Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Dobry hydraulik to podstawa
13 października, 2016
Darmowa telewizja - Telewizja online - Telewizja internetowa - TVP1 i Polsat Sport za darmo
Darmowa telewizja w internecie – przygotuj się na nowy wymiar rozrywki
17 października, 2016

Na czym polega gra?

Tibia to gra komputerowa, gdzie spotykają się praktycznie każdego dnia internauci z najróżniejszych krajów. Inaczej kwalifikuje się ją jako grę MMORPG: Massively-Multiplayer Online Role Playing Game bądź „replaying on-line”. Powstała za sprawą czterech informatyków z Niemiec, którzy wymyślili ją w ramach eksperymentu. Pierwszy raz na rynku pojawiła się w 1997 roku. Od tej chwili minęły zaledwie trzy doby aby dołączyła do niej pierwsza osoba on-line. Od końca lat 90 – tych grafika w grze w ogóle nie została przetworzona. Cały czas oscyluje w zakresie grafik oldschool’owych, czyli bazuje na bitmapach utworzonych w grafice 2D. I być może ów właśnie „drobiazg” wpływa na regularnie rosnące zaintrygowanie badaniem niekonwencjonalnych krain w lokalizowaniu skarbów. Omawiana gra polega przede wszystkim na kształtowaniu centralnych cech i umiejętności wybranego bohatera zabawy, która została powołana do życia przez użytkownika. Poluje on na rozmaite stwory, gromadzi przeróżne rzeczy po straconych przez siebie wrogach oraz odsprzedaje je Za wykonanie określonych działań udzielane są gratyfikacje. Użytkownicy mogą porozumiewać się z pozostałymi graczami na parę sposobów: opowiadając bezpośrednio, projektując razem wędrówki bojowe, poprawiając więzi kupieckie i należąc do gildii.

Tibialyzer – i wszystko staje się prostsze

Ostatnio w Internecie został upubliczniony profesjonalny program do ulepszenia gry w Tibię – Tibialyzer. Jest on w pełni autonomiczny. Jak działa? Otóż jego elementarnym działaniem jest skanowanie dziennika serwera oraz wiadomości z czatu Omawiana gra w czasie, gdy eksploatator jest wciągnięty grą. Informuje go o tym, który faktycznie pozyska łup, jakie poniósł uszkodzenia i jakie osiągnął doświadczenie. Jest to wyjątkowo wygodne w czasie, gdy internauta potrzebuje dokładnie wiedzieć jakich doznał szkód w zestawieniu do innych graczy lub czy zostały upuszczone bardzo rzadkie obiekty. Tibialyzer posiada dostęp przykładowo do baz danych statystycznych NPC, wskazówek na temat istot i artefaktów (głównie ich kropli oraz tego, gdzie dobrze je odsprzedać.) Co ważne – internauta nie musi opuszczać magicznej krainy, żeby posiadać takie informacje. Tybialyzer ujawnia je wszystkie przy użyciu odrębnych nakładek. Korzystne dla użytkownika będzie posiadanie dobrego ekranu, bo wtedy gra nie zostanie przez nie zatrzymana. Jeżeli ekran jest niewiele starszy, to właściwym wyjściem jest zmiana ich umieszczenia. Niewątpliwym walorem programu upraszczającego rozrywkę jest brak tworzenia przez niego lagów, inaczej rozciągania momentu między decyzjami gracza a faktyczną reakcją gry. Dzięki przedstawionym nakładkom można w przystępny sposób ujawnić sumę stworzeń, które internauta usunął oraz wielkość fantów, które można wyśledzić. Pełne informacje są każdorazowo aktualizowane, zaś czatowanie na łupy eksplorator może wyświetlić w dowolnej chwili. Nie trzeba sprawdzać każdego indywidualnego łupu, gdyż program zrobi to za użytkownika. W sytuacji, kiedy grasuje on wraz z resztą graczy, może dodatkowo skontrolować, jakich strat doświadczył każdy uczestnik grupy. Ażeby dostać taki program wystarczy: 1) wpisać w wyszukiwarkę wyrażenia : Tibialyzer download albo 2) wejść na stronę TibiaLyzer.eu oraz kliknąć zakładkę „download”.

Rzetelne informatory do Tibii w Internecie

W Internecie można wykryć szereg stron z przewodnikami zarówno dla internautów dopiero zbierających informacje o grze Tibia, jak i dla tych już bardziej zaawansowanych. Przykładowo wstawiając w jakąkolwiek wyszukiwarkę słowa „tibialyzer guide”, „tibialyzer reddit” bądź „Tibia poradnik” pokażą się te strony, na których internauci z mniejszym bądź pełniejszym doświadczeniem ilustrują, jak poradzić sobie w grze w różnych okolicznościach. Głównie chodzi o rady na temat: otwierania konta, transformacji profilu postaci, typów potworów bagażu, hp, many, rodzajów komunikacji z innymi graczami, gildii itp. Słynne są również strony odpowiadające na bardzo szczegółowe zapytania internautów jak: „Jak znaleźć się w setnym level’u w Tibii?”, ”Co trzeba zrobić, by zostać pr0 w Tibii?”, „Jak maksymalnie zużytkować Knight’a?”. Takich notatek jest bardzo dużo, toteż należy zwracać uwagę zwłaszcza na stopień zaawansowania w rozgrywce. Zwykle internauci nie skupiają się na niewielkich opisach, które do niczego nie wiodą, ale systematycznie przedstawiają np. kluczowe cechy broni, oprzyrządowania, technik off-line oraz potworów. Tibialyzer guide dzielą się w zależności od rodzaju wybranej istoty na: informatory dla knighta, paladyna, druida i sorca. Znakomitym sposobem jest odtwarzanie poradników w postaci wizualnej np. na vimeo. Użytkownicy konkretnie opisują obserwatorom, w jaki sposób przygotować istotne zadania. Precyzyjnie wyjaśniają w sumie każdy swój krok, np.: ilustrują w jaki sposób ściągnąć grę oraz program Tibilyzer, jak radzić sobie z powszechnymi komplikacjami, wtajemniczają widzów we wszystkie funkcje, z których wolno czerpać w czasie walki on-line i off-line oraz chętnie dzielą się innymi doświadczeniami. Niewątpliwie bez ujawniania zagadki swojego rezultatu.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij TibiaLyzer Reddit

Strona używa cookies
Ok