Torebki filcowe Torby z filcu Torby na zakupy filcowe Torebki miejskie z filcu
Modny dodatek torba filcowa
22 stycznia, 2017
Wyroby ze skóry naturalnej licowej torby i torebki ze skóry teczki i kosmetyczki ze skóry
Oryginalne skórzane dodatki
25 stycznia, 2017

Tematyka akwarystyczna serwisy

Forum akwarystyczne Ryby akwariowe Opisy ryb i roślin akwariowych

Masz chęć urządzić ładne, duże oraz urozmaicone akwarium? Nie masz pomysłu, gdzie odszukać o tym wystarczające wskazówki? Na sporej ilości witrynach internetowych niewątpliwie wypatrzysz bardzo dużo uwag na temat zakładania ”baniaczka” wodnego {od podstaw|od zera|. Są one jednak przykrótkie, niebyt profesjonalne, a przy tworzeniu bardzo przestronnego baniaka w ogóle bezużyteczne. Zazwyczaj po skontrolowaniu niewielu portali przenigdy nie otrzymujemy tego, czego szukamy. Korzystanie z wirtualnych dialogów oraz najrozmaitszych analogicznych witryn jest nieskuteczne, bowiem spora część z akwarystów natrafia na swojej drodze odmienne problemy. Dla jednego będzie to nieodpowiednie oświetlenie, jakie powoduje powstawanie za dużej liczby glonów. Dla następnego – tragiczna struktura wody, która wpływa na to, że fauna oraz rośliny nie czują się w niej idealnie. A dla pozostałych – niestarannie wyselekcjonowane roślinki. Wyszukujmy wówczas witryn mających wiedzę wręcz encyklopedyczną z okazją wejścia do grupy dyskusyjnej i przeczytania ocen prawdziwych zawodowców.

Na jakich serwisach znajdę dobre informacje o akwarystyce?

Uważam, że najpierw na takich, jakie funkcjonują co najmniej parę lat. Oznacza to, iż łączą fachowców oraz mają doskonałą bazę wiedzy o akwarystyce. Odpowiedni serwis nigdy nie będzie miał tylko niewiele podstron, wręcz przeciwnie – całą masę (łącznie z grupami dyskusyjnymi). Wkraczając na niego powinniśmy odnaleźć, m.in. okazy rybek razem z ich opisem, filmiki, reportaże ze zdjęciami, nowości, zabawy, spis odwiedzających, informacje o periodykach (w których powinniśmy odnaleźć dużo istotnych danych o rybach akwariowych). Dobry portal prezentuje fotoreportaże z przeróżnych części świata, np. Malezji, Pusanu, Singapuru lub Istambułu. Można zobaczyć jak olbrzymie oceanaria prezentują się w rzeczywistości, jaka ilość gatunków zwierząt w nich przebywa oraz jaką posiadają objętość. Są witryny o tematyce akwarystycznej, które istnieją od 2001 r. oraz takie naturalnie musimy oglądać, jeśli zależy nam na poważnej i uznanej wiedzy.

Na jakie akwarium się zdecydować?

Musimy zacząć od tego, iż nasz „baniaczek” słodkowodny jest paręnaście razy mniej kosztowny niżeli słonowodny. W jednym i drugim przypadku wypada wykazać się odpowiednią znajomością łączenia fauny, roślin i odmiennych detali (np. ozdób). Małe zbiorniki (posiadające wielkość do 60 litrów) tak naprawdę w ogóle nie są zdatne do hodowli. Wolno je użytkować jako miejsce do odchowu narybku czy do odizolowania chorych rybek, jednakże nigdy jako nadrzędny akwen wodny. Niełatwo jest podtrzymywać w nim równowagę biologiczną, natomiast jeżeli będziemy zamierzali nabyć jeszcze rybki, to nie będzie gdzie ich ulokować. Na start warto zakupić akwarium w przedziale od 60 do 100 litrów. Konkretne (od 100 do 450 litrów), szczególnie wielkie (od 450 do 800 litrów) i specjalnie duże (przynajmniej 800 litrów) są oddawane tylko „wyrafinowanym” hodowcom. Dobrze byłoby w pierwszej kolejności dobrać ryby akwariowe, natomiast następnie dopasować do nich akwarium. Bynajmniej nie mam tu na myśli nieostrożnego nabycia rybek, ulokowania ich w domu w worku, natomiast wtedy nabycia zbiorniczka. Postawmy na to, abyśmy na wstępie wyłowili warianty ryb akwariowych, ich sumę i roślinki, natomiast wówczas handlowiec zakomunikuje nam ilu litrowe akwarium jest potrzebne. Reguła jest nieskomplikowana: im większa pojemność, tym korzystniej. Do mieszkania bierzemy sam „baniaczek” z akcesorium, wodę osmotyczną (jaka ma zmniejszyć twardość wody) oraz potrzebne preparaty. Ryby puszczamy dopiero wówczas, kiedy „baniak” się „ustabilizuje”. Konkretnych informacji powinno się szukać w książeczkach hobbystycznych, m in. K. Teisseyre „Akwarium towarzyskie” bądź U. Schliewena „Akwarium. Praktyczny poradnik”.

Czy warto stosować wiedzę fachowców z forów akwarystycznych?

Wszystko zależy od tego, na które grupy dyskusyjne tak naprawdę trafimy. Wybierajmy prędzej wyraźnie ”rozrośnięte”, zróżnicowane na obszary tematyczne oraz pilnowane przez specjalistów. Należałoby kierować się tytułami wyznaczonych materiałów i absolutnie nie duplikować pytań. Odpowiednie forum będzie obejmowało osobno wątki o akwarystyce słodkowodnej, „baniakach”, obsadzie akwariów, hodowli oceanicznej, roślinkach, chorobach, chemii i dylematach z wodą, krabach, urządzeniach itp. Informacje o pierwszym zbiorniku także muszą być rozdzielone na obszary tematyczne, np. o „baniakach” i rodzajach tła, jakie trzeba zastosować podczas projektowania zbiornika, o nawozach, kablach grzewczych i pompach, oświetleniu i migających dekoracjach.

O to zapytaj sprzedawcę!

Zbiornik nie powinien być „przerybiony”. Co to oznacza w praktyce?
Jakakolwiek rybka akwariowa i którakolwiek roślinka musi posiadać sensowną powierzchnię życiową. Innymi słowy: przenigdy nie powinniśmy do 400 litrowego zbiorniczka wetknąć za wiele „elementów”, zarówno prawdziwych, jak również imitacji. Generalnie uznaje się bezpieczne standardy, jednak w żadnym przypadku nie wolno nam nabywać „kuli”. Jeżeli planujesz założyć w mieszkaniu akwarium oraz poszukujesz dobrych porad, wejdź w kolorowy odsyłacz – Ryby akwariowe

Strona używa cookies
Ok