Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?
15 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik
2 stycznia, 2018

Na ten moment ludzie coraz częściej próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie wystarcza nam już tradycyjne umówienie się na drinka, czy na imprezę. Przykładem niestandardowej idei na niezapomnianą integrację zatrudnionych lub spędzenie czasu z grupą przyjaciół został paintball. Niektórzy entuzjaści tej pełnej adrenaliny batalii skręcili w kierunku jakim jest laser tag – częstokroć zwany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły opowiadających o rosnącej fali rozgłosu paintballa laserowego. Nie każdy wie, jakie mamy kluczowe dysproporcje pomiędzy obiema formami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Zdecydowanie – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera określonej liczby nabojów, z którą mamy do czynienia w powszechnej odmianie paintballa, i dzięki temu odczuwany dyskomfort nie jest już problemem. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, lecz nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – strzelanie przy pomocy wiązki światła ma swoje łatwo dostrzegalne atuty.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego ogarnia zarówno walczących jak i otoczenie. Nie trzeba dostarczyć zaawansowanych materiałów zabezpieczających teren, a samej batalii może przypatrywać się grupa kibiców, zgromadzona niedaleko miejsca akcji.

Zastanówmy się teraz – co wiemy o świetle, jakie wyzwala broń, służąca do walki przy paintballu laserowym. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, totalnie bezpiecznej dla oczu. Dzięki temu walczący i zasiadający na widowni mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich należy przeanalizować kwestię stroju. Porównując znów do zwykłej wersji paintballa, przyśpieszone bicie serca i świetna zabawa idą w parze z obligatoryjnymi zabezpieczeniami oraz wymyślnymi mundurami. Przede wszystkim to grube ubranie może być kłopotliwe, gdy rządzi konkretny upał w lipcu lub miesiąc później. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon możemy dobrać niemal dowolnie, przez to otrzymujemy w pakiecie swobodę oraz luz w trakcie gry.

Dzięki temu, iż wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – rozrasta się grono prawdopodobnych graczy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie zagra w niego każdy brzdąc, a jeśli dopilnują stosownych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – choć na ogół jest zobowiązany pokazać wymagane specjalne zezwolenie ze strony opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zapewne spory ułamek z Was przynajmniej raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Teraz paintball laserowy powoduje, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. Co bardzo istotne – podczas gry w laser tag nie obowiązuje obostrzenie, że po jednym błędzie kończy się wasza przygoda. Dobre rozwiązanie? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Profesjonalna firma mająca w swoim menu możliwość pogrania w laser tag najprawdopodobniej planuje odwzorować broń, stosowaną przez służby wojskowe z naszego kraju albo innych krajów. Przykładem może być karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Oczywiście obok tego, czym powalczymy, trzeba mieć na arenie czujniki, które będą informowały o skutecznym strzale lub przegranej. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wyposażenie ekwipunku w ciekawe rozwiązania, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia rozgrywki i poczucia się jak wieloletni gracz wcześniej przywołanych gier.

 

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag już bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

Zademonstrowaliśmy już dużo zalet laser tagu. Wszystkie one, w połączeniu z relatywnie niewielkimi cenami prowadzą do tego, że ten typ rozrywki jest bardzo dobrym konceptem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w towarzystwie dobranej ferajny, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 wspaniały wieczór kawalerski. Obecnie sama biba klubowa może nie wystarczyć, a tak męska rozgrywka połączy kapitalną zabawę z potrzebną dawką adrenaliny, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Paintball laserowy znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Jego zaletą staje się to, że spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Laser tag jest także polecana nauczycielom, gdy chcesz poprowadzić niestandardową lekcję WF-u czy zorganizować młodszemu pokoleniu letnisko.

Pamiętajcie o jednym – lwia część oferujących paintball ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a ze względu rosnącą modę na paintballa laserowego, należałoby zagwarantować sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a kiedy wiemy o której godzinie się zjawić, trzeba dotarcie troszkę przed terminem oraz oswojenie się ze zwyczajami, obowiązującymi na terenie obiektu proponującego imprezę. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, sentymenty zostawiamy przed wejściem i ruszy prawdziwa walka!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok