Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Kupno, czy wynajem ekranów led? Zdecyduj sam
26 sierpnia, 2016
Gdansk Taxi - Transport z lotniska - Airport Gdansk - Gdansk Shuttle
Jak zwiedzać Gdańsk? Poznaj najlepsze opcje transportu
5 września, 2016

Muzyka wycisza i powoduje, że każdy człowiek czuje się lepiej. Muzyka jest integralną częścią nas. W końcu każdy słucha innych kawałków i innych instrumentów. Jedni przepadają za ostrymi dźwiękami gitary, podczas gdy inni spędzają czas przy delikatnym brzemieniu pianina. Istnieje jednak gatunek muzyki, który mocno oddziałuje na złączenia nerwowe w ośrodku mózgowym, poprawiając stopień skupienia uwagi i zwiększając umiejętności analitycznego myślenia Muzyka relaksacyjna, bo o niej mowa , relaksuje ciało, obniża stan stresu i rozpala wyobraźnię. Badania naukowe dowodzą iż słuchanie muzyki do nauki rozwija logiczne myślenie. Obecnie ogromna liczba sportowców słucha podczas ćwiczeń muzyki motywacyjnej, przez co osiągają oni lepsze rezultaty w danej dyscyplinie. Psycholodzy zalecają młodym rodzicom słuchanie muzyki poważnej, które ma znaczący wpływ na pomysłowość i osobowość dziecka. Jak to się jednak dzieje, że muzyka relaksacyjna odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu? Jakie zmiany powstają w naszym mózgu, gdy słuchamy muzyki do medytacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnajdziecie w bieżącym artykule.

Muzyka relaksacyjna i ciąża

Każdy rodzic rozumie, że dziecko od najmłodszych lat powinno mieć kontakt z muzyką. Bieżące badania informują, że muzyka pozytywnie oddziałuje na nie urodzone jeszcze dzieci. Słuch kształtuje się już pomiędzy 4, a 5 miesiącem życia płodowego. Jednym z pierwszych dźwięków jakie słyszy malutki człowiek, jest bicie serca. Jest to odgłos, który idzie z nami przez całe życie i kojarzy się nam z wypoczynkiem. Oprócz tego rozwijające się w łonie mamy niemowlę słyszy także głosy płynące z zewnątrz, dlatego też warto jest czasami uraczyć uszy bobasa optymistyczną i stymulującą muzyką. Słuchajmy zatem tego, co odpręża nas najlepiej Odprężona mama to zadowolone dziecko. Dobrze jest też nucić noworodkowi pewną określoną melodię, która po narodzinach będzie go relaksować. Okazuje się, że niemowlęta, które mają kontakt z muzyką od wczesnych dni swojego życia, są bardziej delikatne i bardziej ożywione intelektualnie. Muzyka, w szczególności muzyka relaksacyjna poprawia koncentrację i poprawia umiejętność zapamiętywania. Słuchanie muzyki klasycystycznej przez noworodki dużo szybciej poprawia ich kompetencje matematyczne i językowe. Dzieci są niesłychanie inteligentne, bardziej pewne siebie jak i otwarte na świat.

Muzyka do nauki – lepsza koncentracja to lepsze wyniki

Muzyka jest jednym z najefektywniejszych narzędzi stymulujących ogólny rozwój. Przeprowadzone w USA badania pokazały, że słuchanie muzyki klasycznej dodatnio oddziałuje na ilość połączeń nerwowych pomiędzy obiema półkulami mózgowymi. Sprawia to, że jesteśmy mocniej skoncentrowani i bezproblemowo przyswajamy wiedzę. Muzyka do nauki obniża także ciśnienie krwi, ogranicza poziom stresu i eliminuje przemęczenie, co z kolei oddziałuje mocniejszą koordynację umysłu i ciała. Słuchanie muzyki poważnej, najlepiej barokowej w trakcie nauki wzmacnia pamięć do nawet 90%. Nie zaskakuje więc fakt, że spora liczba uczonych zaleca słuchanie muzyki do nauki. Jednym z najodpowiedniejszych przykładów, potwierdzających tezę o oddziaływaniu muzyki na mechanizm uczenia się są badania przeprowadzone w latach 1972 – 1992. Jak się okazało studenci słuchający muzyki klasycznej podczas nauki do egzaminów stali się bardziej pomysłowi Podwyższyły się ich predyspozycje twórcze i zdolność skupienia uwagi. Jeżeli więc szukasz sprawdzonego sposobu na naukę skorzystaj z potęgi muzyki.

Muzyka a sport

Słuchanie muzyki w trakcie biegania to nie jedynie kwestia rozrywki Odpowiednio dostosowana muzyka może wpłynąć na poprawę sukcesów sportowców. Jak to się dzieje? Nasz mózg zaopatrzony jest w szereg ośrodków, które przemieniają dany odgłos w poszczególny impuls. Dostrzeżono, że u atlety, który słucha żywiołowej muzyki zwiększa się poziom adrenaliny. Z kolei słuchając muzyki spokojnej, takiej jak muzyka do medytacji, atleta lepiej zwalcza zmęczenie i ból przez co jest w stanie zdobyć lepszy wynik. Muzyka harmonizuje także ruchy ciała z rytmem, co jest bardzo przydatne w dyscyplinach takich jak kolarstwo czy bieganie. Oczywiście słuchanie odpowiedniego rodzaju muzyki powoduje, że sportowiec koncentruje się na określonym celu. Wybierając właściwy rodzaj muzyki podwyższamy wydolność organizmu i ogólne samopoczucie, poprzez co polepszają się możliwości regeneracyjne mięśni. Muzyka relaksacyjna to środek do doskonalszych wyników w sporcie.

Muzyka buduje charakter i minimalizuje stopień stresu, dlatego większość z nas marzy aby po pracy zrelaksować się przy ulubionych piosenkach Dźwięki stymulują stosowne ośrodki w mózgu, który zaczyna produkować endorfiny, odpowiedzialne za pozytywne nastawienie. Muzyka do nauki, czy do muzyka do medytacji jest chętnie słuchana przez tysiące ludzi na całym świecie. Jej wpływ na stopień koncentracji jest eksponowany przez naukowców z najlepszych ośrodków akademickich dlatego nikogo nie zaskakuje fakt, że studenci w trakcie sesji sięgają po albumy z muzyką klasycystyczną. Zjawisko to określone zostało jako efekt Mozarta, gdyż potwierdzono że to właśnie muzyka tego autora najefektywniej mobilizuje do nauki. Zacznijmy więc słuchać melodii które zharmonizują nasze ciało i umysł.

Jeśli szukasz odpowiedniej muzyki dla siebie, wejdź na naszą stronę i wybierz darmową playlistę: muzyka relaksacyjna.

Strona używa cookies
Ok