje pokojów?

Pierwszym typem pokoju jest „Garaż słynnego żużlowca”. Scenariusz zakłada, że zainteresowani zakradają się do warsztatu słynnego żużlowca oraz próbują poznać sekret jego zwycięstw. Konkretniej mają odnaleźć ukryty „skarb” w 60 minut, jednak okazuje się nim nie sekret sportowca, a klucz do normalnych drzwi, które zatrzasnęły się za nimi. Czy gracze dadzą się zdemaskować? Czy zachowają przytomność umysłu i uciekną z pokoju? Następnym wariantem pokoju jest „Czar PRL-u”. Drzwi, które się zatrzasnęły, właściwie są tunelem do podróży między wymiarami i gracze zostają przetransportowani kilkadziesiąt lat wstecz. By wrócić do naszych czasów muszą rozwiązać wszelkie zagadki i zbiec z pomieszczenia. Czy „za komuny” obywatelom żyło się lepiej? Jakie komponenty wchodzą w skład eliksiru szczęścia? Trzeci wariant pokoju nawiązuje do słynnej opowieści o Smerfach i nazywa się „Smerfowa Kraina”. Scenariusz bazuje na uprowadzeniu smerfów przez złośliwego czarodzieja Gargamela do swojego ciemnego zamku. Tam wytwarza eliksir, który ma na zawsze unicestwić wszystkie niebieskie istoty. Za jednym ze komponentów musi udać się w podróż i to jest jedyny czas, żeby uratować porwane smerfy. W zamku ukrywa się pełno pułapek, zaś uczestnicy są jedyną nadzieją na przetrwanie. Ostatni pokój, posiada nazwę: „Tajemniczy pokój nr 4”, to miejsce, które właśnie przemieszcza się do nieznanego wymiaru. Niczego więcej nie można dowiedzieć się przed wejściem do niego. Czy ktoś jest gotowy? Escaping room można zarezerwować na wyjątkowe okoliczności (np. na urodziny, wieczór kawalerski) i dla pracowników firmy, aby połączyć ich również pobudzić do kreatywnego działania. Dom Kłódek w Toruniu może także opracować indywidualną propozycję, czyli przystosowaną do wymagań przyszłych graczy. Zapraszamy na stronę Domu Kłódek w Toruniu: Escape Room Toruń.

Strona używa cookies
Ok